RTG-rontgen

ccc

rybinka sorry,že ti to napíšem takto,ale prestaň hysterčiť,nie si nijak ohrozená,keď si bola na tom RTG aj keď si nemala chránič štítnej žľazy

rybinka

...a na co sa vlastne pouziva chranic stitnej zlazy?ktory mi samozrejme nedali! je to zle?uklada sa to ziarenie v stitnej zlaze, alebo ju poskodzuje, alebo co preco?

rybinka

panika, si zlata-taka optimistka. ale ked je to prevencia zamestnancov co su za dverami rentgenoveho pristroja, tak potom to musi mat taky isty dopad aj na paciento, co cakaju tiez v cakarni za dverami toho rentgenu, mna dokonca nexali cakat-bolo nas 5 , vtej miestnosti avidela som, ako tych predomnou rentgenovali, ani len nezavreli dvere, no tak tie davky ziarenia sli do mna???. vies, ten pristup k pacientovi a vobec cloveka k cloveku sa mi vobec nepaci, nikomu na tebe nezalezi a nik nie je ochotny ti daco vysvetlovat-u nas v zdravotnictve. tvoje problemy a obavy su im ukradnute a aj tvoje dovody, preto sa pytam, bola som v tej miestnosti dost dlho a ozarovali viac ludi

rybinka

panika,
lebo vies, keby som to bola prv vedela, tak isto nejdem!!! ale co uz teraz? a co sa tyka tych zamestnancov, ved oni sa predsa neozaruju, ved idu do inej miestnosti, kde stlacia gombik, nie?

panika

jaj, nestresuj sa !!!Dozimetre su tie krabicky, co maju ludia, co robia so ziarenim ( a potom sa to kontroluje, aku davku dostali). Ale to sa tyka len pracovnikov - ktori su v tom kazdy den:). To bolo pre toho Mata a bolo to myslene len ako sranda

rybinka

panika,
co su to dozimetre? si tu spominala. ja neviem ako stary ci novy bol konkretne ten pristroj, len som bola zhrozena ze snimkoval priserne dlho, chcela som utiect. myslela som ze to je za pol sekundy a hotovo, ale toto sa dlho tocilo okolo hlavy a tak neviem ci to nie je skodlivejsie ako obycajny snimok, toto bol panoramaticky a trvalo to teda fakt dlho, neviem kolko je to ziarenia. mam vycitky!!!

rybinka

MATO_
fiha mato, vdaka za vyklad, dufam teda ze to tak je. ale bojim sa, co ak ten pristroj bol este stary a tym skodlivy? bolo to na zubnom na Heydukovej v blave, nevies nahodov? bol to velky pristroj a snimkoval podla mna dost dlho, lebo sa obtacal okolo mojej hlavy, chcela som utiect...... okrem to je v detskej nemocnici velka cedula, ze dojciace matky nerontgenuju!!! a to som si vsimla az potom a aj na nete som citala ze pri dojceni sa neodporuca ziadne RTG, ani zubne