Invalidný dôchodok

Príspevok v téme: Invalidný dôchodok
Cuker90

Zdravim vas, mam 22 rokov a diabetes mam 5 rokov. Prve 4 roky som si 4x denne pichal inzulin pomocou inzulinoveho pera, potom som presiel na inzulinovu pumpu accu chek spirit combo uz je tomu 1 rok. moje vysledky su vselijake. raz je to super potom je to zas rozkolisane. moje glykemie su od 1,3 m/mol az 31,2 m/mol. Moja otazka znie ci ma niekto skusenosti s invalidnym dochodkom. Myslite ze by som mal nan narok? Momentalne som zamestnany na dohodu. Dakujem za vsetky vase posrehy a skusenosti s cukrovkou a invalidnym dochodkom.

amsterdam

blade,takze na prehodnoteni ID im povies ze zarabas 1300e mesacne a oni ti k tomu pribalia dochodok ? to by nebolo zle :)

Blade

ja mam ID us 4 roky a pracujem a nezoberu ti ho zato je si vies privyrobiť . mam 23 rokov a pracujem vzahranici moj prijem je cez 1300€ a mam ktomu ID . kazde 4 Roky sa chodi na prehodnotenie ID a podla toho co im tam poviete tak oni sa podla toho prisposobia takze to je kravina ..

amsterdam

zrovna dnes davali v spravach na markize,ze na hrade (neviem uz na ktorom) pracovali aj dvaja invalidny dochodcovia ktori nepriznali ze su na ID a jeden bol dokonca diabetik a pracoval vraj najlepsie zo vsetkych 8O-tich...a ze sa uz to chysta preverit socialna poistovna,ze vraj ked sa ukaze,ze su schopny pracovat,tak im ten dochodok mozu vziat,potom strihli na pracovnika soc.poistovne,ktory to povedal krajsie a to ze im ho prehodnotia....da sa to urcite pozriet aj v archive markizi

DiabetikIvo

Cuker90,

pozri si zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v aktuálnom znení(napr. tu: ukzu.uniza.sk) a zákon č. 447/2008 Z.z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia v aktuálnom znení (napr. tu www.zbierka.sk) a zistíč na čo a za akých podmienok máš ako diabetik nárok...

Ináč mám 47 rokov a 40 rokov diabetes typu 1 s aplikáciou inzulínu perami 5 a viackrát denne... Pritom pracujem na plný úväzok viac ako 8 hodín denne a na invalidný dôchodok sa vôbec nechystám!...

Samotný diabetes pokiaľ nemáš vážne chronické komplikácie diabetu nie je prekážkou pri práci... A nemysli si, aj mne kolíše glykémia. Na to aby si zvládol jej kolísanie máš ten najlepší aplikátor inzulínu aký bol zatiaľ vymyslený a je len a len na Tebe či to dokážeš zvládnuť! A to, že máš inzulínovú pumpu nie je dôvod na priznanie invalidného dôchodku...

J111

Hej, dochodca sice moze pracovat, ale pokial nema ocividne postihnutie, tak mu ten dochodok po nejakom case vezmu. Az tak by som ludi nelakal na pracu ako invalid.

jaanna

zalezi aj podla druhu postihnutia-staci naad 40%...a ak ma viac diagnoz z kazdej sa daco zarata-vplyv to na zarobok nema...inv. důchodca můze popri důchodku pracovat a poberat normalny plat,aj podnikat můze..

amsterdam

neva,takze chces povedat,ze ti spominani 10-ti vo verejnej sprave beru dochodok i normalny plat?
hm...na dochodok musi byt priznanych aspon 60% (mozno i viac) to znamena,ze clocvek uz ma vtedy vazne zdrav problemi..a kukaj tu