Vela nezodpovedanych otazok

Príspevok v téme: Vela nezodpovedanych otazok
LifeIShort

Ahojte,
neviem ci tento moj vylem bude pochopeny a ci na neho pride aspon nejaky ohlas ale skusim to.

Vela krat sa trapim pre rozne veci ktore nedokazem pochopit a neviem najst odpovede na svoje otazky.
Najviac ma vsak trapi otazka bytia a zivota. Nie preto zeby som nevedel najst jeho zmysel, nie preto ze by som sa mal zle, prave naopak.
Vela ludi mi pride divnych.
Nechapem ako sa niekto moze zmierit s tym ze tu ma odzit trebars 70-80 rokov zivota a dovidenia.
Svet bojuje o ropu, nerastne suroviny, nabozenstvo pritom zabuda na fakt ze akokolvek sa takato vojna skonci, skonci sa aj zivot cloveka.
Ludia chcu vlastnit majetky gigantickych rozmerov, alebo chcu ovladat inych ludi ci pozemky. Ja sa pytam naco? Aj najvacsi vladca sa dozije len trebars do 80? To mu staci? nechapem to.
Miesto toho aby sa spojili a zacali pracovat na technologiach, kolonizacii vesmiru, tu riesime detinske otazky.
Ak by sme vedeli kolonizovat vesmir pre kazdeho jedneho je tam planeta podobna zemi. Bijeme na malom uzemi. A niet z toho ziaden osoh ani progress, naopak len marnime cas.
To je jeden typ spolocnosti.
Druhy typ ako by fungoval podla nejakeho algorytmu prezit ale tiez sa nezamysla do buducnosti a problemy riesi len v kratkych casovych usekoch. Neriesi to ze zomrie a ani ine faktory, zije tu a teraz pracuje, uziva si pozitky. Vam to staci? takyto zivot? Ja mam vzdy pocit ze to nie je ono. Hlava sa s tymto fakto nevie zmierit, vie ze to nie je nemozne.
No podla mna ak sme niektori dostali tu schopnost uvazovat o tom ze chceme prekonat fyzikalne veliciny, procesy, ak sme dostali schopnost uvazovat o nesmrtelnosti, o tom ze okrem zeme je miliarda inych galaxii, potom musime byt predurceny aj tieto hadanky rozlustit.
Momentalny zivot ponuka miliardy moznosti ako ho prezit, otvorenim vesmiru to vsetko znasobime.
Chcel by som rozlustit tieto otazky, chcel by som vediet rozlohu vesmiru, co je po jej krajoch, v com sa tato hmota nachadza, ake su suvislosti medzi okrajmi vesmiru, su vobec nejake okraje?, odkial sa tato hmota z ktorej vznikli planety nabrala kedze viem si predsvit ako vznikal zivot a planety ale neviem si predstavit ako z nicoho mohlo vzniknut nieco.
Niekdy ma trochu stve ze som sa nenarodil par storoci alebo tisicroci neskor, ludstvo je podla vsetkeho strasne v plienkach a som smutny ze sa nedozviem odpovede na moje otazky, aj ked zijem stastny zivot, kiez by trval vecne...
Podla mna ako ludia mame na viac, na kvalitnejsi zivot ako zijeme, dlhsi, rozmanitejsi... ostava len dalsou otazkou kedy sa konecne prestaneme venovat malichernostiam a zacneme pre svoj druh naozaj nieco robit ako team z ktoreho mozme profitovat vsetci.

LifeIShort

anjelik * -> nikto neponukol odpoved na tieto otazky, povedal by som ze sa momentalne ani odpoved nedaju.
Zmysel zivota nie je jednoznacny pre kazdeho je to nieco ine, pre mna poznatky veda, pre niekoho sex, pre slecnu ajajaja symbioza s bohom, pre niekoho ineho laska. Pre niekoho cestovanie.
V kazdom pripade si myslim ze by to mala byt volnost a moznost rozhodnut sa. Pokial je ti toto uprete tak si zmysel zivota len prisposobujes podla toho co ti bolo dane, podla sledu udalosti a nie podla toho co vlastne chces.

ajajaja -> vidim ze ti tato diskusia este dlhe noci nebude dat spavat heh

LifeIShort

ajajaja -> nemyslim si ze je to tak ako hovoris a mam pravo si to nemysliet, takisto mam pravo sa slobodne vyjadrit a napisat ci sa ti to paci alebo sa ti to nepaci.

Tvoje argumenty ze preco su potom taky ludia ktory umru no preto ze nas napriklad stalo 500 rokov pokroku to ze poboznici zakazovali vyskum a uz davno sme taketo trivialne otazky nemuseli riesit, nanestastie kvoli nabozenskemu fanatizmu sme tam kde sme.

mimochodom istota a viera v sameho seba je celkom dobra, to ze sa spoliehas na niekoho, nikto ti to nekazal, nesklamala by si sa ak by si verila sebe, je to smutne ak trpis komplexom z toho ze ta niekto zneuzival, vyries si to priamo s tym clovekom, ostatny za to nemozu, a vyrovnaj sa v prvom rade sama so sebou.

Su 2 pojmy depresia a klinicka depresia, na obidve sa beru lieky, na tu prvu takzvane oblbovaky a nie je to ziadne pochybenie v mozgu. Na druhu sa beru komplexnejsie lieky ovplyvnujuce cinnost nervov, napati medzi neurotransmitermi a podobne.
Toto by sa dalo odstranit mutaciou genou este pred narodenim. Pre tych co ziju teraz pridu lieky.

24 hodin vacsinou mrhas kazdy den, bola by si na internete tak ci tak. Inac predpokladam ze si tento prispevok aj tak precitas a budem rad ked uz do tejto diskusie prispievat nebudes.
Dakujem ti za tvoj nazor, myslim ze si ho objasnovalo na niekolkych stranach, akceptujem ho ale nesuhlasim s nim, myslim si ze ani jeden neustupi zo svojich faktov a tak prepokladam ze je bezpredmetne aby si nadalej prispievala do tejto temy pokial nemas ponuknut nieco nove co si doteraz este nepovedala. Dakujem

ajajaja

a vidis, ja si aspon priznam svoju obmedzenost v tom , ze o niecom nemam ani paru(v tom o com citas ty ), ale zas na druhej strane, co som nedopovedala v 1.prispevku, ja nemam cas takto sledovat vsetko,lebo mne vsetok cas zabera cez rok studium a ked mam volno ,tak posledne co mi chyba je dalsie vzdelavanie sa...a dalej necitam vobec kadejake clanky o tych duchovnych veciach a nepreberam si ich...to je vsetko...cize mi teraz hlavne neodpis,ze aha uz ti dosli argumenty, uz nechces diskutovat...nie , ja mam stale svoje argumenty od kt. nepustim , a dochadza mi trpezlivost viest tuto debatu, lebo k nicomu nevedie....my sme ako to prislovie- jeden nedaj sa ,druhy neboj sa...ale ja uz ustupujem a idem robit nieco nateraz zmysluplne...bye

anjelik *

LifeIShort, toto už ani nie je tak debata o Bohu a vede,ale skôr o tom, že sa ti tu ľudia pokúšajú naznačiť, že to, na čom záleží viac ako na technických objavoch, je rozmer ducha. A ver mi, že ten nejde ruka v ruke s dokonalosťou tela. Čo keď existujú civilizácie, ktorá už nemajú telá na bielkovinovej báze ako my, ale majú dokonalé technologické telá na báze metalických častíc a tieto telá sú fakticky nezničiteľné a tak môžu naozaj žiť tisícročia a napriek tomu sú to možno bytosti bezbrannejšie ako my úbožiaci tu, lebo nemajú ani len predstavu, čo je zmyslom života??? Naozaj si myslíš, že je to technický pokrok?
Písal si vo svojom prvom príspevku, že si smutný, že nemáš odpovede na svoje otázky. Ale ani jednu si nepoložil..iba si prezentoval svoje názory..čiže opäť sa potvrdilo, ak sa niekto pýta, nechce počuť odpoveď,ale iba si potvrdiť vlastnú pravdu. :o)

ajajaja

a mozno aj panbozko chcel aby vsetko napredovalo...aspon si to tak vysvetlujem ja...a prosim , prestan zase to svoje vyjadrenie, moj boh nie, tvoja technika ano,lebo to je presne to,ze mi to vyvracias- moju vieru v to, ze aj boh chce a dovoli aby sa narodili ludia kt.pohnu svetom...ja osobne verim,ze to musi ist ruka v ruke...

teraz ich vyliecime liekmi,hej? no to mi je novinka...potom preco stale vidim v meste parte ludi,kt.zomreli ako dost mladi,lebo sa ich vyliecit nedalo...su este stale choroby ,kde je veda bezmocna a nehovor mi ,ze nie...

hm, este lepsie. takze zdravy clovek = stastny clovek, chory clovek - nestastny clovek....??!! nuz, neviem co na toto povedat, asi sa bavim fakt s niekym veeeeeeeelmi na telo zameranym clovekom...vsak sa pozri okolo- aj tu tvoju paralympiadu- vsak tam su vsetci chori- a su nestastni ? nie.... su zmiereni a maju pre co zit, hoci zdravi nie su....a naopak, su aj nestastny ludia ,kt. zdravi su (relativne, lebo podla def.who je zdravie ...) a co tak nestastie zo vztahov, niekto im ublizil dusevne, niekto ich sklamal, pre niekoho sa trapia, lebo nie su bezcitni a je im luto ,ak sa nejaky ich blizky trapi...ty by si bol stastny keby si tu bol sam ako prst,hlavne,ze by si bol zdravy? a teraz by to bolo s vedomim,ze sam ako prst aj navzdy ostanes...asi nie, a pls, netvrd ,ze hej, lebo to je pokrytecke...

nacitaj si nieco o depresiach (inak, na margo toho citania a scitanosti, ja lutujem,ze som sa vobec do tejto diskusie putstila, mam pocit,ze neviem dobre argumentovat preto ,lebo mam malo faktickych poznatkov a rozhladu a vsetko co pouzivam su len a len moje myslienky , tie fakticke co som sa naucila v skole alebo len tak pocutim ,ze kto co zazil a ako sa mu zije, a to duchovne mam vsetko z vlastnej hlavy , ja do kostola nechodim prave preto ,lebo mi isty cas velmi liezli na nervy tie kazne panov fararov hlavne o praktickom zivote,kt. oni poriadne neziju)...ale nie vsetci farari su rovnaki, su aj fajn farari...teda 1 som poznala....

TAKZE TA DEPRESIA- neni rozmaznanost, to bude mozno len nejaka depka na par dni, ale ozajstna depresia je ochorenie mozgu (halo mozog-to je dalsi organ...a psychiatria je normalny lek.odbor zaob.sa aj liecbou tohoto...) normalne existuju vedecke odovodnenia vzniku depresi...ved na to uz aj lieky zaberaju, tak hadam na tom nieoc bude,ze ide o akusi latku...

a dalej- psychika je u kazdeho ina, nie sme vsetci rovnaki,na kazdeho plati motivacne nieco ine....opustam tuto debatu,24 hodin som len tak premrhala...no aspn som si pokecala ...ked mi odpises, ja ti uz neodpisem, ale nemysli si ,ze to bude preto,lebo mi dojdu slova....

LifeIShort

ajajaja -> s tymi co ziju teraz napriklad prostrednictvom novych liekov vyliecime, vylepsime, tvoj boh nedokaze postavit cloveka bez noh na nohy moje veda to v buducnosti dokaze. Tak ako dokazala liecit chorych, predlzit zivot na 80-90 rokov zo 30-40. To nie preto ze panbozko chcel ale vdaka technike, vdaka liekom, vdaka vynalezom.

Psychika je jedna ruka s telou, ak vyliecime telo vyliecime aj psychiku, preco sa ludia trapia? Lebo su chori, lebo umieraju, lebo nemaju ruky, nohy. Co je najdolezitejsie v zivote? ZDRAVIE
Pokial je clovek zdravy je stastny ak sa trapi depresiami je to len a jeho rozmaznanost. Lebo zdravi clovek ma vsetko. A moze byt hocco. Chory mozes byt aj bohaty aj znamy aj oblubeny ale stastny nebudes.
A zdravie dlhsi a stastnejsi zivot si zabezpecime len lepsimi technologiami.

ajajaja

a stale riesis len telo, nieco ako psychika ta nezaujima? a tym akoze nemyslim dusu, a celkovo od nabozenstva sme uz odbocili...

LifeIShort

ajajaja -> neboj sa v buducnosti moja veda zabezpeci to aby sa takyto ludia nerodili, geneticka modifikacia a modifikacia dna umozni to ze kazdy clovek bude mat rovnaku startovaciu ciaru a nebude trpiet ziadnym defektom.
To co tvoj boh nedokaze, moja veda ano. A uz sa taketo pokusy robia na organizmoch.

LifeIShort

Sejla ->
24 :) super, lebo presne taky ludia ako ty mi este dodavaju nadej a doveru v ludstvo.

Suhlasim s tebou skoro v celom prispevku, sam by som to nepovedal lepsie prakticky ako keby si mi citala myslienky. Pises fakticky aj empaticky zaroven co ja nedokazem, cize obdiv.

Inac osobne si myslim ze biblia je velmi nadcasove dielo, takisto ako teslove vynalezi, davinciho vynalezi, ci rozne diela autorov ako kant, descartes a podobne.

Myslim si vsak ze vela veci z biblie bolo parafrazovanych a ludia aj nabozenstvo si ju vysvetlili po svojom.

Racionalne vsak zobrazuje to co popisujes, panovnika v ulohe boha, zakony slusneho spravania ktore vedu k poslusnosti, odstrasujuce pribehy, vrazdy, mimomanzelsku suloz, ci rozne ine pribehy zo zivota.
Autori tejto knihy boli na svoju dobu mimiriadne nadani, skoda ze ich dielo sa stalo nastrojom fanatizmu.
Ale nadcasovych tu historia mala mnoho ci uz roznych greckych rimskych filozofov a ekonomov, ktorych pravidla platia aj v sucasnosti.
Napokon ked som uz spomenul fanatizmus aj okolo Nietzscheho sa vytvoril aj okolo inych diel. Myslim si ze unikatnost biblie je v tom ze sa v nej dokazalo vela ludi najst a preto dokazala sfanatizovat taku masu.