môj pes ma sklamal

Príspevok v téme: môj pes ma sklamal
LauraP

Mám 6 rokov nemeckého ovčiaka, neviem čo mu je ale za posledné dva týždne sa správa veľmi zvláštne. Čo nás veľmi prekvapilo a zarazilo že pohrýzol manžela a potom aj mňa. Manžel ho išiel pohladkať ale predtým hladkal susedovho nového psíka tak neviem vysvetľujeme si to tak že asi cítil ten pach a preto zaútočil/ pohrýzol ho do ruky/ zvykneme ho pri parkovaní auta do garáže uviazať na to je zvyknutý, ale mňa pri odvazovaní chytil do ruky, potom o dva dni keď som ho chcela uviazať bežala okolo mačka ale on zavrčal na mňa tak som už nemala odvahu. Odvtedy sa správa striedavo je kľudný ale niekedy zazerá. Podotýkam že bol pokojnej povahy, poslúchal na povel keď sme ho chceli uviazať dokonca keď videl auto sám išiel na miesto, ale teraz akoby trucoval a hneval sa na nás, veľmi ma to mrzí, lebo fakt starostlivosť má výbornú, je voľne pustený, pravidelná vyvážená strava, venovali sme sa mu všetci členovia rodinya teraz takto sa zachoval,po porade s veterinárom ktorý mi povedal že sa cíti niečím ohrozený a preto takto reaguje to dáva zmysel, lebo susedia mali nového psíka / už ho nemajú zahynul/ a že mohol žiarliť , vraj je to psychika a máme ho sledovať a byť k nemu pozorný. No tak áno len ako mu znovu dôverovať. Nemá niekto skúsenosti ďakujem

lost

pes nemoze pohryznut svojho pana, ale muz moze udriet svoju zenu a naopak? :) (alebo kamarat kamarata)

Hm.....

Podla mna veterinar ma pravdu, ale pises ze sa mu venujete , kolko hodin za den alebo priemerne za tyzden priblizne?

sweater*
en.wikipedia.org

Deria

Naja85, pekne od teba, ze si sa psika ujala. Ano, zvieratam treba aj rozumiet. Pes nikdy nepohryzie bezdovodne a je vizitkou svojho pana. A ak ho pes pohryzie, je to znamenie, ze majitel urobil niekde chybu vo vychove. Nezaujima ich, ci ma ich pes dostatok vybehu a lasky. Neexistuje zly pes, iba zla vychova. Ach jaj, nechapem, naco maju niektori ludia psa, ked o psoch nemaju ani zakladne vedomosti. Zasluzia si tak akurat plysaka.

dazdovka666

ovecka, ty vies o psoch velke h*o*v*n*o, tak sa k tejto teme radsej nevyjadruj a jefitto je fakt nejaky poloidiot, uz v jednej teme tu pisal, ze by mali zatvarat zeny za to, ked idu z akehokolvek dovodu na potrat a nie za to, ked niekto tyra zviera, takze je lahke urobit si o nom adekvatny obraz, co je to za inteligenta.
Naja85, napisala si to skvele, tiez mam podobnu skusenost so psom... zle socializovany dominantny 76kilovy maco, pohryzol pocas svojho zivota asi vsetkych clenov domacnosti, ale odo mna strpel doslova vsetko, aj ked som s nim bola len pocas vikendov, avsak vtedy som sa mu ozaj intenzivne venovala - vycvik, prechadzky, hygiena... Skratka zboznoval ma a ja jeho :). Ludia casto tak trochu nerozmyslaju, ked si idu zadovazit zviera a potom to dopada takto...

Naja85

V rodine maju psa(momentalne uz bude mat skoro 14 rokov,21 kg)- pre prevaznu vacsinu ludskuych clenov je to pes magor. Uz ma na krku pohryzenie, a to cloveka,ktory je s nim paradoxne najcastejsie a dajme tomu, ze ho ma svojim sposobom ten clovek aj rad. U tohto psa sa zacali problemy, ked nanho prisla psia puberta a zial nikto ho nezacal vychovavat a doteraz bol prakticky bez akejkolvek vychovy(obrovska chyba). Casto sa stavalo, ze vysiel po viacerych ludoch(nepokusal, ale zurivo dorazal a nastastie vsetci stihli ujst)-podla nich bez priciny, ale...Psovi daju najest, napit, pohladkaju ho, nie je na retazi, ma pre seba polovicu dvora a zahradu-taky typicky dedinsky Dunco. Psa vsak nikdy nevycesu, nevenuju sa mu, na prechadzku s nim idu doslova a dopismena asi tak 3-krat do roka, pricom prechadzka trva mozno 5 minut:/, davaju mu prikazy, ktore mu zial nikto predtym nevysvetlil, ako ich ma splnit(myslia si, ze kazdy pes je Komisar Rex). Psovi sa uz skoro 4 roky venujem ja(raz za tyzden, raz za mesiac-kedy som tam a kedy mam cas)-vycesavala som mu niekolkorocne staru srst a doslova som ho sklbala, ani raz vsak na man nezavrcal(za vlastne peniaze som ho dala v psom salone vykupat a ostrihat-pri tych jeho zvukovych prejavoch som myslela, ze vletim ku "kadernicke" a pojdem ju pred nim zachranovat:)-pes mal samozrejme nahubok, inak by sa to dobre neskoncilo). Chodim s nim na prechadzky, venujem sa mu, na druhej strane som vsak aj prisna a urcujem mu hranice, ked som pri nom-nedovolim mu vrcat po inych clenoch domacnosti(robi to zo ziarlivosti), po mackach(nepouzivam vsak nasilie!!!ziadne bitie!). Pes po mne tiez vrcal-bola som v inom obleceni a jednoducho ma v danej chvili nespoznal-dala som mu vsak cas a prisetor a zachvilu uz skucal, kedy pojdeme na prechadzku:).

Tohto psa som sa este pred tymi 4 rokmi dost bala-napadol predomnou moju sestru, ked som mala mozno 15 rokov. Pred 7 rokmi som vsak ziskala svojho prveho psa-fenku, krizenca a viac som sa zacala zaoberat psym chovanim(knihy, internet, rozne psie fora-rady vsak treba vyberat!). A nejak mi proste doplo, ze pes nie je na vine, ale jeho okolie-za kazdym pohryzenim/napadnutim hladajte ludsku chybu!!!(a tu chyba tam vzdy aj najdete). Strachu som sa zbavovala pomaly, kedze som pri nom nebola denne a velmi mi pomohli spolocne prechadzky s nim, ked som ho viedla(vonku to bolo trocho hrozne, lebo nenormalne tahal), aj normalne hladkat som ho zacala az na prechadzkach-proste to neutralne uzemie a jeho radost a spokojnost vonku mi dalo nejaku vacsiu odvahu. Drzim vas prsty, aby ste to co naskor prekonali.

Deria

LauraP, ak sa pes zacne spravat necakane zvlastne a hlavne agresivne, moze to mat dovod zdravotny. Je smutne, ze vela majitelov psov to nevie a este smutnejsie, ze ti to nepovedal ani veterinar! Doporucujem v prvom rade dat vysetrit psovi stitnu zlazu. (Ale urcite nie u toho veta, kde si uz bola!)Pri poruche stitnej zlazy alebo ineho organu sa stava, ze pes sa zacne spravat cudne, robi veci, ktore predtym nikdy nerobil alebo zacne byt dokonca agresivny. Moze to mat aj iny dovod, napr. aj nador na mozgu. Ale neplas sa, castejsie sa zvykne jednat o stitnu zlazu. Bez ohladu na to, co ti vet povie, daj mu ju vysetrit!
Neverim, ze tvoj pes ma po siestich rokoch zrazu zlu naladu alebo ze skusa, pokial moze. Rozhodne ho daj vysetrit, zelam vela stastia, aby to nebolo nic vazne a daj vediet!