VŠ - titul - podvod...dá sa to zistiť ?

Príspevok v téme: VŠ - titul - podvod...dá sa to zistiť ?
R1A

Ahojte.

Mám o niekom dosť silné podozrenie (počula som to už od viacerých zdrojov v tom konkrétnom meste, kde k tomu malo dojsť a dokonca aj od jednej pani, ktorá na tej škole, kde sa dotyční ľudia vzdelávali), že jedná dotyčná osoba získala "diaľkovou" formou vysokoškolský titul Mgr za 2 roky.

Proste vtedy tá osoba pracovala na takom mieste a v inštitúcií, kde museli mať dosiahnuté alebo dosiahnuť čím-skôr vysokoškolské vzdelanie ak tam chceli naďalej ostať pracovať, takže z jednej vysokej školy chodili jej zamestnanci do toho konkrétneho mesta/školy prednášať týmto dotyčným ľuďom, čo to potrebovali aj rýchlo mať...no a za tie vraj 2 roky aj tie tituly Mgr napokon tí ľudia získali.

Mám v rukách aj kópiu diplomu a vysvedčenia o štátnej skúške tej osoby, o ktorú mi ide...ale neviem, ako sa dopátrať (ako to len robia tí novinári čo podobné veci už odhalili)) ), či je to pravda a či tam bol naozaj spáchaný takýto podvod ohľadne získania vysokoškolského titulu??

Ďakujem Vám za rady a hlavne tipy, ako by sa to dalo zistiť

PS: nerobím to z dlhej chvíle a nudy, ale mám na to vážny dôvod, prečo to potrebujem zistiť.

0vecka

alebo naco ma mat lekar diplom?? tak polovica lekarov ti povie to iste co internet a poslu ta dalej kludne by stacilo mat mozno polrocny kurz a bolo by to to iste len by sa vela penazi usetrilo...

0vecka

jj je sice pravda ze by sa to robit nemalo ale taketo formality s len buzeraciou ja by som asi spravil to iste... to je podobne ako ze napr ucitel nemoze mat zaznam v registre trestov...skratka su to take buzeracne zakony ale bohuzial namiesto toho aby bol tlak na to aby sa tieto nezmyselne zakony zmenili sa radsej obchadzaju...

lost

Nehovori z teba len zavist?
Ved Mgr si mozes kupit na nejakej africkej univerzite za par stoviek eur a budes vysmiata a Mgr, hoci aj PhDr ci cokolvek (myslim ze doktorsky titul nekupis nikde)..
Ked niekto napise "mam na to vazny dovod" len tak bez toho aby sme daneho cloveka poznali aspon par chvilok cez net je podla mna take alibisticke a aspon zopar ludi to odradi v tom aby poradili :)
To je ako, "mam dovod niekoho potopit, pomozte mi" .. ako mozem vediet, ci to nie je to, co som sa pytal v prvej vete ?
Je sice pekne, ze sa niekto snazi o spravodlivost, no nechapem kde je problem v tom ze niekto da Mgr externe za 2 roky, ak uz ma Bc predtym za 3 roky? Co ak mala dana osoba zdravotny problem a preto externe? Aka univerzita to bola ?
Z toho mi vyplyva ze ten Mgr je len formalita, kedze uz tam ta osoba pracovala, no potrebovala Mgr, ak by bolo Mgr vzdelanie nutne, tak by asi nepraacovala tam bez Mgr, ci nie? :)
Je tam prilis vela nejasnych zaujimavosti :P

R1A

javor24 ďakujem..
Hm, nechcem dávať hneď podnet (kým som si tým není istá), práve preto rozmýšľam, ako to zistiť. Nechcem vyzerať ako "blbec" a podobne, väčšinou vždy idem na istotu

javor24

jasne spravidla Bc. sa robi 3 roky plus dva roky Mgr. ak dana osoba mala len maturitu tak urcite nie je vsetko v sulade s kostolnym poriadkom..
a taketo veci sa väcsinou presetruju po podani podnetu na prislusny organ, novinari tiez zistia len nejake nezrovnalosti a posunu to dalej na presetrenie organom..

R1A

dobra vila, viem, že dnes sa fair-play nenosí. Mám však dosť veľký záujem to zistiť, ale dôvody Ti tu nebudem prezentovať. Nie som agresor a u iných ľudí by mi to neprekážalo a bolo jedno, riadim sa - ži a nechaj žiť...no v tomto prípade je to pre mňa veľmi dôležité

javor24

ludia by sa nemali vybodnut na taketo veci, pozrime sa na policajnu akademiu, kde pekne vidiet,kde zacina korupcia, uz pri samotnom prijimani policajtov na skolu, taketo pripady treba odhalovat,

R1A

Ahoj javor24, tak ja neviem, ale ja k Mgr. potrebovala do školy chodiť 5r :)
A čo vidím tú školu, na ktorej to tá osoba získala, tak tam to není možné získať za 2r, tiež to tam trvá 5r, majú tam Bc štúdium za 3r a ak chcú získať aj Mgr. titul, tak ešte plus 2r, takže spolu 5r

sweater, tá osoba mala maturitu a keďže tam, kde pracovala, potrebovala mať vysokoškolský titul aj viacerí z tej organizácie, tak si začali robiť tú vysokú školu. No a zázrakom za 2r vraj už mali diplom aj vysvedčenie k titulu Mgr.

dobra vila

Boze, co to riesis...na taketo veci by som sa zvysoka vybodla...niekto ma falosny titul, niekto protekcnu pracu blablabla... Ak by sme sa stale hnali za "fair-play" nikdy by sme k tomu nedospeli. To, ci ma titul opravneny alebo nie, nech sa susi na jej dusi, ty inemu neskod, aky zaujem mas na tom (?).

sweater*

jakoze aj vratane bakalara to trvalo 2 roky? ci len samostatny magister trval 2 roky? lebo ved bezna dlzka magisterskeho studia je 2 roky, tak za tym nic neobvykle nebude