Je klamstvo psychicka porucha?

Príspevok v téme: Je klamstvo psychicka porucha?
ika211

Mam taky problem s manzelom, neskutocne a casto klame. Dokaze si navymyslat take veci, ze sa nam vsetkym rozum zastavuje. Napr. jedna z mnohych situacii, tvrdi mi, ze chodi do prace, idem ho sledovat, pridem na urad , kde ma akoze robit, ale nie je tam a nikto tam o takom ani nepocul. Ja sama som mu pred mesiacom podavala ziadost na ten spominany urad, a on mi tvrdil, ze ho uz prijali.Na to mu volam, ze kde je, on ze v praci, ja ze v akej, som prave na urade a on sa za par minut pri urade zjavi. vojde do dveri riaditela a ja nacuvam, pocujem, ze konkurz sa uskutocne vtedy a vtedy takze vydrzte....on vyjde von s tym, ze povedali mi, ze dnes mam volno.....proste je takyto jedinec zdravy? tychto klamstiev je inac strasne vela...

marioneta666

Ahojky, som skúsená žena, ktorá vie dosť a na priek tomu mam klamára snúbenca.A pohorela som ako naivná školáčka.Najhoršie že on klame sám sebe a už dlho. Moc dlho som bola svedkom toho ako je platonicky zaľúbený do inej. Poznám dôvody. Môj snúbenec je príliš ukecaný tvor. A hlavne na jeho, nazvem to-prehmatoch pri rozprávaní. Som zistila, ako a kedy klame.Dlho mi na našom vzťahu a jeho úžasnej láske ku mne a potom na šokujúcom správaní kde som na vlastné oči videla. Ako prejavuje cit niekde inde.Niečo nesedelo. Človek cíti klamstvo na hony, a však ak je to kolega , kamoš poviete si , fúha dám si na neho pozor ale čo vo vzťahu?Vždy som tvrdila že, keby sme boli len kamaráti, tak mu poradím aby šiel kam ho skutočne ťahá srdce. Až sa teraz nedávno všetko prevalilo. Prosil mnoho krát o šancu, aj teraz na posledy. Bude nový život, ale chyba lávky. Klame ďalej a ešte má tu drzosť robiť so mňa, beštiu ktorá ho trápi. Na koniec sa vždy prizná.Mali sme prevrátiť list a isť od znova, mala som chuť zasa veriť a milovať. Áno tvrdí že klame aby o mňa neprišiel. Ale ja som dosť rovný človek, keď som nahnevaná je to vidno, ak milujem je to vidno. Ale on hraje len divadlo bo vie že som dobrá do života. Dnes už viem že má len strach že lepšia možno nebude, ale je to láska? Ako miluje človek ktorý z Vás robí hlupáka? Za čo vás má ?Viete časom na blízkom človeku klamstvo poznáte, či už je to dieťa, alebo partner. Tu už nie je otázka či má náš vzťah zmysel. Viem že nie a moc dlho mi trvalo pokiaľ som sa dokázala zmieriť...že " tak zasa nič!" Keby jeho klamstvá boli hlúposti, ale je to o citoch. A vždy klame a vyparatí niečo keď už sme, v pohode.Známka toho že lož má krátke nohy.Jednoducho, viem že si síce vybral, ale nie správne a trpíme traja.Klamstvo urobí z milej ženy beštiu a z chlapa slabocha. A poznačí do budúcna oboch! :-/

lusy2

ja mám problém s partnerom, sme už dlho spolu, máme aj 3 deti, viem, že ma miluje, ale jeho klamstvá ma ubíjajú. Viem, že si píše so ženami, niekedy si volá aj s nimi, keď to zistím začne ma obviňovať s paranoje,vymazuje si mobil kým príde domov, veľkodušne mi ukazuje chaty, ktoré sú tiež vymazané,aj keď ho pri tom prichytím...tvrdí, že to robí pre moje dobro, lebo sa potom vraj zbytočne rožčuľujem a nemám dôvod a blá, blá...TRÁPIM SA

EvickaBBB

Ja som mala zase kamaratku.chonickz klamarku. Co slovo, to klamstvo,.co veta, to klamstvo. Vzdy, ked som jej polozila nejaku otazku, tak najskor minutu ticho sedela s prevratenymi ocami a az potom mi dala odpoved. Ale pri rozhovore s pravdovravnym clovekom urcite nenastane po kazdej vami polozenej otazke minuta ticha. Lebo pravdovravny zareaguje okamzitou, rychlou odpovedou, nakolko pred povedabim pravdy nemusi rozmyslat, co vam odpovie. Jednoducho povie pravdu, a preto jeho odpoved prichadza okamzite. Ale klamar si najskor musi v hlave premysliet odpoved, cu vytvorit si v hlave historku. A to predsa nejaky cas trva. Preto ta minuta ticha... Kamaratku-klamarku som si nakoniec vymazala zo svojho zivota. Ako inak, nez klamstvom? Ako ona na mna, tak aj ja na nu, lebo donekonecna sa predsa nemozem pred nou hrat na hlupucku naivku, ktora jej vsetky tie jej klamstva zerie iba preto, aby ona mala radost. A teraz si mysli, ze som orientovana na zeny a zijem na opacnom konci republiky s lesbickou priatelkou, lebo som jej to takto pekne... :D Nech mi uz da pokoj. A dobre sa na tom bavim :D

EvickaBBB

Ak klamar poziada zenu o ruku, je to pre tu dotycnu akoby vysmech a ponizenie. Klamar si mysli:"Teba som si vybral, lebo prave teba povazujem spomedzi.vsetkych zien za tu najvacsiu hlupanu, naivku, ktora mi vsetky moje klamstva uveri. Prave som nasiel najsprostejsiu a najnaivnejsiu zenu na svete, ktoru budem moct klamat a klamat bez toho, aby mi na to prisla. Tu si vezmem za manzelku."

lucka111

Viem ze to sem nepatri ale potrebujem poradit vyse 10 rokov sa liecim na psychyatrii beriem lieky na ukludnenie, som dost labilna uz vyse 3 mesiacoch mam neustaly stres denno denne a cely den mam busenie srdca,trasenie ruk, potenie , nechuti mi jest, nomozem spavat, nic ma nebavi, mam velke uzkosti moj problem je ze dr pri preventivnej prehliadke mi objavila v moci krv moze to byt tym vysokym tlakom a busenim srdca? Nic ma neboli ani brucho ani pri moceni ma s tym niekto skusenosti?

mam56

Prichádza nočná hodina:-)
Klamstvo. Áno, je to tak, ale treba si uvedomiť aj inú vec.
Aj klamstvo má v našich životoch zmysel.
Niekedy je lepšie zaklamať, lebo nie vždy je zase dobre povedať pravdu najmä, ak vás k tomu niekto vyzve.
Múdry človek povie len to, čo chce, hlupák povie všetko.
V zásadných veciach sa však klamať nemá, lebo je to veľmi podlé.
Tebe tvoj partner klame preto, lebo si ho k tomu dohnala ty, tak čo tu teraz plačeš? A my ťa máme ešte aj ľutovať???

****

Ahojte. chcela by som sa tiež podeliť o môj ročný vzťah s klamárom. Začalo to nevinne až kým som sa nezaľúbila a nezačalo sa to kopiť všetko naraz a poriadne rýchlo. Môj priateľ klamal o tom kto je, akú má rodinu, nakoniec vykvitlo že tým klamstvám uverilo viacej ľudí ktorí mu natoľko verili že mu dali peniaze na vybavenie( auta, dobrej práce..)Začali sme spolu bývať a videla som na ňom že niečo nieje v poriadku, nechcel sa mi zdôveriť a dokonca mu začali vypadávať vlasy. Natrafil na jednu pani od ktorej zobral peniaze aby jej pomohol ale nič z toho nebolo,samozrejme ja som o ničom netušila až kým neskončil vo vyšetrovacej väzbe. Bol tam 50 dní a vypisoval mi krásne listy o tom ako sa zmení ,začne pracovať, všetko vráti a bude ten najlepší tatino pretože som zistila že čakám bábo. Ja aj moja rodina sme mu dala šancu. Všetko vyzeralo sľubne, bábo sa narodilo, mali sme termín svadby až kým som sa nedozvedela od známeho že opäť začal( neviem či vlastne prestal) klamať a oberať ľudí o peniaze. Veľmi ma sklamal a ja už nechcem byť zodpovedná aj za neho. V tejto chvíli sme rozídený, bojím sa o syna, nechcem aby bol vychovaný klamstvom. Zase začínajú jeho slubi, ako by sa zmenil ale ja mu už neverím. veľmi by som mu chcela pomôcť ale netuším ako... Stále ho mám rada aj keď viem že to nieje správne.. čo mám robiť? Za každú radu budem vďačná...

Agnes999

johny: no uvedomit by sa mala hlavne tvoja priatelka. Mas uplnu pravdu v tom, ze s takymto pristupom k zivotu to bude mat tazke a skor ci neskor sa od nej vsetci odvratia. Je mile, ze si ju neposlal hned do kelu a chces jej pomoct. A od nej je pozitivne, ze si svoj problem uvedomuje a priznava a chce ho riesit. To je uz prvy krok k usechu, klamari si problem vacsinou nepriznaju a budu stale obvinovat druhych. Tvojej priatelke sa da pomoct, ale musi chciet a pracovat na sebe ona sama. Odporucam navstivit nejakeho dobreho psychologa a chodit k nemu na sedenia, ten by jej mal pomoct tym, ze sa s nou bude rozpravat, hladat pricinu jej klamstiev v minulosti, preco to robi a ako sa toho zbavit.

Deria

johnny, v tom by ti skor poradil psycholog,na ktoreho by ste sa mali obratit. pretoze tvoja priatelka si uvedomuje situaciu a nechce viac klamat, co je myslim polovicny uspech.
mozno ventor by vedel dat nejaku radu. je od neho pekne, ze tu otvorene napisal o svojom probleme, len aby pomohol inym.