Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Evi, zuzicka1989
mňa už aj napadlo, či to nemám nejaký vedľajší účinok z tých liekov. Som celkovo akási viac unavená a depresívna. Aj dnes som si doobeda ešte zdriemla. To som nikdy predtým nerobila. Bola som stále nepokojná, napätá... Teraz nie. Tomu som rada. Zrazu dokážem oddychovať, jednoducho ležať, podriemkať si. Ale prečo som taká smutná stále???? Mia už nie!!!! To už nechcem!!!! Už nie!!!! Aj ma už napadlo že sa prejem, ale hneď som si to rozmyslela. Ten víťazný pocit je omnoho silnejší. Len tá depka ma trápi. V pondelok idem k lekárke, uvidím čo mi povie.
Spravím si aj program s rodinou. Aj včera sme boli na hrade. Bolo fajn, ale so mnou to akoby nehýbalo. Nič... Neviem. Skúsim ešte vydržať.
Ďakujem vám, neviem čo by som bez vašich rád robila. Ozaj. Veľmi mi pomáhate.

zuzicka1989

nenavidim tento zivot!!najradsej by som vypadla prec a uz nikdy sa nevratila!!!neznasam to tu..toto vsetko ..PPP..doma..seba..ani sama neviem ako na tom som,raz ma to taha vratit sa spät,raz bojovat..a ani neviem ci to zvladam..potom placem a sama neviem preco...nechcem tu hlupu ppp,ale niekddy rozmyslam ci mi nebolo lepsie vtedy,aj ked som bola na dne,ale pomahalo mi to zabudnut,zabudnut na toto vsetko co je tu..doma...

evcca

romanka, tie pocity su len prechodne, prejdu, to len tvoja ppp hlada ako ta dolapnut a opat zlozit na kolena. ver mi, odzila som si to tiez, zacnu ta tesit coskoro uplne malickosti, budes jasat, ze svieti slnko, ze sa na teba usmeje niekto v praci, ze ta pochvali psychologicka, ze to sama zvladas,...
fakt, len vydrz, je to skuska trpezlivosti a pokory.
aj ja som bola dnes rano zronena z vahy, mala som slzy na krajicku, ale pocit, ze som v praci niekomu pomohla bol x-krat silnejsi. to zle prejde a bude ok.

zuzicka1989

ahojte.romana.poznam tento pocit,ale u mna to je presne aj ked nevraciam,a aj ked nejem,lebo ja som to mala spojene brutalna anorexia,co som az odpadla,a potom sem tam ma prepadli zachvaty zrania no a nasledneho vracania!!aj ked mama tieto pocity,ale vzdy si hovorim,ze nemozem vracat..pozri ako si dlho vydrzala a chcela by si sa vratit spät?nestoji to za to!!!vrat sa spät a pozri ako si zila predtym a skus si premysliet ze kedy si sa citila naozaj ovela lepsie..treba bojovat!!a nepooddat sa tomu,lebo to vsetko ppp robi s nami!!je to svina!!!

romana

rozmýšľam čo mi vlastne je????
od kedy nevraciam mám pocit akoby ma nič nenapĺňalo. Neviem prečo. Jednoducho mám stále akúsi depresiu alebo čo. Neviem to ani vysvetliť. Jednoducho akoby som život nevnímala ale len tak ním prechádzala. Žiadne emócie.. nič. Sem tam sa mi rozbúši srdce, že mám nejakú radosť, ale inak nič. Som celkovo akási divná. Na jednej strane sa zmierujem s tým ako vyzerám a aká som a na druhej som z toho hrozne smutná. Zrazu ma nič nenapĺňa, viem že určité veci nezmením a je mi z toho akosi divne.
Potrebovala by som niečo čo by ma bavilo, niečo robiť a tešiť sa na to. Ale po čase akoby sa mi všetko zunovalo a neviem vlastne čo chcem.
Možno to len ja tak pesimisticky vnímam...alebo...neviem....

zuju

ahojte ja som to dnes na obed tiez prehnala, bola som u znamych- prazenica s hubami, tri chleby a kopec slaniny, tu som nezvladla, musela som na dve hodiny zaspat aby som na to nedumala, teraz styri hodiny po jedle mam plny zaludok ale dala som si jablko aby som nemala velke prestavky medzi jedlami, mam take zmiesane pocity

evcca

ahojky, vcera som to zvladla, som tomu rada, stava sa mi to, vtedy, ked som maximalne unavena a neviem ani spat, hoci som zjedla nieco, co som ani nechcela- buchtu, no rozdychala som to.
potom uz okolo osmej vecer bolo fajn, isiel dr.House a "kolega" mi poslal sms-ku na dobru noc.
mne dost pomaha, ked si opakujem, ze dolezitejsie, nez moja vonkajsia krasa je moje vnutro, to ako sa spravam a tak.

romana

Krásny prvý máj všetkým bojovníčkam!!!!!!
Evcca dúfam, že si to včera zvládla? Aj ja mám slabé chvílky, ničoho sa neboj, všetko zvládneš, len si ver!
mačiatko
Pravdaže sa môžeš pridať. Sme na jednej lodi...

maciatko

no, som tu prvykrat, tak ahojte vsetky! dufam, ze sem mozem medzi vas vstupit. ja mam anu,nie miu. nasla som temu "moja kamaratka ANA" a nasla som tam prispevky, ktore akoby celkom vystihovali mna. uplne co naozaj citim. lenze tam chodia ludia zriedka. rada by som s tym nieco urobila, ale potrebujem pomoc a oporu.

zuzicka1989

ahojte moje zlate!tak ako sa mi mate?ja celkom..len prisla som domov z intraku a zase si uvedumujem ze vsetky problemy chcem riesit jedlom,ze zase mam chut vracat...ale na druhej strane to ze si to uvedomujem ze tak riesim problemy a ze som vydrzala dlhsie nevracat..a dlhsie nemat dne ze by som do ust nedala nic...
ten pocit ze sa mi celkom dari ma drzi nad vodou ze to neurobit....
baby viete co sa stalo?v nedelu som bola s tym kamosom vonku a pozvala ma na veceru..vecer o 21.00ked som si mala predstavit ze o takom case mam jest?!to bolo hrozne..prezerala som ten jedalny listok z kazdej strany a vedela som ze vyhovorit sa by bolo hlupe..a tak som si objednala file na masle so zeleninou a snauila som sa nieco zjest a ani neist vracat..podarilo sa mi to..ale ked som prisla domov som mala take vycitky ze som neskoro jedla a myslela som ze prasknem aka som bola plna!!!!
no a ked ma bol odprevadit mi povedal ze dnes pojdeme na kavu...no odvtedy sa neozval....