Tetovanie - zápal

Príspevok v téme: Tetovanie - zápal
RedRHood

včera som si dala tetovanie najskôr som to mala červené len tak asi pol centi od tetovania no dneska už v okolo 4 cm niekde viac niekde menej... už ma to ale nepáli ako včera a bolí len keď chodím kedže to mám na nohe... to sčervenanie je normálne? a je to aj také trochu ako napuchnuté ale nie veľmi

Pentamix

mám čerstvé tetovanie bolo mi odporučené že si mám zakúpiť bepanthen plus. No neviem ho zohnať tak použivam bepanthen masť vadí to ?

lucia00

chcela by som sa pitat ze mam us treti den tetovanie na nohe taha sa mi to as k prstom a moje prsty si necitim velmi mi to opuchlo a cervene to as take nemam ale boli to nemozem velmi chodit

mariuska

Ahojte tiez som si davala tetovanie a teraz neviem ci je to dobre ale zle.kedze ma to dost boli zacina to byt cervene,a niekedy mi to priprada akoby sa to zapalovalo.mam to na chrbtici takze tam dobre nevidim.problem je ze ked som doma mam to len natrete a volne,ale bola som vonku a dala som si na to foliu aby sa mi to neprilepilo,a ked si to dala doma dole,tak to zapachalo,stipe to a neviem co stym.

Lucille

ahojte, pred dvomi dnami som si dala vytetovat stehno, mierna bolest aj zapal mi zacal na druhy den ale na treti uz mam cele tetovanie opuchnute a zapalene bolestive a nemozem ani chodit
vtip je vv tom ze som si dala naraz robit 2 tetka a to prve je uplne v poriadku, co myslite je to na doktora alebo este vyckat?

peczkins

mydlo protex a mast bepanthen plus,samozrejme,ze to napuchne,mne to raz tak napuchlo,ze som nemohol ani spat a teraz uz je vsetko v pohode.po zahojeni tetovania sa mi vzdy vyhadzu male biele bodky na tetovani,ktore po case vzdy zmiznu a nevratia sa,takze si stoho nic nerobim.PS:chcel by som vediet preco by sa nemalo v ziadnom pripade natierat kalciovou mastou?skusal som ju a bola v pohode,no bepanthen plus je lepsi.

RedRHood

Nepoužívam kalciovú masť... to zčervenanie už celkom ustúpilo... ale vyhodili sa mi na tom také miniatúrne biele bodky

Mrska Silvuska

kazdy normalny tatér ti povie, aby si v ziadnom pripade tetovanie nenatierala kalciovou mastou, mna na to upozornil aj dva krat. Antibakt.mydlo ano, na slnko sa natierat bud kremom s vysokym faktorom (kvoli vyblednutiu -pokial je to tetovanie nove samozrejme), a ja som si u tatera kupila original krem na nove tetovanie, bolo to v takych malych "sackoch", ako ked mas vzorku niecoho, a tyzden som to rano aj vecer natierala. Ani jedno tetovanie, co mam sa mi nikdy nezapalilo.
Mozes mat aj nejaku alergicku reakciu.

Skoc do tetov.salonu (hocijakeho), ukaz im to, a porad sa, co s tym dalej.

RedRHood

mne bolo mydlo zakázané tak neviem... len čistou vodou vraj... a krém mám originál na tetovanie... a mám viac červenú vnútornú stranu stehna tak možno je to len viac citlivejšie... uvidím za pár dní

zuzinkaa

len ziadna kalciova mast.ta sposobi ze ti to bude mokvat a doba liecenia sa teda vyrazne predlzi...mam tetovanie a moj tater mi to neodporucil..umyvaj to viackrat do dna antibakterialnym mydlom a potom to natri tenkou vrstvou nie prilis mastneho kremu..to zacervenanie a opuchnutie je v prvych dnoch normalne.