Podarilo sa tu niekomu uzdravit vlastnymi myslienkami a predstavami?

pan d.

Ja som pred chvilou volal jednemu vestcovi, ten mi povedal, ze mam znovu na sebe porobenie a to som si u neho daval odrabat pred dvomi mesiacmi. Je to mozne? Nemusite mi odpovedat, ale som z toho skormuteny.

anjelik *

Maoam, je mi ľúto, ak som sa ťa niečim dotkla, asi áno, keď si napísala na moju adresu, čo si napísala. Vlastne oprávnene, keďže si ma o žiadnu radu nežiadala a ja som sa k tebe vyjadrila. Ešte raz sa ospravedlňujem, nemyslela som to zle.

RadkaKov

Mojmu priatelovi sa podarilo dostat samemu bez pomoci liekov a lekarov z celiakie a boreliozi, bezne si liecime chripky, za par hodin sa da o nej nevediet, ale to je obycajnou zemskou energiou a nie vlastnymi myslienkami...niekedy ale nejde liecba bez zmenenia stavu vedomia, postoja....prave sa teraz o to snazim, sa nejako vyliecit z chronickxych autoimonitnych a unavovych poruch tym ze pracujem na svojej psychike, lebo lekari mi neveda pomoct, nic mi nenasli, antibiotika mi nezaberaju, prirodne lieky uz tiez nie, a evidentne mi furt nieco je, takze ani inu volbu nemam, zatial je to dost hardcore a trapenie, vysledok este nie je podla predstav, tak ak by ta to zaujimalo ako to dopadne, ozvi sa, alebo kukni na moju stranku, mozno tam zverejnim clanok casom -Odkaz odstránený-

Maoam

Anjelik: a znovu sme pri tom - analyza kazdeho slovka...

a prave preto nemaju tieto debaty vyznam, lebo je to zamotavanie sa do niecoho, kde podstata a to dolezite, co chcem podat, unika

nevies o mne ani o mojom zivote dokopy nic, nevies, s kym a cim mas 'tu cest' a hoci vo viacerych veciach zdielam podobne nazory, v niektorych sa velmi rozchadzame a mame na ne uplne iny pohlad aj iny pristup k nim

ja som za praktickejsi a pragmatickejsi pristup k veciam a viem, ze len kecanie a pekne myslienky nestacia - a ze konkretnemu cloveku v konkretnej 'tazkej' situacii sa pomaha inak a nie vzdy stacia kvetnate slova, na ktorych pretransformovanie mu dlhodobo chyba energia, lebo je roky v zufalej situacii a mozno prezil take veci, ktore ini poznaju len z filmov

rovnako u tazko chorych ludi, tam tiez treba pomoct konkretne a priamo, podat ruku ako sa tomu hovori a väcsinou to chce samozrejme osobny kontakt a odbornu pomoc

ako po medicinskej, tak aj po terapeutickej stranke, zvlast ak ide o nejake traumy a pod.

ja som teda toho nazoru, ze s tymito vecami 'velmi opatrne' a nie kazdy, kto o tom vie rozpravat, vie aj realne nieco urobit, v realnom zivote som sa neraz stretla s ludmi, ktori boli perfektni teoretici a analytici, ale ked prislo na vec, boli za horami-dolami a clovek, ktory ich pomoc potreboval, ostal sam

asi tak

*LULU: dufam, ze sa ti podari zlepsit tvoj stav, ak by si potrebovala, mail na mna mas z tohoto fora, kludne mozes napisat

maoamka1@gmail.com

hudson

Myslela som si že tieto staré veci mam uz dávno poriesene, musela som ich pochopiť a vyrovnať sa s nimi. Ale práve pred pár dňami sme mali taký rodinný pokec a staré časy a podobne a tam sa to vytiahli a zistila som že sú tam stale silné emócie. Brala som to ako súčasť spomienky, tie emócie. Ale asi máte fakt pravdu len neviem čo s tým, ono sa povie odpustiť ale ako ....tie zážitky sú mojou súčasťou, formovali ma, ja som im na vedomej úrovni odpustila..alebo možno som si to len myslela. Hm aká komplikovaná je psychika.

Lulu2011

ked niekomu odpustim a proste to neriesim spomienka uz boliet nebude a nebude vytvarat zdravotne problemy, ale nie kazdy vie odpustit, niektore veci dost bolia, to chapem

anjelik *

Lulu, plač prinesie úľavu, odpustenie prinesie úľavu..ale nič sa tým nevyrieši. Žiaden problém. Ten sa vyrieši zamyslením sa a pochopením. Potom prestane byť problémom. Ja neviem, čo sa Hudson stalo..takže neviem, ako sa to dá riešiť..ale všeobecne platí, čo som napísala..tolerancia a pochopenie pre tých, čo nám ubližujú. To možno neznamená odpustenie...ale netreba si otravovať dušu nenávisťou a dookola riešiť, že prečo ja?? Nuž lebo. :o) Trochu radosti a humoru do života, to je známkou trpezlivosti a životnej sily. A Lulu..jasné, že rozumná...bez rozumu to nejde. :o))))

Lulu2011

plac ti nepomahal preto, lebo to bol lutostivy plac, typu preco ja uboha, ak odpustis skutocne a placom do podporis tak to vyriesenie pride