Invalidný dôchodok

Príspevok v téme: Invalidný dôchodok
Cuker90

Zdravim vas, mam 22 rokov a diabetes mam 5 rokov. Prve 4 roky som si 4x denne pichal inzulin pomocou inzulinoveho pera, potom som presiel na inzulinovu pumpu accu chek spirit combo uz je tomu 1 rok. moje vysledky su vselijake. raz je to super potom je to zas rozkolisane. moje glykemie su od 1,3 m/mol az 31,2 m/mol. Moja otazka znie ci ma niekto skusenosti s invalidnym dochodkom. Myslite ze by som mal nan narok? Momentalne som zamestnany na dohodu. Dakujem za vsetky vase posrehy a skusenosti s cukrovkou a invalidnym dochodkom.

Cuker90

Nemyslim si ze ked poberas invalidny dochodok ze musis sediet doma a nic nerobit, pokial viem mozes normalne pracovat. ide o to ze preco si neprilepsit k vyplate, preco to beries tak ze sa nelutujes, ja si myslim ze kazdy clovek by mal vyuzivat svoje vyhody ak sa to da tak preco nie, mozu cigani poberat vselijake davky tak mozem aj ja nieco od statu hrabat :-)

barča

ja sa necítim byť invalidom. vykonávam svoju prácu na viac ako 100%, povzbudzuje ma, neľutujem sa, vyrovnám sa svojim výkonom zdravým ľuďom. Práve naopak, ak by som bola doma, nečinná, alebo aspoň málo aktívna, neprospievalo by mi to.
Každopádne, nárok na invalidný dôchodok by si si zrejme mohol uplatniť až pri výskyte komplikácií diabetu a tie si predsa žiaden diabetik nepraje.