Depky, kedy prestanete?!

Príspevok v téme: Depky, kedy prestanete?!
kristi1

Dobrý deň, začínam mať pocit,či je so mnou všetko OK. Ako každý človek zažívam v živote radosti i starosti,ale mám pocit,že po celkovom zhodnotení je to jedno veľké mínus. Nepamätám si,že by som mala niekedy dlhšie obdobie,kedy by som si mohla povedať,že som šťastná,stále ma niečo štve,je mi do revu,spomínam na to,čo bolo pekné,akoby unikám z reality. Pritom keď sa reálne pozriem, mám všetko,čo som vždy chcela-dobrú prácu,okolie,na ktorom mi záleží...a predsa - mám depky,topím sa v nich,akoby mi niečo v živote stále chýbalo a neviem prísť na to,čo by to mohlo byť.Zažili ste aj vy niečo podobné??
-----------------------
Depresia www.zdravie.sk

iris

alebo zober kamarata a chodte tam spolu.budes mat oporu.a naozaj,odbornik ti povie,ci si zrela na nejake terapie pomocou rozhovoru, alebo ako to s tebou vlastne je.mozno bude treba zvacsit sebavedomie,ziskat sebauctu.

iris

vidis,zlato.to sa da zvladnut.si moc mladucka,aby si to zanedbala.
skus sa pozorovat a zapisovat si,ako casto ta tie myslienky trapia.kazdy den?kedy?nieco ta pred tym rozrusi?ak toho bude vela,a aj ty budes z toho nestastna(to vies urcite posudit uz teraz)tak ti tie zapisky pomozu aj ako info pre psychologicku.
lebo ja by som ti pomohla,zuzi,ale fakt neviem ako :(((

iris

zuzi,stale citam,len som dlho pisala.
samozrejme,ze ti mohol tvoj postoj samej k sebe dopomoct, aby sa to zhorsilo,alebo spustilo.teda,spustilo to nieco ine,a tvoje pocity menejcennosti boli zivnou pôdou k tomu,aby sa ti to takto rozvinulo.
nemas kamaratku,ktoru by si zobrala so sebou ako oporu a isli by ste spolu?tvar sa,ze je to nova skusenost v tvojom zivote,a ked tam budes,tak uvidis,co na to odbornik.
dnes uz vsetci zacinaju mat svojho psychologa.napr.politici,herci,medialne znami ludia.len my obycajni sa hanbime.

iris

zuzka,tam by si to zistila.urcite by ti psycholog povedal,ci je to este v norme,tvoje pocity a obavy,alebo nie.
mozno by pomohol rozhovor,raz za cas.ak tu bude pete,tak sa ho opytaj,ako to vyzera na takej obycajnej navsteve.nie je to nic hrozne!!!
on sa sam rozhodol,ze tam ide a nic hrozne sa mu nestalo.moze to fakt skoncit rozhovormi,hoci si myslim,ze v tvojom pripade to moze vyzadovat viac stretnuti a aj odbornejsiu liecbu.a vidim tiez,ze si otvorila novu temu (anketa...)takze ta to trapi urcite viac ako normal.zuzka,kolko mas rokov?mozno mas obavy aj preto,ze si mladucka,a nechces si priznat,ze sa ti to mohlo stat.
.
pete,si tu????

zuzka :)

Za tie tyzdne, co ma to trapi, som uz velakrat rozmyslala z coho to moze byt, preco to vzniklo. Napadlo mi napriklad aj to, ze vzdy som mala nizke sebavedomie, dost som sa podcenovala. Mozno aj preto :(((. Jednoducho som zacala akosi privelmi premyslat o veciach. Skoda, ze sa to uz neda vratit spat :(((.

zuzka :)

Casto sa mi chce plakat. Nielen pre to, ze ma to velmi trapi, ale aj preto, ze ked si uvedomim, aka je to vlastne cele sprostost, len taka malickost, pre ktoru sa neoplati trpiet, premyslat o nej, este viac mi to ublizuje. Najhorsie je, ze si este potom spomeniem na mojho chalana a je mi este horsie. :(((

zuzka :)

Scasti pre to, lebo predsa len nie je u nas takym zvykom navstevovat psychologa, takze asi aj preto, ja si to tiez neviem dost dobre predstavit. Ale aj pre to, lebo neviem, ci sa citim ako pripad pre psychologa, tazko sa mi to vysvetluje.