Kofola

kofollaaa

môj priateľ pije kofolu a je chudý a nepriberá a ma biele zuby oproti mne čo nepijem, možno kofola oslabuje sklovinu ale vyčistí super zubný kameň zas mám aj mínusy aj plusy všetko s mierou

kofola fuj

Nonstop pit kofolu je urcite nezdrave. Potom su ludia obezny.... Obcas si dat, to je ok ale furt, to je ako alkohol...:))

Snacky Joe

Píše sa tu o nepriaznivých účinkoch cukrov - pýtam sa - ostatné potraviny ho neobsahujú, veď každý ho používa. Je smiešne písať, ža Coca cola ho obsahuje oproti Kofole o 30% menej a zakrývať údaj o E221.

A kyselina fosfofečná? Nie je pravda že škodí, skôr naopak. Počuli ste niečo o ATP (adenozíntrifosfát)? ATP slúži predovšetkým ako prenášač fosfátu v rámci energetického metabolizmu bunky a univerzálny zdroj energie všetkých živých organizmov. Kyselina fosfofečná drží totiž genetický kód DNA, pretože ta jediná je schopná tvorit esterické mostíky, ktoré drží DNA, aby sa nerozpadla. Odkaz na účinky k. fosf.: orgo-net.blogspot.sk Dalšou dôležitou funkciou kyseliny fosforečnej je jej schopnosť tvorit makroenergetické väzby v ATP: cs.wikipedia.org

Pozerali ste niekto podrobnejšie zloženie a porovnávali Coca-colu a Kofolu? Obyčajná Coca cola neobsahuje chémiu (light áno) ale Kofola obsahuje E211. Čo to je? Benzoan sodný - konzervačnú látku, antiseptikum a maskovanie chuti u potravín, ktoré majú horšiu kvalitu. Ale hlavne môže zapríčiniť, resp. zhoršiť astmu. Je považovaný za rakovinotvorný! -odkaz odstránený-
Je napr. zaujímané, že V závislosti na základe podezrenia z nežiadoucích účinkov b. sodného fy. Coca-Cola oznámila, že nebude vo svojich výrobckochch benzoan sodný používať. www.zdravapotravina.cz
Študujte, skúmajte a potom si vyberte...

Jefitto

No veď svojim spôsobom im aj prospievaju. Ja nevidím najmenší dôvod, prečo by som sa mal v kokakole obmedzovať a ani sa nebudem... :P

Vemeno

Kazda kyselina v kolach rozpusta vapnik. Aj kyseliny v ovoci a dzusoch rozpustaju zubnu sklovinu. Problem vznikne len ked kolu pije niekto prilis casto. V malych davkach moze byt aj prospesna.