Zdrave mlsanie

Príspevok v téme: Zdrave mlsanie
babizna

Mam slabost na sladke a bojujem s tym kazdy den ;-)

Snazim sa jest vela ovocia, robit si vlastne zdrave ovsene kolaciky, ovsenu kasu atd..

Avsak nakupujem aj v obchode a tam mam teda riadny problem. Horalky, keksiky, bebe a tieto veci viem ze nie su zdrave.
Ale ak by ste mali vybrat najmensie zlo?

sojova tycinka? nejake ine susienky ako bebe? kinder mliecny rez? bebe brumik?

Tie bio sa mi zdaju strasne drahe.

simka111

Ja jem tiež každé ráno škoricu, dávam si ju na ovsenú kašu, ale nie kupovanú, ja si ju robim sama a naozaj to pomáha znížiť chuť na sladké :)

Snažím sa jesť zdravo, ale mám veľmi rada Bebe brumika a Pribinačika, je to síce jedlo pre menších ale mne veľmi chutí. Chystám sa spraviť domáceho pribináčika, ten bude zdravší.

maruska_123

annika no mozno to aj ta skorica sposobila...ale urcite aj to ze uz sladke nejedavas, lebo je to len zvyk, ako aj solit..da sa od toho odvyknut..ja tiez teraz skoro ziadne sladke, dokonca uz ani kavu necukrim...a vobec mi to ani nechyba

arman

Z tych lacnych sajrajtov je jedno co si das. Najhorsie zo vsetkeho su cokolady a zele. Medzitym su nejake psenicno-tukove-mliecne veci. Ako najmenej skodlive vychadzaju cisto psenicne veci, ktore neobsahuju vela tuku.
Ale do vsetkeho sa pridava kopec hnusnej chemie a robi sa to z nekvalitnych muk. Proste, je to odpad umelo dochuteny s kopou cukru. V zasade rozdiely budu minimalne, skor pojde o mnozstvo tuku. Cim viac tuku, tym horsie. Ked uz tak chces mat tie sladkosti zo supermarketov, chosnoval by som tie bebe keksy.
Ale, rozhodne by som si doplatil za cerstve kolace. Bud najst pekaren kde ich kupovat, alebo aspon tie balene. Boze, ved je tolko moznosti... strudle, moravske kolace, vianocky... proste to, co jedli nasi predkovia. Tym nahradis tie hnusne umeliny, proste si daj dobru strudlu alebo vianocku s lekvarom a maslom, a rozhodne budes mlsat o nieco zdravsie. :-)
Alebo si kup to predrazene BIO, ale v mensom mnozstve, cize zaplatis rovnako. Budes sice musiet viac vydrzat, ale aspon sa budes mat na co tesit, ze si das raz za cas nieco chutne a zdrave. :-)
Z tych BIO sladkosti povazujem za najzdravsie sezamovo-medovu tycinku, ale to si mozes ovela lacnejsie urobit doma. :-) Proste... neda sa ti na to velmi co napisat, zjavne si leniva si nieco sama vyrabat piect, a je ti luto priplatit za kvalitu a zdravie. To mas potom s takym uvazovanim totalne jedno co zeres, aj tak dopadnes casom zle. :-)

Annika1987

maruska123, ja od januara jedavam skoricu pravidelne skoro kazde rano na ranajky, sypem si to do psena s mliekom, lebo mi strasne chuti. a neviem, ci to s tym moze suvisiet, ale opustila ma chut na sladke, hoci dovtedy som musela kazdy den aspon jednu-dve sladkosti jest. teraz nemam chut vobec, iba vynimocne cez vikend, ale cez vikendy ranajkujem len ovocie a nejem skoricu. tak mozno... :)

Larin

J111, dúfam, že si to s tým pravopisom nemyslel na mňa. V mojom prípade to bol výnimočný preklep. :)
Inak máš pravdu. Niektorí by sa naozaj mali nad sebou zamyslieť.

kafe

ja sa idem uslintať za čerstvou špaldovou bagetou s maslom a medom.. už to jem v kuse asi dva mesiace na raňajky a sladkosti som odvtedy obmedzila na 1x za mesiac.

maruska_123

annika ja som to donedavna tiez nevedela...ale teraz uz viem..a celkovo skorica je velmi zdrava..ma same pozitiva