Dostal čo chcel, teraz je v šoku.

Príspevok v téme: Dostal čo chcel, teraz je v šoku.
Odplata

Počas 17 rokov manželstva ma manžel stále provokoval aby som žiarlila. Vždy mal niečo so ženami, síce stále tvrdil, že so žiadnou z nich nespí, že sú to len priateľky, ale robil všetko tak, aby som si v skutočnosti myslela, že je v tom aj sex. Priznám sa, že niekedy som si to aj naozaj myslela a dosť som sa trápila. Vždy bola nejaká taká priateľka na jeden - dva roky, s ktorou chodil športovať, trávil s ňou víkendy v prírode a tak. Vyhováral sa na to, že on rád športuje a ja o to nemám záujem. Takže spolu plávali, bicyklovali, chodili na turistiku. Občas ma to riadne štvalo.
No a pred mesiacom som si povedala že dosť a urobila som to, čo som asi mala urobiť už dávno. Už dlhšie som sa úplne nevinne priatelila s rozvedeným kolegom. Pred mesiacom som s ním začala intímne žiť. Manžel sa to teraz dozvedel a zosypal sa. Je úplne nepríčetný. Môjmu bratovi, ktorý je jeho kamarát stále vyplakáva, že on mi nebol nikdy neverný, že ma len dráždil, že to boli všetko iba kamarátky a on má rád iba mňa. Vôbec mu nedošlo, že som za tie roky trpela, lebo mi nebolo jedno, že sa venuje iným ženám a nie mne. Teraz to všetko ľutuje a bije si hlavu o múr. Možno ma odsúdite, ale ja nemám vôbec výčitky svedomia. Mám pocit, že si to zaslúžil, že tie moje prebdené a preplakané noci, ktorých mu nebolo ľúto, mi k tomu dávajú nejaké právo. Ja viem, že manželstvo nemá vyzerať takto, ani som to nikdy takto neplánovala. Sama neviem, čo je to v mojom mužovi, prečo tak veľmi provokuje, či má komplexy alebo čo. Toto isté robil aj svojej priateľke s ktorou chodil tri roky ešte predo mnou. Tiež ju provokoval tým, že sa mu páči iná a že s ňou sa dobre cíti atď. A že je to len priateľka. Nie raz mi o tom hovorila už počas nášho manželstva, lebo sme sa spriatelili. On skrátka potrebuje na seba upozorňovať a robiť zo seba chlapa, o ktorého sa všetky trhajú. Nestačí mu normálny harmonický vzťah, vždy musí vyrábať nejaké umelé vzrúšo.
Tak teraz má vzrúšo aké asi nečakal, ale myslím, že nič iné si nezaslúžil.

Allenkaaaa

odplata, ja som ti napisala napriklad vetu "na kazdeho raz pride" a ty si si ju automaticky stiahla na seba. Tato veta smerovala na tvojho manzela....To, ze si si ju hned zobrala na seba znamena, ze si zrejme velka "trpitelka", co aj sama dokazujes...17 rokov byt ako vos pod chrastou, byt niekoho sexualnym "odbavenim"...hm...Nerozumiem, preco si si zobrala na seba nieco take. Zivot je predsa o tom, ze si ho stale utvarame, kazdy jeden den. Nedostavame problemy a rany do zivota preto, aby sme ich na seba vzali a cusali, ale preto, aby sme s nimi bojovali. Keby som bola na tvojom mieste, okamzite vyhladam psychologa a trenujem svoje sebavedomie. A vymenim chlapa predovsetkym....Este aj teraz na to mas, len to preboha urob cim skor! Mat pomer s kolegom a byt dalej v manzelstve - len sa okradas o dalsie a dalsie roky nezmyselnym sposobom zivota.

Nesudim

Orol, ty si inkvizitor? To sa ale nemas cim chvalit, v srdci musis mat vela chuti trestat. Nechaj radsej na osud, mozno aj ty sam budes prekvapeny ked zomries a veci nebudu take, ako ocakavas.

orol

Pokiaĺ je osoba v manželstve viazaná prísahou, sľubom, zákonmi, podpisom, prejavom vôle, tak ne nutné tento stav si uvedomovať a rešpektovať dovtedy, kým tento stav trvá. P.s- odplata, Ty si tento stav vedome porušila. Neskôr príde „pokuta“.

Mrska Silvuska

ach jaj - nesuhlas. MUSIS jedine zomriet, ale nemusis byt 17 rokov "pod papucou"...a prepac, ani kvoli detom nie. su rodiny, kde dokazu vyzit aj z mala...a deti su velmi vnimave, vidia aj to, aky vztah maju rodicia. A modul toho, co maju doma, si potom zvacsa beru do zivota. Partneri si maju byt rovnocenni, nie jeden z nich tichy trpitel. Ine je, ak je ten tichy trpitel v tom vztahu dobrovolne, nech sa paci.
A sorry, ja som tiez rozvedena, syn ma len rok a pol, ked som s nim ostala sama. A tu sme. Mala som isty cas 3 roboty, potom "len" dve, vazim si sama seba a vlastny zivot, milujem svoje dieta najviac na svete, nikto ma nikdy nepocul stazovat sa na to, cim som si presla. Sama som si vybrala vtedajsieho manzela, a sama som sa rozhodla, ze radsej sama s dietatom, ako v takom vztahu. Takze dobre viem, co je to obracat kazdy cent. Nie vzdy je to len o peniazoch.
Okrem ineho, dnes cca 80% rodin tri krat obrati kazde euro, a neznamena to este, ze vo vztahu ostavaju len kvoli detom. Hlupost.

Nesudim

Ach jaj! suhlasim s tebou. Z akeho dovodu sa muz stretava s kamaratkami len tak, kvoli sportu a straveniu volneho casu? a co su to za zeny, ked vedia, ze je zenaty a ma rodinu, ktora ho potrebuje a napriek tomu sa s nim stretavaju? to mozu byt iba zeny slobodne alebo rozvedene a bezdetne. ved kazda vydata zena s dietatom ma dost povinnosti, kde ma zobrat tolko volneho casu? takze podiel na tom maju aj taketo zeny, cim nechcem povedat, ze manzel je bez viny. urcite je to chlap bez skrupuli a viem si dokonca predstavit, ako tym zenam vyklada o svojej strasnej manzelke. ved vzdy to tak chodi, kazda jedna veri tomu, ze zenaty chlap ak podvadza, je to len preto, lebo je v manzelstve nestastny. to je znamy scenar zenatych muzov.
suhlasim aj s tym, ze ostat s detmi s jednym prijmom nie je nic jednoduche. opat to inak vidia tie, ktore rodinu maju a inak tie, ktore su bez deti a bez manzelov. nic nie je take jednoduche, ako sa na prvy pohlad zda.

Nesudim

osudy su rozne, zivot ma vela podob a je tazko posudzovat co je spravne a co nie. osobne si tiez ale myslim, ze taketo ponizovanie si zasluzi nejaku odozvu.
to co pises ze manzel beha po byte po kolenach, nenapadlo ta niekedy, ze to moze byt hystericky psychopat? podla tych niekolkych indicii by som to takto zhodnotila. s takym muzom je peklo zit, ak si to vydrzala tolko rokov, muselo sa to na tebe niekde odzrkadlit. mozno terajsi kolega bude tym novym partnerom, ktory ti ukaze, ze sa da prezit aj pekny vztah. drzim ti palce, aby si mala silu odist od muza a zacat novy zivot.

ach jaj!

Niektorí tu mudrujete prečo takéto manželstvo tak dlho dotyčná tolerovala a mala sa zbaliť, rozviesť a neprihliadať na deti. To je blbosť. Na tie deti MUSÍ prihliadať. Nezamysleli ste sa nad tým, ako by rozvedená žena s deťmi prežila??? Tri krát obrátiť každé euro?? Sama som xy rokov vydatá, mám dieťa, ale takisto aj takmer minimálnu mzdu. Neviem si predstaviť ako by moje dieťa mohlo z môjho platu ( + nejaké výživné ) dostať to čo potrebuje. Treba na vec pozerať aj z iného uhla.
A inak zakladateľku chápem a neodsudzujem. 17 rokov ponižovania, nečudujem sa, že podľahla niekomu kto k nej bol po rokoch milý. A takisto neverím, že tie manželove kamarátky boli len kamarátky. To je úplná blbosť :)

maska1902

Tak mne sa toto stalo vlani že som náhodou zistila sexuálnu známosť mojho manžela po 30 rokoch manželstva. Bola som v šoku. Chcel sa vrátiť, ale keď som svojmu JA nechala voľný priebeh s pocitom že s ním zostanem a som odpustím moje JA sa búrilo s trápilo sa súčasne.
Tak som zvolila druhú možnosť. Začala som chodiť do fitness, sauny, zmenila som postavu - schudla som, zmenila som vizáž, šatník a našla si priateľa a dokonca až v zahraničí. Chodím na krásne výlety užívam si život a je mi fajn. A moje JA je spokojné.
Chcem len povedať, že vždy sa dá začať žiť odznova a nezostať s takýmto človekom. 30 rokov ma podvádzal ale musel mat pocit kam sa vrátit ked sa mu dotyčné priateľky zunovali. Takto si to na staré kolená nepredstavoval, ale má čo chcel - alebo nechcel?