Sprepitne u veterinara

Príspevok v téme: Sprepitne u veterinara
gumka

Nechavate sprepitne u veterinara? Pripadam si ako blbec, ale nenechala som. Neviem, ci to bola nahoda, ale ani raz mi nevedel vydat euromince. Chodili sme minuly tyzden so psom na antibioticke injekcie a zakazdym musel ist manzel rozmienat z ambulancie, lebo lekar nemal vydat drobne. Vsak ked mu tam vsetci nechavaju cele mince, ani sa necudujem. Pripadala som si naozaj trapne, ale nakolko som nezamestnana, pre mna aj 70 centov je dost.

lost

Jefitto

za 70 centov nedostane ziadnu protihodnotu, len mozno jedno "dakujem"

za 10 eur dostane protihodnotu = granule.

zaujimalo by ma, ci by si ty nechal 70 centov krat iks, kde iks je nasobok tvojho platu versus zakladatelky..

a pise "zakazdym" tj. tie navstevy su opakovane a 70 centovky by boli opakovane tiez..

xdanielax

gumka - pokial nie si s jeho sluzbami nejako extra spokojna, skus zmenit veterinara (najlepsie, na zaklade odpourucania od znamych) a snad bude mat iny pristup.

Je rozdiel niekomu nechat sprepitne, ked vidim, ze mi ide vydat a poviem mu, ze to je ok, ale ked vidim, ze ktokolvek to uz berie ako samozrejmost, naschval si necham tie peniaze vratit... ved to co je za pristup??

gumka

pes je rodinny clen, dufam, ze si to nepisal s ironiou, nie je mi luto davat mu na jedlo, ale tu ide o to, ze veterinar sam o sebe je dost draha zalezitost - ked ma clovek zapalene creva, tak nenecha u lekara 60 eur, ale u veterinara to inak nejde, veterinar by tie euromince uz zo slusnosti mal v tej pokladnicke mat, vydat mi prislusnu sumu a potom uz je na mne, kolko mu na tej miske pripadne necham.Ale on ani raz sa neunuval vydat mi z 10 eurovky - to je podla mna chrapunstvo - cakat, ze poviem -"Nechajte, to je dobre"

xdanielax

Urcite nenechavam. Aj tak tam maju tie ceny nastavene tak, aby na tom slusne zarobili. Ako inak si vysvetlit tie rozdiely v cenach medzi jednotlivymi ambulanciami.
Nic na tom nie je trapne, ked nenechas. Najma ked chodis pravidelne, niekolkokrat tyzdenne.

Este by som si dovolila podotknut, ze to nie je tvoj problem, ze on nema vydat a podla spravnosti by mal mat on na starosti to, aby mal dostatok minci na vydavok. Nie ze ty este budes behat kade tade a rozmienat.

Jefitto

Problem jahrubšieho zrna normálne... 70 centov je pre teba veľa a 10 ečiek na žradlo pre psa neni hejže... tak ti dám radu

Predaj psa za nejaké prachy, dostaneš za neho cash, ušetriš na žradle pre psa a ešte sa aj nebudeš cítiť trápne u veterinara :)

lost

Presne pre toto mam doma x-desiatok minci z kazdej mince :D

A inac, to ci niekto niekomu nieco nechava velmi zalezi od okolnosti, ak som osobne spokojny s akoukolvek sluzbou, napr. usmev pokladnicky v rakuskom obchode ako je interspar ci eurospar (predstav si tesco, ale omnoho kvalitnejsie), tak jej necham zaokruhlit na najblizsie euro.. slusnost sa ceni a velmi..

A ak je niekto neslusny, napriklad benzinky na slovensku, tak naschval natankujem o 3 centy navyse (napr 10,03 eur) a potom platim najvyssou moznou bankovkou ktoru mi zoberu (ak nemaju zakazane brat 500vky, platil by som tou, nuź na slovesnku netankujem, tka ma to netankuje), len aby som im este viac pokazil naladu a pekne si vydavok prepocitavam.. (v inom pripade neprepocitavam, ale doverujem).

Veterinar ma aj tak take ceny, ze 70 centov mu nedat nie je hriech.. slusnost hovori, ze ak niekto neda sprepitne, tak neda a je to jeho volba.. A ak sa mu to nepaci, zmente veterinara :)