Pískanie v uchu

Príspevok v téme: Pískanie v uchu
steasy

uz niekolko rokov ma trapi pískanie v uchu - ušný šelest/tinitus/ niekedy sa stratí a potom sa opat objavi ide o piskanie v dvoch tonoch prevazne zvysujuce svoju intenzitu vecer pred spanim lekari vylucili ochorenie ucha hoci tym som si nie ista bola som aj na vysetreni vo zvukovej komore mohlo by ist aj o chorobu krvi /anemia/ alebo problemy so srdcom, ktore je odla kardiologa v poriadku brala som Stugeron liek na nerv. system ktory mi predpisal neurolog nic sa nezmenilo tento problem ma stale trapi niekedy je to na zblaznenie poniektori lekari sa vyjadrili ze by mohlo ist o fantomovu nemoc /zvukova halucinacia alebo silna predstava vnimana ako skutocnost/ viem ze nie som blazon ani hypochonder ma niekto podobny problem? skusala som aj rozne kvapky bylinky propolis...ziadne zlepsenie

steasy

dakujem vsetkym za rady urcite vsetko vyskusam zo stugeronu som nastastie nepribrala tlak mam v poriadku podla lekarov som zdrava tak sa asi vrhnem na vase rady a recepty snad nieco pomoze vdaka dam vediet a vsetkym co trpia tymto alebo inym zdravotnym problemom zelam skore uzdravenie

Kachita

A este jedno, to piskanie aj citis? Lebo napriklad ja svoje piskanie niekedy aj citim ako tlak, normalne by som vedela povedat ktory usny nerv to piska, vedela by som ho najst. Citis ho aj akoze tlakom ci hmatom?

Kachita

Ahoj, podobne tym trpim uz par rokov, dokonca som sa preto dostala do nemocnice, lebo som to mala take silne, ze som nedokazala ani spat, ani jest, ani vnimat a take som mala vynervovane usi z toho, ze vsetko co som pocula, sa mi v uchu ozyvalo a bolelo ma pocut. Tak aby ma nerusili zvuky externe, snazila som sa byt v tichu, ale tam som sa isla zblaznit z toho koncertu, a tak som sa snazila nieco pocuvat. Bolo to jedno z najhorsich obdobi mojho zivota, ta bezmocnost ze pred tym nemozem ujst, nedalo sa ani zapchat usi, ani zaspat....hruza....a ked mi doktori povedali, ze sa len s tym musim naucit zit, myslela som, ze si robia srandu.....
Ale poradim ti v jednom, dobre su lieky ako Betaserc alebo si daj aspon preventivne predpisat Tebokan, co je sice na predpis ale je to velmi efektivny extrak z Ginka Biloby. Dost pomaha pri kupani ponorit hlavu do vody tak aby boli usi zakryte, ono to dost pomaha a ukludnuje. A casto samotne piskanie je velmi ale velmi zhorsene pre tie nervy kolo toho, preto pri krizach je lepsie si dat tabletku na nervy a ist spat....aby sa ti to zbytocne nezhorsovalo. Ja tym trpim, ale doslova a do pismena trpim, uz dost rokov a niet pomoci. Je to neliecitelne a dotoi nevedia vlastne, co sa deje a preco. A este jedno, vysetrili ti chrbticu? Mozes to mat ako nasledok blokoveho postavenia stavcov v krcnej chrbtici.

71gloria

Dám Ti pár tipov, ktoré Ti možu pomocť, aj keď Ti to možno bude čudné:
Na cievy je dobré aspoň raz do týždňa jesť jedlo z pohánky/ obsahuje rutín/ Do jedla si pridávať cesnak, cibuľu, pažítku, žeruchu, pór. Určite by neuškodil nejaký doplnok výživy z ginka aj rutín v tabletkách.
Na vatu nakvapkať olivový olej,vkladať do ucha.
Teplý kúpeľ nôh v octovej vode (2PL octu na 1 liter vody).Kúpeľ má trvať 15 minút, robievať si večer.Dávaj si pozor na prievan a prechladnutie od noh.NebuĎ skeptická, chce to trpezlivosť, držím Ti palce.

jaeny

a krvný tlak máš v poriadku?čítala som ,že pri zvýšenom býva časté pískanie v ušoch,zo stugeronu si nepribrala,mne ho predpísal pri zúženom karpalnom tuneli a vtedy som pribrala ale zato sa dobre po nom spalo,držím palečky nech ti to dobre dopadne

steasy

dlho som brala ten stugeron neurolog si myslel ze to ma suvis s migrenami a odporucil mi prestat brat antikoncepciu ale to nechcem davala som si kvapky do ucha neviem nazov a propolis beriem zelezo s kyselinou listovou mama mi odporuca homeopatika ale tomu velmi neverim viem ze to piskanie tam je ze si ho nenamyslam

71gloria

Prečo by si mala byť blázon?
Asi máš zhoršenú činnosť krvného obehu, zúžené cievy, nedostatočné okysličovanie mozgu...Čo všetko si konkrétne skúšala ?