Otec ma inu.

Príspevok v téme: Otec ma inu.
igor369

Zdravim, uz dlhsie mam z tejto veci psychicke problemy, aj ked to navonok nedavam vediet, no moja mysel je uplne zdeptana, smutna atd. Uz dlhsiu dobu cca 2 roky som si nestastnou nahodou vsimol v otcovom mobile SMS trochu ineho charakterku, no najprv som tomu nedaval velmi velku pozornost, myslel som si, ze ma mozno nejaku dobru kamaratku alebo nieco ine, no zacal som si vsimat, ze smskuje coraz viac, a videl som ho aj ako chodi vonku telefonovat, tak som schvalne siel viackrat k nemu, a ak ma uz videl priblizovat sa zlozil. No nepocul som ani raz, o com rozpravaju. Teraz vidim, ze si pisu len skratkami resp. zaciatocne pismena, no kazdy trochu inteligentnejsi, co vie o co sa jedna to rychlo rozlusti. Problem je v tom, ze k mame sa nesprava nijak zvlastne, teda aspon to tak vyzera, ze ju ma stale rad. Pisal som aj tej slapke emaily, o tom, ze viem, ze ma nieco so zenatym muzom, a ci jej nerobi problem rozbijat rodinu, no vzdy mi napisala, ze vsetko je v poriadku a ze s nikym nic nema (nepisal som jej, kto som, aj ked sa na to pytala). Dnes som schvalne nechal na jednom mobile nahravat zvuk, no pocul som len \\\"Nerusim milacik?\\\" potom sa niekde vzdialil a uz viac nieje pocut nic. Velmi ma mrzi tato skutocnost, nakolko sme boli velmi stastna rodina, ale toto ma fakt neskutocne depta. Nemam sa ani s kym o tom porozpravat, mame to hovorit nechcem, sestre tiez neviem, ci to mam povedat, lebo obavam sa, ze ak jej to poviem, uz to nikdy nebude medzi nami to, co predtym a ja som taka povaha, ze dokazem odpustit kazdemu vsetko. Kamaratom to tiez nechcem hovorit, hanbim sa za to a bojim sa, ze si potom o mne budu mysliet nieco ine. Tak to drzim v sebe, co mi nerobi velmi dobre, a nvm, co mam robit. Mate (mali ste) niekto podobny problem? Viete mi nejako poradit? Dakujem.

igor369

Vztahy v rodine su velmi dobre. Da sa porozpravat aj s otcom aj s mamou. Dnes sa s nim chcem porozpravat tak uvidime, mam z toho trochu aj strach a bojim sa, ze to zo seba nedostanem, ale tak hadam sa to podari. Dakujem.

ja40

Igor aky mas vztah s rodicmi? S kym sa da porozpravat na takej kamaratskej urovni s mamou ci otcom?

Ako to inak u vas pokracuje?

ženaaa

no, porozprávať s otcom sa môžeš, ale vôbec nemusí byť ochotný sa ti s niečím zdôverovať. okrem toho ženatý muži sú vždy pripravený klamať, ako napokon vidíš aj na tom, že si tvoj otec začal s inou ženou. určite bude mať naporúdzi milión výhovoriek a pochybujem, že by sa priznal k nevere. povie, že si si len niečo vykonštruoval.
a ak by si mu neveru aj dokázal, má dva argumenty: 1. nie je to tvoja starosť, 2. vzťah s mamou môže byť v niečom nevyhovujúci. vieš, niečo iné je mama a niečo iné manželka. teraz to ešte nechápeš a dívaš sa na to iba ako syn, ktorého mamu jej muž podvádza. ale raz ako dospelý ženatý chlap budeš možno v rovnakej situácii ako tvoj otec. pre väčšinu mužov totiž nevera nie je problém.
ja sama som manželka, ktorú manžel podvádzal a dozvedela som sa to tiež len náhodou. síce to veľmi bolelo a zasiahlo to aj naše deti, ale človek skôr či neskôr príde na to, že vernosť nemožno nikomu prikázať. je to proste dobrovoľné rozhodnutie.

TinaM

igor, urcite sa s nim teda porozpravaj, ak sa ta opyta, preco si myslis, ze ma inu, povedz, ze si si vsimol jeho zmenu, pozoroval si ho a preto mas taky pocit. Nemusis mu to dokazovat, staci, ze mu naznacis, ze sa ti zda, ze nieco nie je v poriadku. Mozno ta odbije tym, ze mas bujnu predstavivost, ale ver tomu, ze o tom bude vela premyslat. A potom sam uvidis, ci nastala zmena, pripadne sa k tomu mozes vratit este o par tyzdnov.

TinaM

igor, nemusis konkretizovat. Mozes mu povedat, ze si si vsimol, ze sa zmenil, zahadne telefonaty a sms-kovanie. Ale aj tak sa mi zda divne, ze by on nevedel, ze o tom vies, ked si tu danu zenu kontaktoval. Neverim, ze mu to nepovedala.

igor369

Dakujem este raz za odpovede, no zabudol som este dodat, co mu mam povedat, ze ako som na to prisiel? Povedat mu, ze som sa mu hrabal v SMSkach bude dost blbe...

igor369

ja40 dakujem ti velmi pekne za odpoved, vies problem je v tom, neviem ako to nazvat, dajme tomu bojim povedat. Neviem preco.

TinaM

Suhlasim s ja40, mal by si sa o tom porozpravat v prvom rade s tvojim ocinom. Avsak nehrnula by som sa hned do priznavania matke. Musis zistit, o co sa jedna, aby si nereagoval zbrklo. Okrem toho, je to primarne vec tvojich rodicov. Povedz otcovi, co citis, ze ta to trapi a chcel by si, aby sa situacia vyriesila. Nechaj mu cas na odpoved, ak budes nanho hned tlacit, mohol by reagovat zbrklo a neadekvatne- ako tu uz bolo povedane. Si citlivy chalan, preto prejav city aby si sa s tym nemusel trapit sam.