Kedy ste sa odstahovali od rodicov?

lost

Preco si myslim ze neexistuje pohodlny zivot na Slovnesku ?

Na toto som si musel zapnut svetlo :) prave som oddychoval medzi serialom..

ehm no po 1. tu neexistuje kvalita.
- ziadne maso (jedine sa spolihat na slovenske farmy, ktore nehovorim ze su zle, no moja dovera extremne klesa, kto by nakupoval masov tescu, ci kauflande, ci inych marketoch, ked mame inspekciu lahko uplatitelnu? je to obrovska lobby, i ked na druhu stranu ktovie ci nie je aj v hainburgu odkial beriem maso ja)
- mizerne cesty (ano aj toto je pre mna velmi dolezite, ono preco platim 50eur za dialnice ktore ani nemame? nemam naladu riskovat na okresnej ceste kazdy den, lebo je tu taka divna mentalita (arogantni vodici, dnes si idem BA-Komarno a tam je taka super cesta, kde kazdy chodi 140kmh, lebo je rovna a vzdy chytia len jedneho, potom prejde 30 aut takou rychlostou a dnes jeden BL-avak na Fabii sa na mna lebi v 140!! som musel ist 180 aby som sa ho striasol a potom doehnem ine auto, ale nechcem ho predbehnut a on sa na mna zase lepi ako idiot.. to len priklad, co ma dnes nastvalo :P ) - aj napriek najvyssim pokutam hned za svajciarskom, komicke..)
- a politika - extremna lahostajnost voci rozkradaniu SLOVENSKA - MOJEJ KRAJINY ! (a tvojej a nasej). seriozne, toto ma stve na slovakoch snad NAJVIAC. ale to je ina tema, nebudem sa rozpisovat :)
- k potravinam priadavam aj nekvalitne oblecenie, seriozne veci (akoze znackove) co som nakupil tu (za EU cenu) sa mi znicili dost skoro, ine veci (AT/US) mi zatial drzia dlhsie, i ked mozno nahoda - ale korupcia robi zazraky, cize ruku do ohna za kvalitu by som u nas nedaval.
- v neposlednom rade mnoho malickosti, ako dnes na poste.. stojim si v rade a dvaja-traja ma drzo predbehli, tak si hovorim fak you all nemam naladu si otvarat usta, vidim ze tam je nejaka pracovnicka Posty, pytam sa jej na 1 blbe tlacivo a ona len ukazuje "zatvorene" proste nulova ochota, nenavidim to, bodaj by ju vyhodili sakra.
- no ale spat k cenam - mame europske ceny (lebo sa nechavame rozkradat) a mizerne platy v porovnani na tie ceny..

ale hlavne: jedlo, cesty, pristup k zakaznikovy (poviem to uprimne - ODRBY, monopol, predrazene ceny, nekvalitny tovar),

takto si pohodlie nepredstavujem :)

a vid nase zakony, postavim su super domcek, zaviazem sa na 20-30-40 rokov na hypo a sused si zalozi farmu a HNOJISKO a nic s tym nepohnes, lebo zakon bol dodrzany.. atd)

Toto nie je pohodlie, pohodlie je asi toto (defacto opak toho co som kritizoval)

1. mam ZARUKU kvalitnych potravin.
2. dostanem za svoje dane spat adekvatnu hodnotu (cesty)
3. autority ktore zlikviduju podvodnikov (monopol, kartel)
4. sused mi nebude zavidiet ze mi pocas parkovania pod stromom auto osral len jeden vtak..

Myslim ze som nad tymto rozmyslal sakra dlho (roky), ale neprisiel som na sposob - okrem ignoracie problemu. Tu ked zacnem kecat, ludia si myslia ze som 'kapanek trafeny' cize myslim ze hold 23 rokov nestacilo..

neviem, mozno za dalsich 23 rokov to uz bude OK.. zatial sa mozno presuniem o par hôr dalej...

nehovorim ze sa tu neda mat "dobre a zit pohodlne" no kazdy to pohodlie vnima inak :P mne k pohodliu nestaci pasivita :D i ked prave tak zijem a mozno to je problem :PP :)))

tu je to lahke vies preco? lebo tu neexistuje trh, tu nie je konkurencia, jasne ze v USA sa treba obraciat viac, no ale aj viac za to clovek dostane..

slovensko je podla mna tak niekde v sedom priemere.. ale pointa je, ze podla mna stagnuje a to je extremne az fatalne zleee..

lenkaaaaaaaa

Lost, hodim ti cisla z nasho REALNEHO domaceho rozpoctu - manzel 24 rokov, ja (skoro) 22. Prijem spolu 2000 cisteho. Hypoteka, najom a energie - 400. Internet a telefony su sluzobne. Jedlo 250, benzin 150, havarijna a zivotne poistky 60 mesacne. Oblecenie, drogeria, zabava 100 eur. Ostava nam 1000 mesacne na dovolenky, zazitky, svet, vsetko ostatne,sporime 500 mesacne na pripadnu rezervu alebo matersku. Ja si myslim, ze to je POHODLNY zivot:) Neviem, preco si myslis, ze ten na SK neexistuje. Precestovala som Europu, zila som 3 mesiace v Amerike, presla Ruskou magistralou. Je velmi malo krajin na svete, kde maju ludia take moznosti ako tu na Slovensku. Jasne, ze je aj mnozstvo lepsich miest na zivot. Lenze nikde sa nebudes mat dobre bez toho, aby si to chcel a pracoval na tom:)))

lost

1000
-280 hypo
-100 najomne+energie deleno dva
-150 jedlo
-20 net mobil

-xyz na auto (leasing), popripade
-200eur benzin

zostane 250 eur

a to som nepocital:
- osatenie (odhad 30eur/mesiac)
- hygiena/spotrebny material (od zubnej pasty, cez jar az po cistenie toalety) (odhad 30eur/mesiac)
- von chodenie (odhad 30eur/mesiac)

cize zostalo 160 eur a to sa sprchuju max 3 minuty a varia max 2x do tyzdna (pretoze potom by boli energie UPLNE niekde inde..)

- clovek by mal aj setrit..

cize 1000 eur cisteho, neviem neviem - neni to podla mna nic moc.

KONIECKONCOV, mame EUROPSKE ceny a SLOVENSKE platy, cize 1000 je aj v DE/FR/IT sakra malo na prezitie.. (take aby som nemusel otacat kazde euro)

15000 je uz lepsie, pretoze ak si zachova tento nizsi stredny standart, tak si usetri 500eur mesacne a nemusi pocitat kazde euro.. hravo to vyjde.

no ale kto ma 1500 cisteho?
A ESTE K TOMU JEHO PARNTER.KA ?!!

Mozno tak 2-3% na slovensku.. viac asi nie.

0vecka

2 Joo cize ak dostane niekto so smysluplnou vyskou po dvoch rokch 1500-2000 EUR v cistom je to mozno tak 1000-1500 tak tych 280 fakt neni velky peniaz...

lenkaaaa

Nastastie nebyvam v BA, takze ma trojizbak vysiel 45 000 aj s prerobenim. Bolo jednoduche tolko usetrit - robim firemneho informatika, takze v sucasnosti zarobim velmi pekne na pohodlny zivot:)

0vecka

no podla mna tie byty zacinaju na 100k v BA aj ked sa moc nevyznam... ale ak vyhodis take garaze prerobene na byty tak sa pod 100k asi nedostanes... len podla mna ked sa dvaja zoberu tak to neni problem splatit..

za 300rokov zaplatia asi 200k 200k/360=560 cize jeden da 280...

lost

tak tak.. ja ked som pracoval a zil som u rodicov, nechceli nic (peniaze, jedine pomoc v domacnosti atd), a tiez som si ulozil 90% z platu..
ale to som nikdy nikde nebol, mozno raz za rok na pizze s kamosmi a dva krat za rok na kofole..
ale nechybalo mi to :)

ale vecne by som takto nechcel zit, pretoze 1 byt stoji kolko 50-100tisic v BA ? tie najstarsie a najmensie, to by som v mojhom pripade musel setrit 10-20 rokov. a aj keby som to 20 rokov vydrzal, tak by mi to inflacia znicila (3% priemerna) :D

i ked to je relativne, lebo aj platy by mali rast, ale kazdopadne je to asi len docastne riesenie, taky nabeh na hypo :)