Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Menštruácia v desiatich rokoch?

Príspevok v téme: Menštruácia v desiatich rokoch?
monka111

Dobrý deň, píšem do \"ženských ochorení\", aj keď to ochorenie nie je... moja dcéra má 10 rokov a včera mala na spodnom prádle červenohnedý fľak, odvtedy zatiaľ nič. Predpokladám, že by mohlo ísť o nástup menštruácie, len sa mi to vidí ešte skoro... prsia jej už trošku začali rásť, ochlpenie nemá, výtok predtým som na prádle nespozorovala a myslím, že by sa ma opýtala, že o čo ide. Ten výtok nemusí byť pred prvou menštruáciou? Viem, že ja som ho mala minimálne rok a menzes som dostala v 14-tich rokoch.

RNG

Na nestastie, to nie je moj osobny nazor, ale statistika za poslednych 60 rokov. Na zaciatku minuleho storocia sa stavali dievcata sexualne dospele v 15 az 16 rokoch, a to obvykle, kedze bol svet menej narocny a jednoduchsi uz boli viacmenej aj dusevne dospele, schopne samoztatne konat. A brali si muzov aspon o 5 rokov starsich, ako dospelu oporu.
Dnes je dusevna dospelost a schopnost samostatne sa o seba postarat povedzme v 24-25 rokoch, pretoze treba ovela vysie vzdelanie na to, a pohlavna dospelost je v 12 14 rokoch, tj ovela skorej, nez dusevna. Nuz a to je vyslovene kliatba pre tuto spolocnost.

milli11

Ja nie som odbornik, ale RNG moze mat pravdu.

Ja som nechcela pit materske mlieko a som odchovana len na umelom mlieku. A co sa tyka menzesu, dostala som ho v 12.

Ale mala som 2 spoluziacky, co dostali menzes v 10 a 11 rokoch. Ale tym sa aj poriadne vyvinuli zenske rysy.

RNG

Prilis rychle sexualne zrenie je nasledok najma soje, ktora sa pridava vo velkych davkach aj do kojeneckych vyziv.
Jej fytohormony(tj rastlinne hormonalne posobiace latky) sposobuju zrychleny nastup sexualnej dospelosti
Preto ju v poslednom case potichu odburavaju z kojeneckych vyziv, skor nez zacny byt masove sudeni, najma v USA.