VŠ - titul - podvod...dá sa to zistiť ?

Príspevok v téme: VŠ - titul - podvod...dá sa to zistiť ?
R1A

Ahojte.

Mám o niekom dosť silné podozrenie (počula som to už od viacerých zdrojov v tom konkrétnom meste, kde k tomu malo dojsť a dokonca aj od jednej pani, ktorá na tej škole, kde sa dotyční ľudia vzdelávali), že jedná dotyčná osoba získala "diaľkovou" formou vysokoškolský titul Mgr za 2 roky.

Proste vtedy tá osoba pracovala na takom mieste a v inštitúcií, kde museli mať dosiahnuté alebo dosiahnuť čím-skôr vysokoškolské vzdelanie ak tam chceli naďalej ostať pracovať, takže z jednej vysokej školy chodili jej zamestnanci do toho konkrétneho mesta/školy prednášať týmto dotyčným ľuďom, čo to potrebovali aj rýchlo mať...no a za tie vraj 2 roky aj tie tituly Mgr napokon tí ľudia získali.

Mám v rukách aj kópiu diplomu a vysvedčenia o štátnej skúške tej osoby, o ktorú mi ide...ale neviem, ako sa dopátrať (ako to len robia tí novinári čo podobné veci už odhalili)) ), či je to pravda a či tam bol naozaj spáchaný takýto podvod ohľadne získania vysokoškolského titulu??

Ďakujem Vám za rady a hlavne tipy, ako by sa to dalo zistiť

PS: nerobím to z dlhej chvíle a nudy, ale mám na to vážny dôvod, prečo to potrebujem zistiť.

javor24

na zaklade coho predpokladas, ze dotycny ziskal titul nepravom?
dat Mgr. dialkovo za 2 roky je bezne na viacerych skolach, zavisi to od konkretneho odboru..