Dostal čo chcel, teraz je v šoku.

Príspevok v téme: Dostal čo chcel, teraz je v šoku.
Odplata

Počas 17 rokov manželstva ma manžel stále provokoval aby som žiarlila. Vždy mal niečo so ženami, síce stále tvrdil, že so žiadnou z nich nespí, že sú to len priateľky, ale robil všetko tak, aby som si v skutočnosti myslela, že je v tom aj sex. Priznám sa, že niekedy som si to aj naozaj myslela a dosť som sa trápila. Vždy bola nejaká taká priateľka na jeden - dva roky, s ktorou chodil športovať, trávil s ňou víkendy v prírode a tak. Vyhováral sa na to, že on rád športuje a ja o to nemám záujem. Takže spolu plávali, bicyklovali, chodili na turistiku. Občas ma to riadne štvalo.
No a pred mesiacom som si povedala že dosť a urobila som to, čo som asi mala urobiť už dávno. Už dlhšie som sa úplne nevinne priatelila s rozvedeným kolegom. Pred mesiacom som s ním začala intímne žiť. Manžel sa to teraz dozvedel a zosypal sa. Je úplne nepríčetný. Môjmu bratovi, ktorý je jeho kamarát stále vyplakáva, že on mi nebol nikdy neverný, že ma len dráždil, že to boli všetko iba kamarátky a on má rád iba mňa. Vôbec mu nedošlo, že som za tie roky trpela, lebo mi nebolo jedno, že sa venuje iným ženám a nie mne. Teraz to všetko ľutuje a bije si hlavu o múr. Možno ma odsúdite, ale ja nemám vôbec výčitky svedomia. Mám pocit, že si to zaslúžil, že tie moje prebdené a preplakané noci, ktorých mu nebolo ľúto, mi k tomu dávajú nejaké právo. Ja viem, že manželstvo nemá vyzerať takto, ani som to nikdy takto neplánovala. Sama neviem, čo je to v mojom mužovi, prečo tak veľmi provokuje, či má komplexy alebo čo. Toto isté robil aj svojej priateľke s ktorou chodil tri roky ešte predo mnou. Tiež ju provokoval tým, že sa mu páči iná a že s ňou sa dobre cíti atď. A že je to len priateľka. Nie raz mi o tom hovorila už počas nášho manželstva, lebo sme sa spriatelili. On skrátka potrebuje na seba upozorňovať a robiť zo seba chlapa, o ktorého sa všetky trhajú. Nestačí mu normálny harmonický vzťah, vždy musí vyrábať nejaké umelé vzrúšo.
Tak teraz má vzrúšo aké asi nečakal, ale myslím, že nič iné si nezaslúžil.

Magy

Odplata - za tych 17 rokov trpezlivosti a znasania prikoria ta fakt obdivujem, ale zaroven aj nechapem. ja byt na tvojom mieste, uz davno ho kopnem do riti, frajera blbeho...
svojim sposobom si si to ciastocne zavinila sama, nechat sa takto ponizovat celych 17 rokov. su veci, ktore sa robia raz, max. dva razy a koniec. dovidenia a bez diskusie. netvrdim, ze tvoj manzel je uplne bez viny, ale nasledky tejto neadekvatnej odplaty si budes musiet niest sama. osobne si myslim, ze si to trochu prehnala.

ozaj muselo to skoncit prave tym, ze si sa s tym kolegom naozaj vyspala? nemohli ste to naraficit tak, aby si manzel len myslel, ze ste sa vyspali ale v skutocnosti k nicomu nedoslo? to by bola odplata, to ano, poriadne ho vytrestat a potom povedat, ze to bola len buda a ze by si takej podlosti nebola schopna. takto si fakticky klesla na jeho uroven, mozno este hlbsie.

milfordtea

Chápem že sú ženy čo sú radšej ticho, len aby bol kľud. Asi sú tak naučené. Ale, ja by som kludna nedokázala byť. Zahodila si roky života v trápení sa. Stalo to za to?

Odplata

Veľmi ma prekvapujú také vyjadrenia ako: "veď na každého raz príde". Akoby ste mi želali zle, pričom zle mi bolo už niekoľko rokov. Keď som si môjho muža brala, tak mi jeho otec povedal: "Dievča, máš kuráž, ale nebudeš to mať ľahké. Je to môj syn, ale nie som na neho vôbec pyšný." Ja som nechcela počúvať, lebo môj muž je naozaj stopercentný herec a každého dokáže namotať na svoje reči. A namotal aj mňa. A keď sa mi rozjasnilo, už som mala prvé dieťa.
Píšte si čo chcete, ja viem, že som urobila dobre. A nie je pravda, že som doma frflala, som veľmi tichý človek a snažila som sa robiť všetko tak, aby bol spokojný. Keď chcel sex, bol sex. Keď chcel dobré jedlo, bolo navarené. Vždy bolo upratané a on nehol doma ani prstom. Veď ani nemal kedy, stále bol niekde s nejakou priateľkou. Nepamätám sa na jediný víkend, ktorý by trávil s rodinou. Je zbytočné aj opisovať naše manželstvo, keď sa nad tým zamyslím, len sa čudujem sama sebe ako som mohla byť taká hlúpa a všetko som to ticho znášala. Jediná moja reakcia bol plač niekde v kúte keď odišiel. Dokonca ani to som nerobila pred ním.

Odplata

Orol, možno máš pravdu a po smrti nás čaká pochopenie, ale neverím, že trest. Neverím totiž v trestajúceho boha, ak nejaký boh naozaj existuje, tak to musí byť boh milujúci. A ak je milujúci aj človek, potom neprovokuje matku svojich detí a nenaznačuje jej, že má vzťahy so ženami, že si s nimi lepšie rozumie, že sa s nimi lepšie cíti a sú jeho srdcu bližšie. Že sa s tým žena musí zmieriť, lebo ona nedokáže byť taká úžasná ako všetky tie priateľky. A že tie priateľky bude mať celý život a manželky sa nebude pýtať na dovolenie. Milujúci manžel neodíde na niekoľkodňové športové podujatie so svojou "priateľkou" vtedy, ak je jeho žena chorá a má vysoké horúčky. Neodíde ani vtedy, ak sú choré jeho deti a treba sa o ne starať.
Ja som si počas nášho manželstva užila naozaj dosť ústrkov a ponižovania, môj muž si tým dobýjal baterky a budoval sebavedomie, ale či to mňa bolí, na tom mu nikdy nezáležalo. Jeho priateľky k nám kedykoľvek volali, dohadovali sa spolu kam pôjdu, čo si zbalia atď. Ja som sa na všetko musela len bezradne prizerať. Alebo sa zbaliť a odísť. Zvolila som inú alternatívu a vôbec neľutujem. Len som to mala urobiť už dávno, možno by som bola mala kľudnejšie noci. Vôbec ho už nemám rada, ale hlavne si ho nevážim. A hovorím si, že ak vydržím kým budú deti dospelé, tak sa naozaj zbalím a odídem. A ktovie, možno to urobím ešte skôr. Deti o ničom netušia, vždy som sa usilovala ušetriť ich pred našimi problémami.

Allenkaaaaaa

tiez by som si radsej vypocula obe strany, pretoze vase verzie sa mozu lisit. Ale suhlasim s Oveckou. Ako to, ze 17 rokov ta on provokoval a ty si to znasala? Nehovorim, ze si mala neprimerane vyskakovat a muzovi cosi zakazovat, ale mohla si sa snazit nieco urobit! Napriklad sa par raz premoct a ist sa vyvetrat do prirody s nim! A vela s nim komunikovat. Stavim sa o co chces, ze ste sa za tych 17 rokov ani len poriadne nepoznali! Mozno si sa k nemu spravala maximalne odmerane, bola si ufrflana, vsetko s nim si odmietala. A mozno preto sa ta snazil provokovat, kto vie...Ale 17 rokov cusat a potom sa odhodlat k tomu najnizsiemu - k nevere...No klobuk dolu! Chyba bola urcite aj na tvojej strane, nielen na strane manzela. Ale ved na kazdeho raz pride..

orol

Patrilo by VYPOČUŤ OBE STRANY, pretože človek má tendenciu písať výhodnejšie pre seba! P.s- pokiaľ by som bol v právoplatnom manželstve, neurobil by som to, čo Ty, podvádzať, oplácať atď atď. U teba už máme istotu, že podvádzaš, u manžela ju zatiaľ nemáme, len predpokladáme na základe Tvojho predpokladu, nie dôkazu.. P.s- pred prírodnými a božími zákonmi neujdeš a zaplatíš "pokutu".

jajaja295

no keby to robi chlap, tak by ste mu tu pomaly blahozelali..ale ked to urobi zena, tak su na to pindy, klasika... pozri ked sa ti ulavilo, tak fajn, je to tvoja vec a tvoje svedomie...keby si mala normalneho chlapa, nehlada si stale nove a nove kamosky..cize ako si napisala, ma co chcel

Carie

Mas pravdu nic ine si nezasluzil. Ja sa aj divim, ze si to s nim tak dlho vydrzala a bola mu tak dlho verna. Inak neverim, ze to boli len kamaratky a ze s nimi nic nemal a ty asi tiez nie. Ma co chcel.