Nič nevydržím robiť dlhšie

Príspevok v téme: Nič nevydržím robiť dlhšie
Fero M.

Ako som sa tak nad sebou dneska zamyslel, tak som zistil, že mi chýba vôľa niečo robiť a venovať sa niečo naplno.
Chodil som na anglinu a viem po anglicky aj som mal nejaké skúšky, ale prinutiť sa v tom pokračovať nič...
Neviem, ale neviem sa sústrediť na jednu vec a robiť ju dlhšie. Ovládam aj PC, mohol som mať stránku, ktorá mohla zarábať pekné peniaze mesačne, no samozrejme ma to vôľa časom opustila a..
Jediné čo ma drží stále je kulturistika.
Ako na vonok to na mne nevidno, ani to nikto nerieši, len som sa tak zamyslel sám nad sebou dneska, že vlastne sa nedokážem sústrediť na jednu vec a robiť ju dlhodobo, ak mi nie je na 100% príjemná. Teda ako futbal, hokej a podobne. Ako náhle sa musím koncentrovať, venovať tomu čas a úsilie, tak radšej zvolím lenivejšiu formu.

Nejaký nápad na prekonanie?

pan d.

Ja som uz na 21. lekcii, ale dobrat tych zvysnych 19 sa mi dajako nechce, ale musim, aby som nebol hlupy jak tago:D

Maoam

anjelik: dakujem za doplnenie :-), ja viem, niekedy to, co pisem moze vyzniet divne, tieto veci je niekedy tazke tak spravne opisat, ja som necitala nikdy ziadne duchovne knihy ani nic podobne, takze vsetko, co Ferovi pisem, mam bud z pozorovania okolia alebo zo seba, teda z vlastnej skusenosti

ale napisala si to spravne, ano, upratanie hlavy je zaciatok :-)

tak este raz vdaka

anjelik

Maoam, veľmi pekne napísané, také povzbudivé a duchovné. ;o)Len vieš, ak niekomu radíš, že si má upratať vo svojom vnútri, že má nazrieť na seba a podobne ezoterné duchogrcy...ako si môžeš byť istá, že ten dotyčný vie, kto je? :o) Ja by som predsa mohla pochopiť to vnútorné vyčistenie ako očistu čriev..šak sú vnútri? Sú. :o)Tak trošku na doplnenie, čo si tak pekne začala. To, čo je nutné zmeniť je myslenie, lebo tým si ty...si myseľ, ktorá spúšťa emócie, ako radosť, hnev, nenávisť, smútok a podobne...Takže to, čo treba poupratovať je, obrazne povedané, vlastná hlava, vlastné myslenie a až POTOM sa dostaví tá žiadúca emócia akou je radosť. Skôr nie.

Maoam

suhlasim s tym, ked clovek v sebe objavi alebo znovunajde pozitivne emocie, najmä radost, vasen, tak je to super, to je ako ked zapnes motor

len niekedy su tieto bloknute alebo zahadzane kopou inych, ktore strasne brzdia a vycerpavaju a su ako zelezna gula na nohe

pan d.

Ak cloveka pohanaju dopredu emocie a vasen, tak vtedy je to super:) U mna momentalne prevlada skor motivacia, aby som sa posunul dalej so svojimi biednymi vedomostami /po absolvovani VS podotykam/. Stastie maju hlupaci, lebo oni budu robit vsetko a nedostatky si vycitat nebudu:D