Mamicky, bijete svoje deti?

stastnablcha

ahoj.. v prvom rade.. čo je to preventívna bitka? lebo sa musím priznať, že tomuto termínu nerozumiem...
dať po zadku dieťatku keď si už neviem rady nepovažujem za niečo za čo by som sa šla škvariť do pekla.. aj ja som len človek aj keĎ som matka a mám svoje hranice ktoré keĎ sa prekročia,reagujem takto. a kto tvrdí opak, ten je pokrytec. Svoje deti milujem a nikdy by som im neublížila, ale po zadku som dala už pár krát.

čo sa týka bitky "preventívnej" (v zmysle že aj keĎ nič tak priložím na zadok) je to blbosť... úplná... neúčinná.. teda ak výstupom nemá byť iracionálny strach z rodiča a neschopnosť dieťaťa mať sa rád. ak chce tvoj muž dosiahnuť tento stav, tak do toho... ale to by potom už bolo na riešenie pre orgány činné v trestnom konaní.

karlita

pri tejto téme ma napadla jedna vetička, ktorú som dávnejšie čítala v článku od nejakého psychológa:
"ak rodič udrie dieťa znamená to, že jeho výchova zlyhala"

Jessi_1111

Fyzické (telesné) tresty sú na Slovensku zakázané, takže ten, kto udrie dieťa, môže ísť veľmi ľahko aj do väzenia. Takže som proti bitkám,-ako takým, aj preventívnym,-(to čo je za blbosť?!!!)

Leela333

To čo tu popísala Milly je akože pre vás, čo podporujete bitky normálne?? Bože môj, veď tie deti nie sú náš majetok aby sme ich mlátili hlava nehlava. Capnúť po zadku ak to dieťa robí fakt niečo zlé je jedna vec, ale mlátiť ho varechou či dokonca remeňom alebo mu streliť facku je choré a ja osobne by som takým rodičom brala deti, lebo viem ako sa musia cítiť.

havka

NEODPORUCAM

ja mam dvadzat a uz to nieje vychovna facka ale pastou do dvare a to mam 20.

ako sa moze rodic na nieco take pytat ci s tym suhlasit, co ste to za matku a co to mate za muza ?

Milky

Preventivne? To je chore..
Pokial dieta casto prekracuje hranice, tak ano. Ale pokial sa sprace do koze, tak vobec nie..
Moj syn ked mal 4 roky a strasne vyvadzal a nieco rozbil, ako vrchol postavil sa pred zenu a zahlasil - Mamca, tvoje psychologicke posobenie je nanic. Musim ist za tatinom a dostat na prdel.. Vtedy i mazelke spadla sanka na podlahu..

opica

tiez ma zarazilo, ze bit deti preventivne...
to je aky magor...
nic v zlom...
ja prve dieta prave cakam, no som zastancom, ze jedna po zadku, v krajnom pripade, je vychovna...aj ja som po zadku dostala, niekedy aj po lici, a...som tu, s krasnym priatelskym vztahom k rodicom...

nie ako dnesne deti, ktore diktuju rodicom, co maju robit..nie je nic horsie, ako rozmaznany fracek v obchode ci na ulici, ktory sa trieska na zem, a mamicka miesto toho, aby mu dala po riti mu kupi co chce, resp. mu vyhovie..

ale k teme, este raz zopakujem, ze tvoj partner musi byt magor, ked chce deti byt preventivne..

o chvilu bude mastit aj teba?

Milly

Keď som ja bola malá, rodičia ma bili po zadku s varechou často.. Doteraz mám v živej pamäti však len jednu bitku, niečo som vyviedla, mama ma chcela chytiť a vypráskať ma, ale ja som pred ňou utekala.. Keď ma chytila, jednou rukou ma chytila ako nejakú utierku a druhou mi dala dobrých 30 na zadok s obrovskou varechou na varenie.. To, ako som si to odtrpela s brutálnym revom, na to nikdy nezabudnem.. Druhú takúto bitku mám v živej pamäti keď som mala 13 rokov a chcela som spáchať samovraždu. Miesto toho aby ma objala a povedala mi že to bude dobré ma mlátila až kým po 2 minutách si nepovedal brat že stačilo a odtrhol ju odo mňa a musel ju držať. Na tieto dve bitky nikdy nezabudnem.. Na druhej strane si myslím, že som vychovaná veľmi dobre, som slušná, vôbec nepijem (ako 80% ľudí v mojom veku), maturovala som s čistými jednotkami, rodičom neodvrávam, som milá k slabším a starším ľuďom. Či k tomu prispeli tie bitky, to neviem.. Čo ale viem povedať, ,,preventívne" by som svoje dieťa v živote nebila, preboha, veď to už potom aby sa báli aj ísť na záchod len preto že možno ma potom zbije.. Keď si to dieťa zaslúži, súhlasím aby mu niekto dal jednu na zadok, ale aby ho niekto zmlátil aby si 3 dni nevedel sadnúť to nie.