Kofola

Yong

Pijem Coca Colu, šofocolu, pepsi, kofolu , a nevadí mi to ... Keď vynašli Coca Colu zistilo sa, že má priaznivé účinky na zuby- nie ten cukor, ale látky spojené s cukrom.

milli11

Ja od detstva pijem len mineralky a caje. Asi som nebola na to naucena, ale mne koly, malinovky a dzusy nechutili a ani teraz velmi nechutia. Zdaju sa mi velmi sladke. Ako tu niekto pisal, napijes sa a si este viac smadny. Mozno dvakrat za rok si ich dam. A v sucasnosti uz pijem len cistu vodu. A opatilo sa, odisla zapcha a travenie sa zrychlilo. :)

Jessi_1111

Pitia kofoly je nesprávne, avšak raz za mesiac pri výnimočných udalostiach, ako napríklad oslavy narodenín a podobne, nezaškodí, ak pôjdete na pizzu a zapijete Kofolou alebo Colou. Nie je to zdravé, a odporúčam to nahradiť napríklad ovocnými, keď nie sú 100% džúsy, tak aj tými pre sladenými, je to podľa mňa o niečo zdravšie, keď nie na hmotnosť, tak aspoň na srdce, potom by som postupne prešla na ovocné, bylinkové, zelené, biele (nie však čierne, keď tak len raz za mesiac, za dva) čaje, potom na minerálky, (samozrejme slabo mineralizované, najlepšie s vitamínmi a minerálmi, ochutené , neochutené) a potom zostať len pri vode z vodovodu. Ja viem, znie to trochu drasticky, ale je to ten najzdravší variant pitia a pitného režimu. Avšak sa hovorí, že je správne mať pestrú a vyváženú stravu a tak aj pestrý a vyvážený pitný režim. Takže najzdravšie: čistá pitná voda z vodovodu, (alebo zo studne, ak je overená, že je nezávadná, neškodná), nesladené ovocné a bylinkové čaje, biele, zdravý je aj zelený, potom ovocné šťavy, džúsy (občas, tak 2x do mesiaca), a minerálky. Ale naozaj sa nikomu nič nestane, ak bude piť len vodu čistú. Dokonca pri diéte sa to odporúča.
Toľko môj názor, majte sa krásne !!! :-)

Jefitto

Podľa mňa kofola chutí jak ropa, pepsi kola obsahuje nevydarené embrya z opíc a koka kola obsahuje kys. fosforečnu. Ale ak mám povedať pravdu, najradšej mám kokakolu

RNG

Nuz kofola je sladeny sumivy napoj s pridavkom extraktom z ovoci a kofeinom.
Takze bez konzervantov a s menej cukrom, bez kyseliny fosforecnej ako kyslidla je rozhodne zdravsia, ako coca cola alebo pepsi cola a ine podobne napoje.
Ale najzdravsia pre nas je cista voda, pripadne rozne bylinne caje a ovocne a zeleninove stavy, najma cerstvo vytlacene.

alibi

txxk ved pisem ze NEVIEM ci ju OBSAHUJE nemam tu flasu lebo ju nepijem. pisem vseobecne o kolovych napojoch. nevies citat?

milli11

Toto sa sice netykalo kofoly, ale coly, ale davali taky pokus, ako vycistili zachod iba s pomocou coly. Niekde na nete bola aj rada, ze ak mate upchate potrubie, naliat do neho colu a ona vsetko vycisti, vyzerie, ale neskusala som to. A teraz si len predstavit, co to urobi v nasich crevach. Ale raz-dvakrat za rok hadam neuskodi. Horsie je to u tych, co piju kofolu a colu dennodenne.

0vecka

staci sa na to pozriet ake je to cierne :) .... inak tiez ma telo problem z nej dostat tu vodu... podla mna by malo byt normalne stiahnut pohar vody od smedu a potom si dat 2dc kofoly pre chut....