Osteoporóza - vyliečia ma?

Príspevok v téme: Osteoporóza - vyliečia ma?
karolza

T skóre mojej chrbtice L je trošku vyššie oproti normálu hodnota 5.1,moja liečba má byť aclastou,ale najprv sa mi musí ukľudniť moja štítna žľaza že vraj je hyperaktívna.
Môžem počítať so zlepšením môjho zdravotného stavu,veď pomaly sa už bojím aj chodiť až sa mi niečo nepoláme?

karolza

doplním info: hodnoty vápnika v krvi a aj v moči v norme,tak kam sa vápnik stratil z kosti???
hormonálny rozbor krvi: FT4 hodnota 23,91
TSHss hodnota 0,005 akurát že mne tieto hodnoty nič ,,nehovoria,,
sono vyšetrenie:paraitschmicky hypeochogenné ložisko priemeru 7,78 môže my to niekto do normálnej reči preložiť??
záver endokrinologie: hyreotoxikóza
a som z toho múdry ???
pekný deň praje karol

Ivka 1

Karol v prvom rade je potrebné dať do poriadku činnosť štítnej žľazy ,ktorá spôsobuje hormonálnu nerovnováhu v organizme.Okrem osteoporózy sú to aj srdcovo-cievne ochorenia . Lieky bohužiaľ majú veľa vedľajších škodlivých účinkov.Na úpravu činnosti štítnej žľazy by bolo dobré užívať prírodné produkty a minerálne látky v chelátovej podobe,ktoré majú veľmi vysokú vstrebateľnosť ,pretože sú organickej povahy.Musia byť však vo vyváženom pomere.Rovnako užívanie včelieho peľu môže upraviť činnosť štítnej žľazy.

RNG

Nie, nie je to chyba, japonci maju v priemere z morskej zeleniny, najma keppu prijem jodu V PRIEMERE na dospeleho 13,5 mg denne, zatial co medicka literatura az na male vynimky strasi zo skodlivostou jodu nad 0.15 mg denne co je samozrejme nicim nepodlozena, ale velmi casto vsade opakovana loz, ktora sa po case stala "pravdou" a "znamym faktom".
Takze asi Japonci su z Marsu, ked to na nich neplati,prave naopak, maju menej zdravotnych problemov, vsakze....To si mozete nakoniec skontrolovat v statistikach ochoreni a dlzke zivota.

RNG

Upravenie cinnosti stitnej zlazy aj inych v tele mozno dosiahnut aj doplnkom jodu, ktoreho pre zamorenie chlorom, flourom a bromom mame v tele primalo.
Aj bez zamorenia telo potrebuje na vyrobu roznych hormonov, enzymov a podobne podstatne viac jodu, nez uvadzaju tabulky odporucenych dennych davok na jod z roku 1948, ktorych sa tak zatate lekarska komunita az na vzacne vynimky drzi.
A doplnok jodu neznizi absorbciu ani nevyvola odburavanie vapnika z kosti.
Viac okolo jodu, vyskumov od lekarov, co sa s tym zaobverali a ich odporuceni mozes najst aj v mojich prispevkoch cez google.sk uvedenim mojho nicku a slova jod.Zialbohu vyskum tychto lekarov zatial neberie lekarska komunita vazne, hoci maju napr 132 milionovy narod Japoncov ako priklad, o co moze byt clovek zdravsi a dlhsie sa dozit, ked ma inu stravu, ktora mu doda az 100 nasobok jodu, nez beznemu Slovakovi a inym vnutrozemcom, co nejedia morske zeleniny.

llek

Karolza, ty uzivas Thyrozol, co je liek, ktory sa pouziva pri zvysenej funkcii stitnej zlazy, ak je to sprevadzane aj priznakmi. Dosledkom dlhsie trvajucej hyperfunkcie stitnej zlazy moze byt aj osteoporoza, navodena nie zivotospravou ale nadprodukciou hormonu stitnej zlazy. Dochadza teda k nadmernej rezorpcii vapnika z kosti a moze to byt spojene aj s vyssimi hladinami vapnika v krvi. Aclasta, teda kyselina zolendronova, patri do skupiny liekov, ktore maju schopnost blokovat toto abnormalne odvapnovanie kosti. Ja tu nepropagujem ziadne lieky a nic z toho ani nemam (to len pre tych co si myslia, ze my lekari pouzivame lieky len na to aby sme sa obohacovali). Je to len informacia pre autora prispevku, ze ide o liek, ktory v jeho pripade moze mat priaznivy efekt, petoze jeho osteoporoza suvisi s jeho ochorenim stitnej zlazy

RNG

Na adresu osteoporozy u starsieho chlapa, samozrejme na to moze byt hromada roznych pricin, jedna z nich, ktora je najcastejsia, je napr oslabene travenie, kedze startsim ludom ubuda na cinnosti roznych organov(starne vsetko) , takze je telko aj napriek spravnej strave neschopne vytazit z jedla vsetkop potrebne. To sa ale neadresuje chemickymi liekami, ale dodanim chybajucich enzymov kyselin a pripoadne aj mikrovlaknin a probiotik, ktore maju tiez svoju ulohu v traviacom a absorbcnom procese.
Len ked to vsetko nepomoze dostatocne, potoj je este stale mozne dodat chybajuce latky, vcitane napr mineralovych zmesi navrhnutych specificky s vysokou ucinnostou absorbcie a zabudovania do kosti

Ziadne synteticke patentovane chemikalie, aj ked su schvalene ako lieky toto nemozu nahradit.
Co sa tyka overenia, mal som moznost si to uz mnohokrat overit, dnes uz aj na sebe a mojej zene, kedysi napr na mojom otcovi a pribuzenstve, co som tu iste uz viackrat spomenul.
Ja nie som ochotny sa zmensovat/scvrkavat, ako ini starsi ludia a pokial to viem napravit stravou a doplnkami, rozhodne nebudem siahat na chemicke lieky s ich primalou ucinnostou a privela zamorenim tela.
Byvam v komplexe, kde byva hodne starsich ludim a vidim na nich nazorne nasledky casto desiatkov liekov co mnohi beru
Pokial sa im vyhnu, funguju velmi dobre. Ked ich zacnu brat v pripade zdravotnych problemov viacej, rapidne idu dole.
A kedze dnes smrt ako dosledok brania predpisovych liekov je na 3 mieste, asi nieco v tom klasickom monopolnom systeme je velmi chybne....
Takze nediv sa tisicom lekarov, ktori sa aj napriek tlaku monopolu medickeho priemyslu snazia najst ine metody, a aplikovat ich s uspechom , hoci aj ich za to prenasleduju. Takych si vazim este ovela viac, ako inych.

RNG

Llek, ja tu uvadzam rady od lekarov, co pouzivaju ine, uspesnejsie a neskodnejsie metody.
Nemyslim ze sa snazim teda uvadzat lekarov ako debilov. Len ich rodelujem na tych co sluzia medickemu priemyslu a tych co sa snazia liecit aj za cenu pouzivania neschvalenych oficialne metod. Najma tych, ktore pouzivaju prostriedky bez akychkolvek skodlivychn postrannych ucinkov.
Ja si lekarov velmi vazim ako vsetkych vzdelanych ludi.
Zialbohu, drviva vacsina je este stale pod silnym vplyvom priemyslu, ktory sa snazi v prvom rade zarobit, co je normalne v sucasnej spolocnosti, a to aj na ukor zdravia ludi. A mnohi z nich su obetavi a dobri ludia, len neaplikuju tie dnes uz zname metody, ci uz z neznalosti(maloktory z njich odobera periodika od roznych alternativcnych lekarov a inde sa to zialbohu dozvediet nemoze) , alebo zo strachu pred prenasledovanim monopolneho medickeho priemyslu, ktory zakazuje pod hrozbov sudov a trestov cokolvek ine, ako schvalia oni.

llek

Na totmo fore lekar vzdy vyjde za debila, ale to uz je vedlajsie. Osteoporoza u muza vo veku 54 rokov, ak ma dostatok testosteronu (teda nema odstranene semenniky) je skutocne nieco co vzbudi pozornost a so stravovanim to nema az tak velmi do cinenia. Netvrdim, ze sa vzdy podari pricinu najst, lebo nic na totmo svete nie je 100%-centne. Ty mas hyperfunkciu štítnej žlazy, co moze byt pricinou osteoporozy. Osteopoeroza sa vykytuje aj pri zvysenej funkcii pristitnych teliesok alebo pri tzv monoklonalnych gamapatiach, kedy je vystupnovana rezorpcia vapnika z kosti ale clovek to potravou ani nicim sam ovplyvnit nemoze. To sa ovplyvnuje potom inak, cielene.

karolza

dávam sa do obrazu :vek 54,a príčina môjho ochorenie že vraj štítna žľaza ???,tak tvrdia ,,biele plášte,,,liečba štítnej žľazy je liekom thyrozol a kosti mi zatiaľ ,,liečia,, kombi-kalz,
robili my všetky možné aj nemožné rozbory krvi,hádam mi rozborom krvi aj určovali moje IQ,a výsledky ako že v norme a niesu ani pripomienky k mojej životospráve-teba k tomu koľko a akých potravín a iných mňaniek mám ako svoje stravovanie

- mira

Je tapické, že bol predpísaný prípravok bez predošlého odstránenie príčiny.
Príčinu,na ktorú som poukazovala, signalizuje i hyperaktivita štítnej žľazy. Jej pôvod je v obdobne pôsobiacich potravinách.