Neviem co odo mna caka ...

Príspevok v téme: Neviem co odo mna caka ...
zara18

Ahojte, viem ze tu uz bolo asi takychto tem vela, ale potrebujem sa "vyrozpravat" a pocut aj nazor nejakych nezainteresovanych osob. Som so svojim priatelom 8 mesiacov a v poslednych dnoch sa zacalo vsetko rucat. Priatel mi pred tyzdnom oznamil, ze nevie co ku mne citi a ze ma berie skor ako super kamosku a ze ma teda asi nelubi. Kedze mi dal dost jasne najavo ze nechce aby som sa ho nejako dotykala alebo bozkavala tak som sa stiahla a rozhodla som sa, ze ho necham tyzden tak, aby si uvedomil, ci mu chybam alebo je mu bezo mna lepsie. Tiez som nemohla prist k nemu do bytu a tvarit sa ze mi jeho chladnost neprekaza a stale to koncilo mojim placom, ktory som nemohla ovladnut a on ho povazoval za natlak. A tak sme boli v kontakte par dni len prostrednictvom netu, kedy sa zdalo ze je vsetko ako tak ok a sam ma zavolal vonku co ma potesilo, no vzapeti si zmenil status na fb zo zadaneho na koplikovany vztah (viem poviete si, ze co tu riesim nejaky blby fb) a ked som sa ho opytala, ze preco tak to odovodnil tym, ze sa ho viaceri pytali co robi tak po veceroch na nete a preco nie je so mnou. Nikdy ho taketo veci netrapili a zrazu pouzije toto ako argument? Nieco vo mne mi vravi ze jeho chlad a taketo verejne priznavanie sa, ze nie je vsetko medzi nami ok je koli nejakej zene.
A mne to sice prislo luto ale uz som ani neplakala a skor zacinam pestovat v sebe hnev, co tiez nie je dobre. Opustit ho nedokazem, ale ani zadne dvierka mu neplanujem robit. Najprv mi tvrdi, ze na neho tlacim a ked mu dam priestor tak mi vytkne ze je po veceroch sam... tak ja uz neviem co mam robit.
A prepacte, ze som sa tak rozpisala, ale uz neviem ako dalej. Za vsetky reakcie dakujem :)

Carie

hypatie: si fakt taka naivna? Nevidis, ze on ta spoznat ani nechce? Precitaj si este raz co si napisala a poriadne sa nad tym zamysli! Hovori ti, ze ta nemiluje a sam ti ukazuje tu, ktoru miluje. Kym sa ona ako on dufa rozide so svojim terajsim priatelom, teba ma na sex. Nemusi do vasho vztahu vobec nic investovat, nemusi za tebou ani chodit, v zivote u teba nebol, ty za nim stale doliezas sama. Ma ta len na zasunutie. 8 mesiacov si na to nedosla?

Mimulus

Ja si osobne myslím, že by si to celé mala skončiť ako prvá. Možno to nebude najlepšia rada ale ja som chodil s mojou už teraz manželkou 8 rokov a nie mesiacov a nikdy som nepochyboval a nepochybujem ani teraz keď sme manželmi. Vždy som bol s ňou ak sa dalo a nikdy ma nič takéto ani nenapadlo. Ak je to tak tak Ťa neľúbi na milión percent!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sejla

no dievča hlavne mu nevyplakávaj pod nosom, je to strašne ponižujúce a citové vydieranie. Nech je, aký je, toto nie je súťaž o tom, kto je viac neférový, napokon, nie ste manželia, nedal ti žiadny sľub a má právo z toho vycúvať kedykoľvek. A je to oveľa lepšie a zodpovednejšie, akoby mal čakať, využívať ťa až kým si nenájde inú. Ak to dopadne rozchodom, buď rada, že sa to stalo len po 8 mesiacoch a nie neskôr.

hypatie

prosim o radu

moj priatel mi tiez povedal, ze ma nemiluje sme spolu tiez 8 mesiacov. On to odvovodnuje tym, ze ma nepozna a nevie co citim.Nas vztah bol zvlastny od zaciatku, asi tak 2 roky sme sa poznali cez jedneho znameho a sem tam sme si napisali na FB. Niekolkokrat sa ma snazil pozvat von,az som suhlasila a sli sme. Bolo to vo febuari a kedze vtedy byva zima tak dasie stretnutia boli u neho na intraku. Podla mna sme sa dost skoro zacali milovat asi na 7 schodzke. A odvtedy to tak zostalo, on mal statnice a ja so chodila za nim lebo ja mam intrak na opacnom konci mesta a chcela som aby vsetko zvladol a stihol. Klasika prisla som k nemu pozreli sme si film, potom sa milovali a na dalsi den som isla k sebe sa tiez ucit. On u mna nikdy nebol, a teraz mi to vycital, ze ma vobec nepozna. Som na technike takze mam vela spoluziakov a vadi mu aj to, ked mi volavaju kvoli zadaniam, stale ho uistujem, ze s nmi nic nemam, a myslim si, ze uz to aj pochopil. On vsak stale hovori o svojich byvalkach to mi ani tak nevadilo, lebo kazdy mame svoju minulost. Ale odvtedy co mi ukazal na FB svoju platonicku lasku ktorej mimochodom radi aby sa rozisla s priatelom, lebo podla jeho slov jej ani nic ine povedat nemoze, lebo nieje dobry na nu. Ale mna osobne taketo veci zranuju, ja nechcem pozerat na jeho platonicke lasky, ked podla jeho slov do mna nieje zamilovany. Vravi, ze to mozno casom pride, ale ja tomu akosi neverim, ked to neprislo za 8 mesiacov, tak neviem.......dnes mam ist k nemu tak neviem co mam robit, ci sa snazit aby ma viac spoznal, aj ked podla mna vie o mne vsetko, alebo sa s nim porozpravat a ukoncit to, lebo aj vcera som cely vecer preplakala, navrhla som mu totiz program v meste aby ma viac spoznal ako sam vravi a neozval sa mi az vecer mi napisal, ci nechcem ist na diskoteku, co bolo pre mna uz velmi neskoro, aby som tam cestovala a rano som mala skolu, takze som nesla .....az teraz sa mi ozval, ze tam bol do 6 rana a nesiel ani do skoly, nic viac ani sa neopytal ci pridem, alebo co som robila......tak neviem ako ma chce teda spoznat, nemame ani jednu spolocnu fotografiu :-(

Fero M.

Tak ja sa pripojim a tiez sa priklanam k nazoru ze mozno stracas cas. Mozno sa mu pacilo mat mladu peknu babu.
Sama musis vidiet ci je ta zmena u neho trvacnejsia alebo ci ochladol uz dlhsie a vaznejsie.
Tiez som sa takto natahoval asi rok aj nieco a mam uz novu priatelku a novy zivot a az na nejake detaily som stastny.
Tie statusy je trapnost a mozno len dam seba tym ospravedlnuje. Jednoducho sa ho spytaj co vlastne che a ze tebe takyto stav nicoho nevyhovuje a nevies kam sa mas pohnut. Ked tak mu daj cas, nevolaj, nepis a uvidis sama. Mozno aj on ma nieco v sebe preco sa zmenil a mozno potrebuje cas, ale ak ta miluje tak ta len tak nenecha a ak sa snazis ako aj robis teraz, tak budes nat do buducna aspon ciste svedomie ze si pre vas spravila co sa dalo a on sa rozhodol sam. To neovplyvnis ani na silu ani natlkom ziadnym.
Treba na to cas a je len na tebe kolko mu ho das a ci sa to vobec oplati.
Drzim palce

2bodka

Voso ma pravdu, ja som takto stratila 3 roky a mozem povedat, velmi lutujem, ze som tie tri roky nebola radsej sama.. Tolko energie co som vlozila do toho vztahu a zostala som potom uplne vycerpana. Clovek by ani jeden den nemal stracat s niekym, kto ho robi nestastnym.

Voso

Je to ešte dieťa! Vážne som si myslel, že ty budeš mať tak 17 a on 18 rokov. Že si ho sklamala štátnicami? Oú, tak to už hej. To ja normálne také veci na tomto fóre čítam niekedy, až sa mi to nechce veriť. Ale čo robí on zle, to už povedali všetci. Ja chcem skôr poukázať na TVOJE pocity a emócie. Po nociach plačeš a nespíš a doma sa tváriš, že je všetko v pohode. Dávaš seba na posledné miesto! Prečo by si sa mala pretvarovať pred rodičmi? Prečo sa pýtaš, čo od teba očakáva? Riad sa podľa seba!! Rodičom je ukradnutý, majú ho radi, lebo ho máš rada ty. Zariaď sa podľa seba, podľa toho, ako to cítiš. Podľa tvojich potrieb. 8mesiacov je ešte nič. Si mladá, môžeš mať hocikoho. Daj šancu niekomu, kto si ťa bude vážiť! Ja viem, ľahko sa radí, no ja som takto stratil 4roky. Len kvôli mojej pohodlnosti.

Ľudia ostávajú vo vzťahoch, pretože je to pohodlné, je to už zvyk, načo to meniť. - teraz hovorím o tebe.

Že ti povedal, že ťa asi neľúbi? Čo ti ešte treba?

Držím palce.

Lulu2011

samozrejme, zmenit si takto status to robi kvoli vlastnej zaujimavosti a tiez sebeckosti, co si ty nejaka handra? hlavne nech vsetci vedia ako sa on chudatko citi v "komplikovanom" vztahu, kde si sam tie komplikacie vyrobil

zara18

Tak vam vsetkym dakujem za pomoc a dodanie sil :) Potrebovala som nastavit zrkadlo a vam sa to podarilo a ja viem ze vela veci je tak ako by nemalo byt. Len som si to nechcela pripustit.
Kafik a tebe pride normalne ze si zmeni status namiesto toho aby to prebral so mnou? ved to je detinske ... ci azda caka ze ho nejake budu lutovat a vypisovat mu co sa stalo? Tak dakujem za taketo spravanie.
A s tymi statnicami som mu tiez povedala ze ak chce takto reagovat pri kazdom mojom neuspechu tak dakujem ze to nepojde takto dalej.