Bývalá priateľka môjho priateľa - hrozba?

Príspevok v téme: Bývalá priateľka môjho priateľa - hrozba?
Janka2221

Zdravím..mám 21 rokov a 9 - mesačný vzťah s mojím priateľom.Je to moja prvá vážna známosť a svojho priateľa nadovšetko ľúbim.Zatiaľ nám to klape skvele ale jeho bývala priateľka mi neskutočne lezie na nervy - neznasam ju.Na Facebooku mojmu priatelovi neustale nieco komentuje a snazi sa neustale nadviazat konverzaciu.Dokonca sa mi dnes priatel priznal,ze mu napisala spravu v zmysle "nenormalne si opeknel odkedy som ta videla naposledy".To uz som totalne vypenila a pohadali sme sa.Nestretavaju sa sice ale viem,ze obcas si napisu.Trapi ma to.On ju vraj berie iba ako kamaratku a stale ma ubezpecuje,ze sa to medzi nimi skoncilo a ze lubi len mna.I tak som ale na pochybach.Mam to prehliadat,neriesit to alebo mam trvat na tom,aby si spolu nepisali?Budem vdacna,za akekolvek rady alebo aj vase osobne skusenosti.Vdaka :-)

Leela333

Nie je to hrozba ak mu na tebe záleží, ale nie je to určite ani príjemné, že s ním jeho bývalka flirtuje - aj keď len cez net. Ale nezakazuj mu to, bude sa cítiť obmedzovaný, a to nerobí vo vzťahu nikdy dobrotu. Zažila som (ale obmedzovaná som bola ja) a vieš čo? Aj tak som si s dotyčným písala, len o tom ten druhý nevedel. A pre svoj pokoj, prestaň si čítať jeho správy ani sa ho nepýtaj na to, či si s niekým píše a čom. Je to lepšie ako rozoberať a stresovať sa nad každou vetou, čo napíše nejakej inej ;)

Allenkaaaaaa

pri mojom poslednom vztahu som zazila podobne veci. Tiez chcel priatel ostat s byvalou kamarat, lenze sa po case ukazalo, ze ona k nemu stale cosi citila. (pricom cely vztah mu dorazne opakovala, ze vlastne NEVIE ci k nemu nieco citi :D).Pisala mu sms o tom ako jej chyba, stretavala sa s jeho mamou. Ja som vsak o vsetkom vedela, pretoze mi bolo vzdy oznamene od priatela - aha, uz mi zas ta tava pise :D Slecna sa po pol roku ignoracie spamatala a momentalne tape v dalsom nezmyselnom vztahu :) Moja rada, daj priatelovi volnost, doveru...ukaz mu, ze ty si ta najlepsia, aku si mohol vybrat. Nepodozrievaj, nehladaj, nepatraj. Len mu ukaz, ze si schopna sebavedoma mlada zena, ktora sa neda rozhodit dakou byvalkou :)

Lulu2011

tak nech si ju nevsima :) maximalne nech jej nieco lajkne a nerozvija dalej komunikaciu, ked bude vidiet, ze na nu neraguje prestane ju to istotne bavit

jahodka123

Nemáš právo mu to zakazovať a aj keby mu to zakážeš, pochybujem, že ťa poslúchne. Potom budeš zas len sondovať a budete sa hádať. Kašli na to, je to pre neho uzavretá kapitola a teraz je s tebou. Ja si tiež píšem s bývalým atď a nikomu to nevadí, ani môjmu priatelovi. No.. vadí to iba jeho priatelke, čiže tej, na ktorej mieste si teraz aj ty. A úúúplne zbytočne...
Btw - aj ona ma neznáša (to mi EX prezradil) a pritom ma vôbec nepozná a nikdy ma nevidela. EX bol ten, ktorý ublížil mne a nie ja jemu, takže nechápem absolútne jej nenávisť ku mne. Asi zase len komplexy...

zajacica4442

Je uplne normalne ze ziarlis a aj mas preco. Kedysi nieco medzi nimi bolo a neverim ze len tak ostali kamaratmi a ona ma o neho zaujem... mal si s nou prestat byt v kontakte lebo to vasmu vztahu velmi ublizi....nie je dobre ze ty sa trapis a on s s nou kludne pise....ked ta lubi tak nech ta netrapi

Janka2221

Simonella,praveze nechcem vyzerat v jeho ociach ako stihacka,ktora ho nejak obmedzuje.Myslim,ze som dost tolerantna a aj napriklad co ma kamaratky,tak s nimi vychadzam super a spolu sa chodime aj bavit.Snazim sa utesovat tym,ze ked si spolu len obcas napisu a nestretavaju sa a ked mi priatel vzdy povie,ked jej napise,tak snad je to v poriadku.

amy55

mojmu priatelovi tiez vypisuje ex,aj ked mala noveho priatela,aj ked sa s nou ten novy rozisiel. rozoberala to s nim,ako je na dne,ze sa s nou rozisiel a blabla. pisu si takpovediac pravidelne,komentuju si,aj sa stretavaju vonku..po rozchode ostali dobri priatelia,pretoze spolu chodili 5 rokov a maju vsetkych spolocnych znamych a blabla..tiez ma to netesi,ale co narobim,vraj ju bere ako kamaratku,a o neho prist nechcem.a ultimata mu davat nemienim,to nie je moj styl..

Maoam

nielen FB, vsetky tie pokecy a zoznamky

to je jed pre vztahy, ide to dole vodou

co poznam pary, kde im to funguje, nemaju ziadne konta na FB a podobnych kravinach