Život bez muža

Príspevok v téme: Život bez muža
Konstruktora

aký by to bol život? nemyslím teraz celibát, veď na sex by sa hádam nejaký (večne nezadaný alebo podobne zmýšľajúci chlap ) našiel ale proste žiadne partnerstvo. Len žena sama, s priateľkami ale bohužiaľ i bez nich veď tie tiež raz budú mať vlastné rodiny.
Len chcem vedieť nakoľko je takýto život nereálny. Viete aby nebol taký život o samote alebo deprimujúci život.
Posledné mesiace nad tým uvažujem a je to čoraz intenzívnejšie. Sú na to aj samozrejme dôvody.

vebe

Ja som nemala na mysli ani tak hormonalne zmeny (ziadne necitim), ale neviem si predstavit, ze by som nemala teraz svoju rodinu a deti a jak mi tie rocky pribudaju, stale viac mi to pride, ze som rada, ze ich mam. Praca ani volnost a nezavislost by to mne osobne nedokazali kompenzovat. Mavam niekedy pocit, ze by som chcela mat volnost a nemusiet nikomu nic vysvetlovat a tak, ale to ma vzdy prejde, dlhodobo by to mna neuspokojovalo. Ale, kazdy sme ini

M 25

ja tak žijem už rok, čo som sa v poslednom vzťahu sklamala .. a zatial v pohode.. samozrejme, mám jedného sexuálneho partnera a zatial mi to takto vyhovuje :)

samorast

veves, myslis ze zadanym sa hormonalne zmeny vyhybaju? Kdeze... tolko nevery, co je dnes vo vztahoch, to je priserne.

veves

ako to podo mnou spominali, zalezi od veku...teraz za mlada to bude mozno fajn ale nevies co s tebou narobia hormonalne zmeny v 40tke...

vebe

Su ludia, co tak ziju a tvrdia ze su spokojni. Ono, vela zavisi kolko ma clovek rokov. Mozno kym je clovek vo veku tak povedzme do 40, tak moze vnimat vyhody zivota osamote. Nemusi sa prisposobovat, nie je obmedzovany partnerom a detmi a tak. Nie som si ista, ze je takyto zivot naplnajuci aj neskor. Keby som mala hovorit za seba, bala by som sa frustracie a depresie zo zivota osamote prave vo veku nad 40, ked sa clovek na vyhody nezavislosti pozera asi inak. Je to moj nazor, kazdy to citi inak

uwe

Ja žijem s priateľom 3 roky a každý druhý víkend si robíme program bez seba, povieme si kde čo a ako ale sme sami so svojimi kamarátmi, potom si robievame víkend spoločne so spoločnými kamarátmi a sú dni kedy sa venujeme len sebe. A aký by bol život osamote ? podľa toho aká si osobnosť, áno sex sa dá nájsť takpovediac na každom kroku.. ale, poznám pár žien a aj mužov, ktoré žili sami, niektorým to vyhovuje, iným nie, každý chceme to čo nemáme a keď to už máme, chceme niečo iné - tomu sa hovorí dynamika ľudskej psychiky :) a nehovoríš o svojich dôvodoch, ale ak sú hlboké a vážne netreba nad tým uvažovať ale treba vyskúšať a potom uvidíš sama. veľa šťastia pri spoznávaní samej seba a novej etape v tvojom živote.

preambula

kazdy chce to, co prave nema. ked som bola slobodna, mala som vlastny byt a prisiel vikend a mne bolo strasne luto, ze som sama a vsetci sa tesili na rodiny. len ja som mala depku a nikoho pri sebe. potom som sa vydala a onedlho som zistila, ze to manzelstvo nie je vobec riesenie nespokojnosti. ze clovek si musi najst nejake hobby a zmysluplnu cinnost, ktora ho bude naplnat. a ked chce ostat sam, aj kamaratky, ktore su tiez samy a spolu im je fajn. ako vydata som odrazu zavidela slobodnym, ze mozu robit co chcu a nemusia sa nikomu ustavicne prisposobovat.
preto myslim, ze stastny moze byt clovek aj ked je sam, aj ked je vo vztahu. ibaze kazdy stav ma svoje podmienky, ktore treba splnit, aby si sa v nom dobre citila.