Život bez muža

Príspevok v téme: Život bez muža
Konstruktora

aký by to bol život? nemyslím teraz celibát, veď na sex by sa hádam nejaký (večne nezadaný alebo podobne zmýšľajúci chlap ) našiel ale proste žiadne partnerstvo. Len žena sama, s priateľkami ale bohužiaľ i bez nich veď tie tiež raz budú mať vlastné rodiny.
Len chcem vedieť nakoľko je takýto život nereálny. Viete aby nebol taký život o samote alebo deprimujúci život.
Posledné mesiace nad tým uvažujem a je to čoraz intenzívnejšie. Sú na to aj samozrejme dôvody.

xxxxxxxxxxxx

no ono to moze cloveka bavit byt single nevravim ja si tiez rada uzivam slobody ale ja napriklad chcem si zalozit rodinu tak to citim. Mozno su ludia teda urcite su co to necitia, ale podla mna to zacnu citit len neskor... pisem to ze skor ci neskor ich to dolapi...len uz je vacsinou pozde...par ludi mi vravelo ako si uzivaju slobodu a ze oni sa nikdy neozenia, nevydaju a uz su davno v manzelstve :))) maju rodiny a su za to nesmierne stastni...

ono uz to je druha vec co opisujes s tym zit s niekym s kym to nieje ono...na to mam tiez podobny pohlad...ze radsej sama ako s niekym takym...

Carie

nesud, nemozes druhym vidiet do hlavy. uvedom si, ze nemusi vsetkym vyhovovat to, ako zijes ty. podla mna je daleko lepsie byt sama, ako s nejakym tyranom, ale velke mnozstvo zien s takym aj tak zije, lebo sa boja, ze nikto iny ich nebude chciet, prip. ze by museli byt chvilu same a z toho maju hrozu. to su tie skutocne chudery, nie zeny co su single a su stastne a vyhovuje im to.

xxxxxxxxxxxx

podla mna ludia co tvrdia ze im takyto zivot vyhovuje...tak podla mna si len hanbia priznat ze "im usiel vlak" zili si takym zivotom zabavali sa ale casom im to zacalo chybat ale uz mali natolko na cele nalepku, ludia ich poznali nikto s nimi nechcel tym padom mat... ved ako sa len mozu citit ze vedia ze umru sami, ze nebudu mat pri sebe blizku rodinu pretoze si ziadnu nezaobstarali, okolo nich plno ludi ziju krasnym zivotom maju vnucata atd ved to musia byt depresivni ludia... ja by som takym zivotom nechcela zit... ved to je to najkrajsie mat rodinu co ta miluje a vediet ze pre niekoho si tu... ja som takeho cloveka poznala... aj ked navonok vystupoval ako vesely clovek z vnutra bol "vyzraty" spachal samovrazdu...

Carie

No musis ty vediet ci by ti taky zivot vyhovoval. Ak hej, tak preco nie, je to len tvoj zivot, nikto nema pravo ti do neho kecat. Niekto tam v pohode dokaze zit, niekto nie. Myslim, ze byt sama je vzdy lepsie ako byt v nestastnom vztahu kde si ta chlap nevazi, ale su zeny a je ich dost co nevedia byt same a tak su radsej tak. Vsak to, ze nebudes mat chlapa neznamena, ze musis byt hned sama, izolovana od druhych, mozes mat kopu kamaratov, znamych, a ako sama vravis, aj ten sex.

myopinion

ja tak tiez zijem, a som zatial spokojna. nemam ani sexualneho partnera, lebo to takto neuznavam ani by sa mi to nedalo, mala by som z toho emocionalnu ujmu :D a to je kravina ze takito ludia su egoisti. egoisti su naopak ti, co sa hrnu do vztahu aby chudaci neboli ani chvilku sami aj ked citia ze ten clovek nie je pre nich extra vhodny partner

Konstruktora

vin čo? totalne som nepochopila čo si napísala, asi to malo ísť do iného príspevku.
"že nedám dakomu pokoj" z toho mi vzdíde - podľa seba súdim teba:) tak pohov zlatko.

M25 asi bude najlepšie si to sama vyskúšať ako píšeš a podľa toho či mi to vyhovuje alebo nie zistím.

vin

a prečo nad tým rozmyslas len posledne mesiace, si sa na niekoho namotala a nedas mu pokoj co? egoizmus tiez asi nechyba ,alebo karierizmus a smola ale nechcem rubat do ziveho .niektori sa potom upinaju a prizivuju na vztahoch druhych a ziju ich zivoty ale to uz je psycho..o tom potom.:)

marek183

Ja sa tiez tym zaoberam posledne mesiace, rad by som taky stav dosiahol, ale skusenoti so starymi mladencami a dievkami v mojom okoli hovoria, ze bez ujmy sa to neda.