Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Maoam

Felia - rozmyslala som, ci ti to v tejto teme napisem, alebo nie, prevladlo to prve, i ked sa to niektorym (ako vzdy) nebude vobec pacit, ale som clovek, ktory pise a vravi veci take, ake su a ako si ich skutocne myslim,co niektori nedokazu prezit, tak spustim. Ty sa mi, dievca moje zlate, nejako nezdas. Moj dojem z teba je ten (samozrejme, nie som lekar, je to len subjektivny dojem z teba), ze ty sa nechces liecit. Sice si prisla do komunity bab, ktore zvadzaju boj s PPP, viacere velmi uspesne (srdecne im mavam), ale mam z teba dojem, ze vela veci nesuhlasi a vela veci neuvadzas, veci ktore sa ale realne deju. Mozno viacero veci dokonca prikraslujes a podavas inak, ake naozaj su. Patri to k sebaklamu a aj ku klamu okolia (rodina a pod.).
Je paradoxne uviest, ze jes ovela viac ako predtym, kedze predtym si nejedla NIC. Pisala si tu pred casom svoje parametre, ja si neviem predstavit (a a ani radsej nechcem), ako musis vyzerat naozaj v skutocnosti teraz, ked si udajne este schudla, to bude BMI kolko, 15,5-16? Viac sotva.
Tvoji rodicia ta s tym nechaju samu? Viem, nemate idealne vztahy, ale...predokladam, ze vies velmi dobre manipulovat ako v rozhovoroch, tak si aj velmi presvedciva a veria ti, rovnako, ako psychologicka.
Tvoje stavy, kolapsove a podobne, mozu byt sposobene puhym nedostatkom mineralov, vitaminov a zivin, musis mat totalny posun v elektrolytoch, pravdepodobne mas hypofunkciu stitnej zlazy a aj anemiu. Prekvapilo by ma, keby si bola 'fit'. Tvoj panicky strach z lekarov a lek. vysetreni je podla mojho dojmu podmieneny najmä tym, ze by prisli na to, ake zle to s tebou je a zacali by ta liecit - co ty zatial nechces a absolutne odmietas kazdy co len pokus o to.
Lenze kam chces zajst? Ak si naozaj zacala trocha jest, ako uvadzas a udajne chudnes, bud ti odchadza voda, ktora bola zadrzana pri nedostatku proteinov a mineralov v tele, alebo telo pustilo nieco kvoli tomu, ze z pudu sebazachovy nedrzi kazdy gram, kedze si nejedla vobec nic nejaky cas, alebo to nezodpoveda pravde a udaje tebou uvadzane nesuhlasia. Necvicis nahodou k tomu este aj nejako excesivne? Neprekvapilo by ma to.
Takisto si myslim, ze mas velke psychicke problemy, mas silny strach a panicke stavy, depresie. Z toho co pises, to citit.
Ides do maturitneho rocnika, bude to zatazovy rok - ako ho chces zvladnut? Realne sa ta na to pytam.

Ohladne vahy sa s tebou nema vyznam bavit, sama logicky vies, ze aj kebyze priberies 10 kil, budes stale chuda. Nikdy by si tuto predstavu ani neprijala za moznu, teda teraz urcite nie.
Na to si uz prilis hlboko v PPP ponorena, nevidis sa realne.

Preco ti to vsetko pisem - ako pokus zatriast tebou. Nie preto, ze ti chcem zle.
Problemy mame vsetci ludia. Kazdy ine.
Mna tiez cely zivot neobchadzali, i ked su ineho charakteru a je ich hojne.
(nie PPP)
Ide vsak o to, otvorit oci a realne sa pozriet na to, s cim sa borime.
Ked ostanes takto, ako si, tak sa budes pomaly ale isto rucat do zahuby a mozno ani nie pomaly.
Doseries si CELY zivot a hlavne celu mladost.
Neviem, ci si si toho vedoma.
Asi nie.

Na to vsetko je potrebne ako prvy krok - prestat klamat samu seba.

Drzim palce, uprimne, ale bude to tazke v tvojom pripade, mas nevdacny typ osobnosti na toto ochorenie :-//, bohuzial, obavam sa, ze to bude trvat velmi dlho.

Ale nie je to nemozne, len by si musela zacat cim skor, cim dlhsie v tom budes, tym horsie pre teba.

Felia

:) hej občas mám také chvíľky kedy si dám. Ale zas ja pribrať zatiaľ nechcem, asi by som nezvládla teraz keby som pribrala ja som len myslela že už viac nechudnúť a ostať na tom čísle zatiaľ kým sa tak viac neodhodlám a pomaly sa nerozhodnem nejaké to pre začiatok jedno, dve kilá pribrať.

Hej to teplo otras, ja tiež dnes sa mi tak motá hlava. Už nech to skončí tie horúčavy. Lebo to sa v takom teple nedá normálne existovať. Máš v práci aspoň klímu?

Hmm tento rok nechodím s nimi nikam. A už sa ma ani nepýtajú či mám záujem s nimi ísť. Akože viem že keby som za nimi prišla a povedala že chcem íst aj ja tak by boli radi a by ma zobrali ale úprimne ja nechcem. Ako o zábavu budem mať postarané takze nudiť sa snáď nebudem. A možno si aj trochu odpočiniem. A budem sa aj učiť, už som si začala vypracovávať maturitné témy aby som potom toho nemala veľa od septembra lebo z odborných predmetov toho je dosť. Takze pohoda. :) bude to trochu divné ale pohoda :)

mrska

ahoj felia...tak sa popítam na ten čaj...a je fajn že si dáš aj lepšie jedlo,to ma teší...a k tomu chudnutiu,je to možné....telo kým sa spamätá,tak sa správa všeliako,viem to podľa seba...ale samozrejme že nemusíš pribrať do nejakých obludných rozmerov,to by tiež nepomohlo...ale len tak akurát ako má byť,a aby si nehladovala....
no a to teplo-horor,mne je samozrejme zasa slabo,srdce mi bije ako o preteky tak to tu dúfam zvládnem dokonca...a prečo ťa neberú na dovolenku?
ale možno si to užiješ sama,ja som niekedy rada sama doma...dúfam že sa už ochladí lebo ma picne...
tak pekný deň...ozvite sa...

Felia

Ahojte.
Mrska, som rada že muža máš už doma. Inak moja mama pila taký čaj keď aj ona mala cysty sa volá shatawari. On sa používa aj pri onkologickej liečbe ale keď si ďalej prečítaš leták alebo aj na nete sa o ňom dá nájsť tak on aj pomáha odstraňovať cysty a rôzne zdurené uzliny. A naozaj funguje lebo moja mama ho pila každý deň niekedy aj dva-tri krát a asi po dvoch-troch mesiacoch jak išla na kontrolu tak jedna cysta jej úplne zmyzla čo mala vtedy priemer 5cm a druhá sa jej zmenšila. A teraz ho pije dakedy len tak preventívne a už s tým od vtedy problémy nemala. Ma to napadlo lebo si písala že aj ty si taká čajíčková tak možno tvoj muž by toež mohol. Ale vraj chutí hrozne.

...ja sa mám tak divne. Včera som bola u psycholigicky, samozrejme si všimla že som schudla ale omg ja to nechápem!! Šak jem! Jem oveľa viac ako niekedy, už som pár krát jedla aj mäso kus aj dnes som si dala zmrzlinu lebo sme boli v meste s kamoškou aj teraz obed som jedla kúsok leča s toastom čo mama včera varila takze naozaj sa snažím jesť a aj tak chudnem. Akože popravde trochu ma to poteší ale som z toho strašne nervózna lebo sa bojím že čo bude potom keď zas schudnem. Ja už nechcem chudnúť. Preto aj sa snažím jesť aby som si aspoň udržala váhu akú mám teraz. No a aj tak je to na nič, normálne ja to nechápem. Nemalo by to byť naopak? že keď začnem jesť tak už chudnúť nebudem? Ale úprimne keď som sa s ňou kúsok porozprávala tak mi potom bolo lepšie. Aj keď po tom všetkom ako sa ma snažila trochu vystrašiť a prešla na tému nemocnica, že by ma bolo škoda a že vie že s mojou povahou by som z tamaď odišla ešte v horšom stave ale že mi verí že sa snažím a že preto si myslí že mi zatiaľ stačí len k nej chodiť ale jak spomínala nemocnicu, normálne som myslela že dostanem infarkt jak o tom rozprávala. :D a preto som včera bola na fajnú vanilkovú ľadovú kávu so šľahačkou a orieškami a s ovocím a potom som si kúpila aj takú šišku na jedenie na večeru čo majú tí policajti vo filmoch :D a nemala som z toho žiadne výčitky. Ja niekedy keď ma niečo také vystraší tak sa viem donútiť zjesť aj niećo také kalorické ako bolo toto. Takze včerajšom hodnotím úspešne :D

Dnes som sa akurát dozvedela že od budúceho štvrtku som týždeň aj niečo úplne sama doma lebo rodičia aj s bratom idú na dovolenku :-O to bude veľmi zaujímavé. ale celkom sa teším...

tak sa majte :) a prežite v zdraví toto otrasné horúce počasie. Vraj sa teraz dakedy má schladiť na 30stupňov. Tak dúfam že sa im to vydarí, včera jak som o tretej bola v meste tak bolo 37. Nechcem vedieť ako bolo o dvanástej.

mrska

ahojte..
tak ako zvládate tie hrozné teplá...
mne bolo vcera od poobedia stále zle,bolela ma hlava a bolo mi nevoľno...a dnes má byť ešte horšie...s jedlom to bolo horšie lebo v tom teple som len pila...ale na obed som robila zemiaky v šupke,také malinké a s maslom a mliekom a bolo to vynikajúce,zemiaky som nejedla už skoro dva roky...tak to bolo pre mna ako velký krok...dnes už som v práci tak sa tu budem smažiť...
napíšte ako sa máte..ahojte..

mrska

ahojte...
nie felia nepochopila som to zle....viem ako si to myslela...ewca dakujem za boj:)
no felia tak ako čítam z jedlom to nie je boh vie čo...asi máš naozaj krízu a potrebuješ asi aj lekára ako často chodíš k psychologovi?asi by si mala častejšie...
ewca a felia ja teraz tu vahu fakt neriešim to je zaujímavé...muž prišiel v pondelok už domov lebo podpísal reverz,tak som si vzala 2 dni dovolenky..včera sme behali po lekároch,no des,a zistili mu cysty na oboch obličkách,a kameň sa už nepotvrdil,dnes už je bez bolesti ale ja som uplne mimo,dve noci nespím,budím ho aby pil a chodil na WC,a jesť mi moc nechutí ale jem ovocie a zeleninu,včera som si dala aj rybu,mužovi stále varím čaje,dnes som už o pol piatej varila polievku z domáceho kuraťa,ale už za dva dni som unavená ako ked máte doma bábätko...
a ešte aj to teplo,ja pijem ako ťava...už by to aj mohlo povoliť...
tak sa majte pekne a ozvite sa...

Ewca

Felia oki .dobre.ja som to zle chapala...nechaj to tak.mrska to tak hadam nepochopi- ako ja. :-) uz to neries.chapem.

Felia

(Sorry toto už fakt posledný príspevok) A to aby nemala také obavy som myslela aby sa trošku ukľudnila že nech jej nie je zle ako hovorila, a keď sa jej manžel vráti tak aj on bude určite veľmi rád že je doma a potom im obidvom odľahlne a nebudú taký vystresovaný. Nech aj ona sa za ten čas čo je jej manžel v nemocnici úplne nevystresuje. Moja mama bola tiež veľa krát v nemocnici a naozaj je lepšie sa trochu ukľudniť (aj keď samozrejme sú tam obavy keď sú to vážnejšie prípady) lebo potom je to na nevydržanie. Ja som sa stále len tešila na to kedy príde domov a toho som sa celý čas držala a to ma tak trochu ukľudňovalo a držala som sa toho pocitu a tešila som sa na ten deň. A tie zlé pocity som sa snažila zahnať tou myšlienkou že ju znovu uvidím.

Felia

A ewca to že som dávala výkričníky znamená že som t o chcela len zvýrazniť ako tú vetu. Nie že by som nejako vybehla po tebe alebo tak. Mala si pravdu ked som si to teraz prečítala že to mohlo vyznieť dosť blbo. Moja chyba. Už to nevymažem.

Felia

Naozaj mrska prepáč ja som to nemyslela zle. Prepáč! :( dúfam že som ti nejako neublížila tým alebo niečo ešte viac nepokašľala. Prepáč. Už si budem po sebe vždy čítať čo napíšem a pri písaní budem viac rozmýšľať.

Nechcem nikoho urážať alebo byť hnusná alebo nejako niečo kaziť alebo ubližovať niekomu. Prepáčte. Naozaj.