Som skončený lekár

Príspevok v téme: Som skončený lekár
jacobXX

Ahojte. Nedávno som nastúpil do práce, začal som pracovať v nemocnici na xy oddelení. Mám problém preniesť sa cez to. Až teraz po 6 rokoch štúdia medicíny som si uvedomil, že ma tá práca nebaví, že mi vlastne ľudia lezú na nervy, zistil som, že ma prostredie nemocnice ubíja. Všetko čo súvisí s nemocnicou ma straší. straší ma zodpovednosť za druhých, mám strach z rozhovorov s ľuďmi a pod. Akoby mi až teraz došlo, že nie som stvorený na tú prácu. Nenapĺňa ma to. Sú ľudia, ktorí celý život snívajú o tom, že budú lekármi a keď sa im to splní, všetko ide ako hodinky. ja k nim rozhodne nepatrím. nikdy ma učenie extra nebavilo, ale dokázal som sa donútiť. vedomosti veľmi nemám, skôr mi chýbajú, aj sa snažím učiť, no nechce sa mi. myslím, že je to zlý prístup. hľadám niekoho, nejakú spriazdnenú dušu, ktorá by sa prípadne nachádzala v rovnakej alebo podobnej situácií, že by sme sa o tom mohli normálne porozprávať ako odborníci a dospelí ľudia. ďakujem.

ajajaja

dadula, mna dakedy nemocnice fascinovali ,ale len cez tv obrazovku(nepozerala som dr.house, kt. je impulzom pre mnohych ist studovat med.) ale cim som tam castejsie, staci aj obyc.preventivna prehliadka u vseob.lekara ,tak mam hrozu :DD

nela , tak musis byt dobre namakana z chemie, ked si k nemu chodila...ja som sa s doucovanim nebabrala, ucila som sa len tie podklady do ba, do mt som neverila ,ze ma vezmu...doucko sa oplati ani nie tak na prijimacky ako skor uz ptom pocas studia...ja som bola z chemie strasne sprosta, vobec som nevedela, co berieme :DD ale vy to uz budete mat lepsie aj v tom,ze ta kniha uz vysla, teda aspon na biochemku , my sme mali ba skripta a trochu sa odlisovali, bol problem prejst cez zapocet...

Dada555

Jacob
ved nemusiš pracoavť ako lekar, ja som tiež vyučena v odevnictve a nikdy ma to nebavilo, robim uplne niečo ine. No vidiš ja zase od tej strednej školy tužim byť zdravotna sestra v nemocnici ale už som si netrufala isť na zdravotnu. Ked so v nemocnici citim sa tam velmi dobre, to prostredie, lekari, proste citim že tam chcem pracovať ale už nemôžem isť do školy a zanechať pracu, mam všelijake uvery... no čo už
Ak sa môžem opýtať chodil si do BA na medicinu?

Nela41

Ano ano on :-D Ja keď už po pár hodinách s ním som si zadala jeho meno do googlu a našlo mi ho ako vedúceho ústavu biochémie skoro mi spadla sánka :D strašne trápne som sa cítila :D

ajajaja

dadula, u nas nastastie nie su az taki jesitni,zeby chceli prave vybrane vety...naladovost individualne, ku mne sa spravali v pohode, dokonca az milo...ini zas zazili opak...ale to je vec ako to kazdy poda....skuska je tiez kruta, ja ani radsej nebudem hovorit o predskuskovych stavoch...proste mam na nu dajme tomu 3 tyzdne, ucim sa tak tyzden a uz mi je do placu,ze to nemam sancu stihnut a kym pridem na koniec, zabudnem na zaciatok,ale samotna skuska uz tam v miestnosti nie je az taka hrozna a skusajuci su vacsinou menej narocni ako zapoctove otazky a niekedy si profesor aj sam odpovie, a tak ...

ajajaja

pochutka ?:O akoze odvod si synonymum:D...ty mas teda dobre znamosti :D...my sme ho nemali velmi radi...ja som nim bola prve mesiace priam ocarena,ze fiha aka kapacita to musi byt...aj je velmi dobry recnik...ale ako som sa dozvedela zo zakulisia, tak mi z toho vyslo,ze pokrytec...ani na skusku som k nemu nechcela ist, hoci sa tam skoro kazdy trepal, lebo skusal tak 1 otazku ...radsej som sla k tomu, kt.nebudete rozumiet na prednaske,ze o com to toci :D napr.zacne ze po prve..zakeca sa na 15 minut...a k po druhe sa uz nedostane,ale zase zacne o inom ...ale ako clovek sa mi zdal byt velmi zlaty, on je taky prototyp vedca, genia...ved uvidis...

Dadula56

No, tak to sme Nelu asi nepotesili. Co ja mozem tvrdit je len z pocutia, ale je to ako pises, ze u vas pocas semestra, tuto v BA, co som pocula, je zapocet skor pro forma a skuska byva kruta, lebo zavisi od nalady skusajuceho. Na prednasky tiez kaslu a knihy su katastrofa, najlepsie ked schytaju profaka, co chce presne tu svoju, pripadne je otazka polozena tak, ze sa cely rocnik nevie vysomarit z toho, co tym chcel autor povedat. No a najvacsie staznosti su klasicky na bohorovnost niektorych vyucujucich...No, drzim ti palce, lebo co ich pocuvam, tak vela ma tendencie bud ist prec odtialto alebo s hrozou zistili, ze im pacienti lezu na nervy a medicina akosi nie je pre nich. Aby nas mal kto liecit.

Nela41

No ja som sa najmä spýtala preto, lebo ako rozprávaš o biochémii tak mňa na prijímačky doučoval vedúci ústavu biochémie :D

ajajaja

dadula, ja praveze studujem v mt ...
jedine, co je v mt dobre je to,ze sa tu velmi nevyhadzuje a na skusky sa chodi tak,ze pokial sa vyjadris par vetami k teme a chytas sa trochu na dopl.otazky a zaklady vies, tak skusu urobis, lebo tu su nie su ziadne kriteria ci ako to nazvat na znizovanie poctu studentov ako napr. v ke- musia v 1.roc vyhodit aspon 70 ludi a na prednaskachim to radi hovoria...ku nam sa spravaju aspon normalne, par krat nam sice povedia, ze sme lenivci, dementi, ale da sa to ustat,nie je to caste...dalo by sa aj povedat ,ze v mt dusia hlavne pocas semestra, cez skuskove sa to akoby utrasie a netreba mat take vedomosti ako na zapoctovy test...viem tolko, co hovorila kamoska prestupujuca z ke, ze ich sa tak na cvikach nevypytovali ako nas...to je pre mma napr. strasny stres,lebo clovek nikdy nevie, kedy sa zase strapni :D ale ono to vsetko rychlo zbehne, ja uz ani neviem co bolo na tej biofyze,chemii a tak som tam stresovala :D...

my sme pocas debat na intraku dospeli k zaveru, ze je pravda,ze zo skoly vychadza coraz viac absolventov vymletych a to hlavne preto, lebo v minulosti sa studovalo inak 1.- bola vyssia kvalita uchadzacov, fakt sa tam dostali len ti naj z populacie, na prijatie trebalo viacej bodov...a po 2. uz spomenute zatazovanie detailami,ked my chudaci pocujeme nazov praktika /temy prvykrat v zivote a nevieme si pod tym nic konkretne predstavit...knihy su stare, vsetko sa z netu ucit neda...hoci ja som sa uz posledny semester ucila skoro vsetko za pomoci internetu alebo ceskych materialov....a myslim,ze mi to trochu pomohlo ....a v neposlednom rade, kym niekedy boli nuteni profesori prednasat len tak bez nicoho z apomoci kriedy a tabule, dnes to supnu vsetko do prezentacie power point a neivem ako ostatni, ale ja osobne sa uz vobec neviem sustredit, nedaju sa z toho poriadne poznamky urobit , prednasajuci ide rychlo a do prezentacie zahrnie kopu zbytocnosti a heslovito...a tak to dopadlo,ja som prestala chodit na prednasky, je to strata casu, radsej sedim na izbe a ucim sa od poobedia az do vecera kazdy den...nela-jedine obstojne prednasky som zazila na biologii v 1.roc, potom uz nie...:(

Dadula56

Nela, ajajaja zrejme studuje v BA, lebo navlas rovnake opisy dostavam od kamosov stade. MT je vraj najkvalitnejsi, mozes sa tym utesit, ale aky je a ci je iny, to ti povedat neviem. Kamarat sa k nejakej zodpovednejsej cinnosti v oblasti praxe dostal len vdaka znamostiam. Problem je vobec si tu prax aj najst a stava sa, ze tam podopieras stenu. Medici idu na skolu za tym poslanim pomoct, mozno niektori pre peniaze. Ale tie iluzie sa dost rychlo porucaju. Nielen na medicine, to je tiez pravda. Cize nazyvat autora uboziakom a doporucit mu roztrhat diplom je prehnana rekacia. Za 6 rokov to mozes byt ty, kto bludi bez ciela po nejakom oddeleni a nevie, co si pocat so stratenymi iluziami a zrazu bez zmyslu zivota. Mozno, ze tebe to vydrzi, ale ako buduci lekar maj v sebe tu ludskost a empatiu, ktora mnohym tak chyba a hlavne na skodu pacienta.

pan d.

Ja mam vystudovanu nemcinu, ale robim nieco uplne ine. Preklady robim obcas. Ani by ma nebavilo prekladat jak hluchy denno denne, kava a ciga:D
Tebe prajem, aby si si nasiel pracu, ktora vyhovuje tebe. Ja ta plne chapem, ved robit doktora v nemocnici je riadne narocne.