môj pes ma sklamal

Príspevok v téme: môj pes ma sklamal
LauraP

Mám 6 rokov nemeckého ovčiaka, neviem čo mu je ale za posledné dva týždne sa správa veľmi zvláštne. Čo nás veľmi prekvapilo a zarazilo že pohrýzol manžela a potom aj mňa. Manžel ho išiel pohladkať ale predtým hladkal susedovho nového psíka tak neviem vysvetľujeme si to tak že asi cítil ten pach a preto zaútočil/ pohrýzol ho do ruky/ zvykneme ho pri parkovaní auta do garáže uviazať na to je zvyknutý, ale mňa pri odvazovaní chytil do ruky, potom o dva dni keď som ho chcela uviazať bežala okolo mačka ale on zavrčal na mňa tak som už nemala odvahu. Odvtedy sa správa striedavo je kľudný ale niekedy zazerá. Podotýkam že bol pokojnej povahy, poslúchal na povel keď sme ho chceli uviazať dokonca keď videl auto sám išiel na miesto, ale teraz akoby trucoval a hneval sa na nás, veľmi ma to mrzí, lebo fakt starostlivosť má výbornú, je voľne pustený, pravidelná vyvážená strava, venovali sme sa mu všetci členovia rodinya teraz takto sa zachoval,po porade s veterinárom ktorý mi povedal že sa cíti niečím ohrozený a preto takto reaguje to dáva zmysel, lebo susedia mali nového psíka / už ho nemajú zahynul/ a že mohol žiarliť , vraj je to psychika a máme ho sledovať a byť k nemu pozorný. No tak áno len ako mu znovu dôverovať. Nemá niekto skúsenosti ďakujem

Jefitto

Jednoducho sa človek pokúsil urobiť z vlka domáce zviera... a takto to dopadlo.

Mňa ani tak nejedujú samotné psy, ako ich sprostí majitelia, čo sa z nich idú posrať. Poznám 100 majiteľov psov, z toho traja sú normálni ľudia...tým nechcem samozrejme nikoho uraziť

xdanielax

lost - akeho mas psa?
Ja tiez davame taketo "suboje". Pripadne este obcas jej skusam brat jedlo a tak. A nikdy nic.

Pes ma (vraj)kratkodobu pamat, nevie ked ho potrestam o 5 minut neskor, to je pravda, to som pocula. Ale zaujimave je, ako si zapamata napr. cestu, ked po nej ideme druhy krat, vie kade sme isli pred tym a tak.. :)

Lucia152

Podľa mňa najpravdepodobnejšia možnosť prečo sa pes obrátil na svojho pána je že ho niečo bolí.zvyčajne sú to uši na tie sú psy veľmi citlivé, alebo to môže byť aj boľavý zub.taktiež však to môže byť aj kliešť.mám doma dva psy také zmesky a jeden z nich mi asi dva týždne kríval. nemohli sme nájsť nič kvôli čomu by ho to mohlo bolieť. v labke nemal nič pichnuté, nemal žiadne hrčky nič. až potom som si všimla že má pod kožou schovaného kliešťa ktorý sa pravdepodobne zapálil a bolel ho.. moja najpravdepodobnejšia diagnóza je, že pes má niekde citlivé, bolestivé miesto, ktorého ste sa nevedomky dotkli a preto zareagoval podráždene
čo sa týka psychiky psa, pes má veľmi krátkodobú pamäť. po minúte už nevie že urobil niečo zlé takže pochybujem že by bol urazený na to že cítil iného psa. skôr by bol zvedavý všetko oňuchával a možno by zaujal obranný postoj

lost

no schvalne som skusil taky maly test, ze som sa hral so svojim psom, a kusal mi do ruky (vramci hry) a ked je rozjaseny, tak obcas kuse silno (podla inych ludi, no je to stale znesitelne, len iny ludia su pussies v tomto) no a pointa je, ze potom som mu "strkal nos do tlamy" a nic, nepokusal ma :D resp kusol ale tak extremne slabo, ze som to ani necitil..

cize pes ma rozum, to je nad slnko jasne.. sice mam len jedneho psa a len necele dva roky, takze nemam ziadne relevantne udaje, ale moj pocit je taky, ze ako si clovek psa "naprogramuje" taky vysledok dostane.. ale kedze zivot je tak nesmierne divny a nevysvetlitelny, tak mozno v extremne malo pripadoch sa moze stat ze psovi preskoci, mentalne ci akokolvek a pohryzne, tomu sa hovori statisticka vychylka :P

bingham

dazdovka

uz nie som psickar, ale mal som psov a nazor mam taky ze ked pes raz pokuse svojho pana tak je zle...pes co nieje vyrovnany moze byt velmi nebezpecny pre cloveka...(nehovorim samozrejme o yorkoch, maltezakoch a pod, ktore su nevyrovnane cely zivot, ale su male a v podstate neskodne)

keby si mala doma male decko a nevyrovnaneho(nerespektujuceho - co ta uz napadol) nem.ovciaka, alebo amstaffa tak neviem neviem...a davat psa na uroven cloveka je cista picovina, to moze spravit len jebnuty clovek...a to iste plati aj pre ludi co si zoberu psa a nestaraju sa o neho a potom sa divia ze pes je agresivny a pod - tiez jebnuti ludia...

Jefitto

Tak keˇdurobil majiteľ chybu vo výchove, pes prechádza nejakým obdobím, žiarli, pes ma zrazu po 6 rokoch zlu náladu.

Toto mi pripada presne ako prednáška zo základov psychologie, alebo teorie vychovy u nas na škole :D