Nič nevydržím robiť dlhšie

Príspevok v téme: Nič nevydržím robiť dlhšie
Fero M.

Ako som sa tak nad sebou dneska zamyslel, tak som zistil, že mi chýba vôľa niečo robiť a venovať sa niečo naplno.
Chodil som na anglinu a viem po anglicky aj som mal nejaké skúšky, ale prinutiť sa v tom pokračovať nič...
Neviem, ale neviem sa sústrediť na jednu vec a robiť ju dlhšie. Ovládam aj PC, mohol som mať stránku, ktorá mohla zarábať pekné peniaze mesačne, no samozrejme ma to vôľa časom opustila a..
Jediné čo ma drží stále je kulturistika.
Ako na vonok to na mne nevidno, ani to nikto nerieši, len som sa tak zamyslel sám nad sebou dneska, že vlastne sa nedokážem sústrediť na jednu vec a robiť ju dlhodobo, ak mi nie je na 100% príjemná. Teda ako futbal, hokej a podobne. Ako náhle sa musím koncentrovať, venovať tomu čas a úsilie, tak radšej zvolím lenivejšiu formu.

Nejaký nápad na prekonanie?

Fero M.

tak jasné, ale mám aj svoju prácu, takže by mi to zaberalo ešte čas navyše. Len uvediem dalsí príklad, raz ma chytí, že si idem dať do kopy auto, upracem ho, vyleštím, celý som hurá do toho, žečo si na nom sám opravim a potom chodím na špinavom aute 3 mesiace, v aute mam prales a je mi to jedno. Nejaký som pohodlný alebo neviem no. Môžem sa učiť anglinu, robiť s PC a byť dobrý, ale prinútiť sa to je strašné. To je asi jediná moja stránka zlá čo si uvedomujem, okrem žiarlivosti :D

Magy

s dlhodobymi cinnostami je to tak, ze je to skor ci neskor stereotyp, nech je to cokolvek. a toto byva casto kamen urazu. Zrejme sa vedome branis upadnut do stereotypu, do akejsi rutiny. Tazko povedat, ci to je len nechut k takemu sposobu zivota/cinnosti, alebo je to az strach, prameniaci kdesi z minulosti.

Prekonat sa to da. Staci si uvedomit, ze ak chces byt uspesny, nejaku rutinu/stereotyp musis mat. aspon jeden, napr. tu firmu, ktora by ta financne zivila a umoznovala ti zvysok zivota riesit nestereotypne, zaujimavo. Jedna vec ti zarobi prachy, aj ked budes musiet na tu chvilu trosku zatat zuby, ale potom si budes moct dovolit o to viac zaujimavejsich veci. Je to jednoducho vec sebadiscipliny, kompromisov a uvedomenia si priorit.

Fero M.

Ano malo to potencial, kym som sa od toho neodosobnil a aj napriek tomu, že viem, že by som bol v tom dobrý, tak sa neviem jednoducho do toho nanútiť a radšej spohodlniem.

kukucko

takze s cinnostami je to tak, ze ich delim na tie, ktore mozem a ktore musim

tie, co musim, tak musim

tie, co mozem, tak robim to, na co mam chut, ked chut prejde najdem si inu zabavku - toto je predsa normalne ( podla mna )

Mna zaujala ta stranka, co si sama zarobi pekne peniaze - ved peniaze su pekna motivacia. Je mozne tu stranku a ten system stale zdokonalovat tak aby prinasala stale vacsi a vacsi benefit ?