Mala som krásny vzťah, ale...

Príspevok v téme: Mala som krásny vzťah, ale...
xixa

Takže.. mám 5 a pol ročný vzťah so skvelým človekom, s ktorým sme donedávna plánovali spoločnú budúcnosť..spoznala som však niekoho iného, kto ma neuveriteľne fyzicky priťahuje...stretávame sa, ale k ničomu zatiaľ nedošlo...a ja neviem čo zo sebou, trápi ma že priateľovi klamem, že som k nemu prestala prechovávať city i keď mi nikdy neublížil a náš vzťah bol viac menej bezproblémový...nemôžem však prestať myslieť na toho druhého a viem, že keby sa o niečo pokúsil tak mu podľahnem. Neviem sa rozhodnúť, či zahodiť dlhoročný vzťah a ísť do niečoho nového, v čom ale nemám istotu, lebo toho nového človeka ešte dobre ani nepoznám...
Chcela by som hlavne radu od niekoho, kto niečo podobné zažil, že mal perspektívny a fajn vzťah a napriek tomu pozeral inde...

dazdovka666

xixa, mam len jednu radu - rozid sa s nim, nema to zmysel, uz to nezlepis a viem, ze to vies aj ty... Je tazke urobit ten "prvy krok", ale ked uz to urobis, take strasne to nebude. Bude to lepsie pre teba aj pre neho.

rebeka55

Ja som také pocity mala tiež. Mala som chlapa ktorý ma miloval, ja som ho po 5 rokoch nechala. Teraz mám 27, niečo cez 2 roky som sama, vzťahy mi vydržia niekoľko mesiacov ak to môžem nazývať vzťahmi. A keby som mohla vrátiť čas veľa vecí urobím inak. Treba si vážiť ak máš takého človeka pri sebe!!! A je len na tebe či mu zostaneš verná, pretože nikde nie je napísané že to tak musí byť, to si len ľudia vymysleli. Je to každého dobrovoľné rozhodnutie.

Fero m.

Ja to vidim jasne. Prestriedas este 4, horneho konca predsa 5 vztahov a potom si povies ze ten jozko z horneho konca predsa nebol az taky zly.
Ale tak je to na tebe. Zabit v sebe city voci inej osobe len tak? Skor ako si najdes novy pokus zamysli sa preco uz nic necitis. A to ze je tvoj prvy neznamena ze nemusi byt aj jediny. Ludia nie su auta ze cim viac ich vystriedas tak zistis ktory je lepsi. Aby si nakoniec nemala 35 a nebola sama.

capricorn

aby si sa nesklamala tak ze tvoja buduca laska ti lasku bude prejavovat sedenim po krcmach a malovanim monoklov :) lebo aj to sa stava :)ale mozes aj kolara zbalit vsetko je mozne :)

xixa

Ja chapem ze sa vam to zda nepochopitelne ze sa vzdavam pekneho vztahu.. ale je snad clovek povinny zostavat s jednym partnerom, aj ked uz k nemu nic neciti, do konca zivota?....mne to pripada nefer voci nemu, ked mi povie ze ma lubi a ja mu to uz nedokazem povedat..ano, zasluzi si lepsiu ako ja, ja mu uz neviem davat tolko ako by si zasluzil...bol mojim prvym a asi v tom je problem, ze som iny vztah pred nim nemala...asi som sebecka a doplatim na to, ale potrebujem zmenu..

Fero m.

Neviem preco si kazdy mysli, ze za rohom ho caka nieco lepsie.

Ale ak to tak citis tak.... Som zvedavy co budes hovorit po 10 rokoch manzelstva.. Vtedy budes rada ze ta niekto ma vobec rad a je j tebe dobry aj ked tam nie je ta vasen ako vo vztahu keds mas 17 rokov.... V skratke

bez mena.

capricorn : to ze zamilovanost trva 3 roky, nemusi byt pravda.... ja som zamilovana dlhsie :) a stale som tak isto silno zamilovana ako na zaciatku a niekedy este viac

capricorn

xixa :) rozid sa z nim,nic lepsie prenho nemozes spravyt,on ma urcite na viac ako na teba... raz sa ti podakuje. ako tvoj zivotny styl je po kazdej znamosti kde opadne pociatocna zamilovanost sa budes stale rozchadzat? lebo zamilovanost trva tak 3 roky potom opadne a ostane vztah a skutocna laska a porozumenie.a uz to neni ono ako na zaciatku,ale ked ta raz necha tiez tak niekto pochopis :)

xixa

Nuz pisem sem po 3 mesiacoch, kedze som si vsimla ze sa moja tema opat otvorila...... s tym novym sa to po necelom mesiaci skoncilo, dodnes neviem preco...ale k nicomu medzi nami nastastie nedoslo....zostala som teda s priatelom, snazila som sa obnovit city k nemu, ale nejde to...zvazujem rozchod, i ked nemam v podstate dovod, viem ze ma lubi, neublizuje mi, ale ja sa uz nevladzem tvarit ze je vsetko ok...mam ho velmi rada, vazim si ho, ale uz ho nemilujem..som vsak tak na neho navyknuta, ze si neviem predstavit ako budem bez neho fungovat a najma ako to on prijme....nevladzem vsak uz v tomto vztahu pokracovat..

bez mena.

ach, neviem ci som staromodna alebo co, ale aj vy muzi, co tu pisete je smiesne! ked muz podvedie zenu je to v pohode a nadalej miluje svoju zenu? to je co za blud? keby ju miluje, nepodvedie ju
a zena to iste!

a teraz k teme...je dost smutne, ze si v takejto situacii napriek tomu ze mas krasny vztah po akom tuzi mnoho zien. si si ista ze k tomu tvojmu priatelovi uz nic necitis? ak ti nieco vo vztahu chyba a hladas to u toho noveho, porozpravaj sa s priatelom otvorene o tom, co ti chyba a napravte to. je to velmi hlupe zahodit taky krasny dlhodoby vztah za mozno jednu noc

ale to je len moj nazor...som prilis mlada, takze nemam skusenosti, ale co sa tyka nevery a podobne mam jasno