Mamicky, bijete svoje deti?

Messje

Zalezi comu sa tu hovori bitka
Ja som svoje dieta capla po riti niekolkokrat ked bol maly a malo to osoh.Teraz som v kontakte s detmi,ktore po riti nikdy nedostali.Vzdy sa to snazia vyriesit vysvetlovenim.A funguje to tak...porizpravaj si aj tak nepocuvam.
A sakra to vidno..ziadny respekt.U mna ten respekt bol.A je doteraz a funguje to.Uz ale ziadne po riti nie je.Uz je velky.

0vecka

bratranec jj tak to nejako je inak imho su deti ktore su od prirody dobre a tie naozaj netreba nijako mlatit... som si fsimol ze vecsina ludi t komentje ako keby ich zastavila telka pred revoluciou a hovoria ako by to malo byt a to ze v realite sa tieto riesenia nejadu vzdy pouzit uz je vedlajsie...

bratranec

mam bratranca ktoreho mama nikdy neuderila ani nanho nezvisila hlas teraz ma 18 a huci po mame nadava jej hrubymi slovami a fetuje aj ked o tom vie jeho mam a cela rodina.Je to tupe stvorenie bez respektu voci komukolvek....to sa stane ak dieta nedostane sem tam par vychovnych faciek alebo varechou po riti.....A to sme slusna rodina....ale zas to neprehanat....treba mu ukazat odtial potial.....

ja888

Bitim dietata sa nielen ze nic nevyriesi ale zhorsi. Dieta prestane mat v rodica akukolvek doveru, co do buducnosti zarobi na problematicku pubertu. Autorita sa ma ziskavat uplne inak ako bitkou, bitkou sa respekt neziska. Ziska sa iba strach, dieta sa bude rodica bat, ale nebude veci robit pretoze to sam chce ale pretozesa boji. Takto sa zodpovednosti dieta nenauci. Nehovoriac o buducnosti ked sa z takych deti bud vytvoria nasilnici alebo prilis slabi a submisivni jedinci ktori budu mat problematicke vztahy.
Kto chce mat s dietatom dobry vtah a zaroven respekt, tak odporucam cesky koncept nevychova.cz a aha rodicovstvo. Autorka Laura Markham: Mierumilovny rodic, stastne deti. Dufam ze som nazov dobre prelozila. Je to perfektna kniha ktora ukaze ako riesit konflikty a predchadzat im. Za kazdym "problematickym" pocinom dietata je nieco ine ako to ze chce byt zle, hnevat. Hovorim o malych detoch. Tato kniha otvara oci. Nauci vela o veciach co su vnutri,skryte zraku rodicov.

0vecka

inak tato tema je uz 3 roky stara zakladatelku ju pravdepodobne uz nesleduje... podla mn aje bitka fakt ze posledne riesenie ked to inak nejde. ano je to zlyhanie ale ak si tak rodic zase ziska autoritu a inak to nevie tak je to dobre riesenie. Osobne nerozumiem tym trestom ze zaracha a podobne... ja by som to skor riesil stylom ze ok za trest vytrhas vsetku burinu v zahrade a umyjes vsetky okna atd... kto co z toho ma ze decko nemoze ist vona pozerat telku?