Akné, poteší ma akákoľvek rada

Príspevok v téme: Akné, poteší ma akákoľvek rada
kindervajkoo

Ahojte.. Len v stručnosti vám napíšem moju story s akné.. Cca pred 2 rokmi to začalo - podkožné hnusné vyrážky, ktorých bolo enormne veľa a začali sa na nešťastie zapalovať - vznikali z nich veľké tvrdé zapálené uzavreté vredy. Bol to otras! Začala som to liečiť zvnútra aj zvonka a pomohlo, o pol roka to bolo v pohode. Teraz sa mi to akoby začalo vracať - opäť veľa podkažných vyrážok hlavne na čele, po bokoch tvári (akoby pri vlasoch) a pár aj na lícach.. Staré recepty, kt mi ekdysi pomohli nezaberajú.. Mám z toho strašný strach, nechcem aby sa mi to vrátilo, bolo to pre mňa hrozné obdobie :(

Chcem sa vás spýtať, máte niekdo skúsenosti s výrobkom PROACTIV z topshopu? Ja už neviem čo iné skúsiť.. alebo po prípade CLEARPURES? alebo iný prípravok zo zahraničia.. Prosím poraďte čokolvek, vďakaa, veľmi... :)

AKÚ KOĽVEK RADU OCENÍM!

jankaaaaaaaaa

no to si teraz dobre trepla. ze si nechces telo toxikovat chemiou a rozmyslas nad antikoncepciou?? ved to je tak isto cista chemia! vies vobec ako to funguje? ona ti odstavi tvoju podmozgovu zlazu a dopuje tvoje telo umelymi hormonmi. a brat v 16tich hak? vies vobec o tom co to moze sposobit? ze moze zastavit rast a sposobit nadmerne rednutie kosti? hak do konca zivota brat nesmies a ani nebudes a po vysadeni sa akne vzdy este viac zhorsi ako bolo pred nasadenim, ale nielen akne, ale aj vlasy zacnu vypadavat a enormne padat

kindervajkoo

O Roaccutane som veľa čítal a aj počula.. No nechcem si toxikovať celé telo, aj keď neviem čo je na tom pravdy, bojím sa že moje citlivé a rozmaznané telo by zle znášala toľkú chémiu.. a okrem toho, pri mojom šťastí si myslím, že by sa mi to po ňom vrátilo.. uvažovala som skôr o nejakej antikoncepcii, keďže mám 16 rokov a už by nejaká ochrana nebola naškodu O:) a keby mi pomohla na pleť, od šťastia by som asi odpadla.. čo myslíte, zlý nápad?

P.S.: Práve som si bola kúpiť v lekárni Effaclar K krém pod make up a make up od VICHY, vraj majú nejaké nové zloženie a textúru (kedysi bol veľmi mastný).. no uvidíme.