Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

zuju

dnes som sa po piatich rokoch terapie prvykrat u psychologa vazila... Uz to chudak nevydrzal ze po sviatkoch vyzeram s anorektimi sklonmi vyziabnuta v tvari oblecenie na mne visi, ale nevyhral lebo vaha ukazala tu istu vahu co som diktovala pred vazenim... Mam zakazane salamy, sladkosti- lebo jem len to, nariadene ovocie a zeleninu ( dufam ze z toho neschudnem lebo ho porazi) pisanie jedalnicka, jedenie za stolom v klude, s priborom...

zuju

takze este raz lebo to asi nepreslo- vswetko dobre do Noveho roka, vsetkym tym, ktori skutocne chcu, a nepoznaju slovo ale... nasim lekarom, terapeutom, rodicom, priatelom vela sil a trpezlivosti, pozdravujem Pezinok a Blavu. Drzte sa tam.
Zuzana

[zruseny3]

Ahojte.
Mám na Vás prosbu, tie ktoré máte ppp, tie ktoré ste to úspešne zvládli a ste vonku, Vy, ktorí ste sa stretli s ppp. Chcela by som vediet, čo Vám pomohlo, pomáha, čo by Vaši blízky mali robiť, ako by sa mali správať, čo od nich očakávate... Pýtam sa preto, lebo moja naj kamka má ppp. Viem, že to istým spôsobom musí všetko zvládnuť sama vo svojej hlave, s pomocou AD, psychiatra, psychologa... Ďakujem Vám vopred za Vaše nazory, rady. Prajem Vám pekné sviatky.

wyllka

dobry den,
rada by som Vas oslovila s prosbou o spolupracu. pracujem na diplomovej praci " Vplyv anorexie a bulimie na kvalitu zivota adolescentnych dievcat" s vyskumom pomocou dotaznika kvality zivota. pomocou neho by som chcela zistit ako sa VY citite a vnimate kvalitu svojho zivota, zdravia, partnerstva a dalsich oblasti v zivote. ake su Vase plany, radosti aj starosti.
bola by som velmi vdacna, ak by ste mi s mojim vyskumom pomohli vyplnenim anonymneho dotaznika (cca 26 otazok) - bez problemov to moze prebehnut len vramci emailovej komunikacie, teda Vas to nejako nezatazi. hotovu pracu som prislubila do kniznice ANABELL, preto dufam, ze bude prinosom, alebo aspon zaujimavym citanim. Ak si teda najdete cas a chut dajte mi prosim vediet na wyllka@gmail.com
vopred dakujem, Dominika B.

Sunnrisse

Ahojte :) aj ja som tu uz dlho nebola, ale mam sa celkom fayn, hoci som prave prechladnuta. Drzim nam palce aj nadalej. :)

zuju

ahojte ako sa mate? ja co sa tyka jedla vcelku slusne i ed su ostatne predmety v pondelok a utorok mam skusky ucit sa mi nechce lebo si vzdy najdem ine zabavky ( hlavne hry na facebooku), stav ale stabilizovany.