Otec ma inu.

Príspevok v téme: Otec ma inu.
igor369

Zdravim, uz dlhsie mam z tejto veci psychicke problemy, aj ked to navonok nedavam vediet, no moja mysel je uplne zdeptana, smutna atd. Uz dlhsiu dobu cca 2 roky som si nestastnou nahodou vsimol v otcovom mobile SMS trochu ineho charakterku, no najprv som tomu nedaval velmi velku pozornost, myslel som si, ze ma mozno nejaku dobru kamaratku alebo nieco ine, no zacal som si vsimat, ze smskuje coraz viac, a videl som ho aj ako chodi vonku telefonovat, tak som schvalne siel viackrat k nemu, a ak ma uz videl priblizovat sa zlozil. No nepocul som ani raz, o com rozpravaju. Teraz vidim, ze si pisu len skratkami resp. zaciatocne pismena, no kazdy trochu inteligentnejsi, co vie o co sa jedna to rychlo rozlusti. Problem je v tom, ze k mame sa nesprava nijak zvlastne, teda aspon to tak vyzera, ze ju ma stale rad. Pisal som aj tej slapke emaily, o tom, ze viem, ze ma nieco so zenatym muzom, a ci jej nerobi problem rozbijat rodinu, no vzdy mi napisala, ze vsetko je v poriadku a ze s nikym nic nema (nepisal som jej, kto som, aj ked sa na to pytala). Dnes som schvalne nechal na jednom mobile nahravat zvuk, no pocul som len \\\"Nerusim milacik?\\\" potom sa niekde vzdialil a uz viac nieje pocut nic. Velmi ma mrzi tato skutocnost, nakolko sme boli velmi stastna rodina, ale toto ma fakt neskutocne depta. Nemam sa ani s kym o tom porozpravat, mame to hovorit nechcem, sestre tiez neviem, ci to mam povedat, lebo obavam sa, ze ak jej to poviem, uz to nikdy nebude medzi nami to, co predtym a ja som taka povaha, ze dokazem odpustit kazdemu vsetko. Kamaratom to tiez nechcem hovorit, hanbim sa za to a bojim sa, ze si potom o mne budu mysliet nieco ine. Tak to drzim v sebe, co mi nerobi velmi dobre, a nvm, co mam robit. Mate (mali ste) niekto podobny problem? Viete mi nejako poradit? Dakujem.

galoty

Aisha, to čo si popisala, sú veci, ktore si pomyslis, že by si mu povedala, ale v reale mu to nikdy nepovies. Chapes? To sú take vylevy do dennicka.

suprax

igorko pozbieraj vsetku silu a odvahu a porozpravaj sa s otcom. nehovor to mame, ani sestre. naco, tym sa nic zatial nevyriesi.. musis sa pobavit o tom s otcom, musis ... mozno je to len osial, a on sa chytro uvedomi..a zas ...mozno nie.
najlepsie riesenie ake je, je porozpravat sa o tom s fotrom, ze nie si debil, nemusi ti klamat, nech je uprimny.

igo369

Trochu obzrejmim situaciu. Ocko ked si kupil novy mobil, tak si tam dal docasne sim kartu, ktoru pouzivame doma len tak, popripade beriem zo sebou niekam, kde neje signal na mojho operatora. Dal som mu tam tu kartu, aby sa s nim naucil trocha robit, a zaroven pouzival aj svoj telefon. Kedze smskoval aj z toho druheho cisla, povedal som mu, ze s kym tolko smskoval, ze na karte zostalo kopu smsiek nejakych zvlastnych. On povedal, ze si to len tak skusal, ze ci mu to funguje atd, ja debil som uz nevedel co povedat (bol som v takom strese, ze ledva som sa premohol aj na toto, co som povedal) tak som len tak prikyvol hlavov, s tym, ze som mu myslim dal na javo, ze viem, ze klame. Viac sa o tom nedebatovalo. Co myslite? Ja s nim nedokazem o tom rozpravat :( Mam sa s tym porozpravat so sestrou? Bojim sa, ze ju to velmi zrani a uz nikdy nebude nasa rodina taka aka bola, ale ked som ho dneska videl jak zas tam tukal tej stetke tu smsku, keby bola pri mne, tak jej dam taku jednu pozausi hned, ze by skoncila na mieste. Bodaj by si si to precitala ty mrcha jedna. Nemozem takto dalej pokracovat, ale zrejme sam to nevyriesim.

sattira

ked uz urobis ako ti tu radili, priprav sa na to,ze ak by sa otec nejak priznal tak sa bude aj ospravelnovat tak, ze bude tvoju mamu znevazovat a znizovat v tvojich ociach, aby si ho akoze pochopil.
To sa stalo aj mne, ex mojim detom (vtedy uz dospele) navykladal, ze to neni medzi nami dobre v sexe a podobne, co bolo pre mna uplna katastrofa,ked s nasimi detmi taketo veci preberal. Bolo mi z toho na grcanie. Takze sa priprav aj na takuto moznost.
Mimochodom, dnes po 2 rokoch sa chce vratit,pripomina sa,chce ist na kavu....
Nikdy mu vsak nezabudnemprave tieto "ospravedlnenia"

arman

Aisha, dobre si to napisala, presne tak to je.
Rodic ma byt ideal, vzor, a ked zlyha, deti to poznaci. Nieje pre to ziadne ospravedlnenie... slabost, zbabelost plodi zlyhania, a je to slabost na duchu, tak to je. A dieta to vyciti, ze straca vzor, o ktory sa moze v zivote opriet.
Clovek moze zlyhavat v materialnych veciach, ale ked zlyha v tychto duchovnych, je to tak zle, ze sa to ani neda opisat.

Aisha5

Galoty,Neviem, preco tak podrazdene reagujes. Neviem, ako som ti tym ublizila. Niesi ty nahodou otec, ktory podvadzal svoju zenu a tymto ublizil svojim detom a neznesie taketo "pateticke" kecy, lebo sam vie, aky je chudak... SORRY, REALITA V DETSKYCH OCIACH JE PRAVE TAKA, AKO SOM JU OPISALA, ci to znesies, a ci nie. Deti este nezaujima, aky je zivot a ako sa ma riesit. Deti vidia vsetko vo svojich ociach inak ako ty. Si pateticky. Urcite nie si dobry rodic a nikdy ani nebudes...