Milujem ho ale nie som šťastná, čo mám robiť?

Príspevok v téme: Milujem ho ale nie som šťastná, čo mám robiť?
katiiia

Ahojte, s priateľom som 6 rokov, asi rok spolu bývame. Všetko bolo super, ľúbili sme sa aj sme plánovali spoločný život, deti, svadbu. Patrí do našej rodiny, všetci ho majú radi, a aj mňa u neho. Ale v poslednej dobe si začínam uvedomovať, že to už nie je také aké to bolo, už mi nedáva toľko lásky aj keď tvrdí že ma miluje, už v ňom akoby necítim tú oporu ktorú by som chcela. Správa sa ku mne niekedy ako k handre, vyštekne na mňa za každú hlúposť, ale robil to aj predtým, no vtedy som to neriešila, teraz mi to už však vadí. Neviem čo mám robiť, on odo mňa odísť nechce, ja od neho tiež nie. Neviem si svoj život bez neho predstaviť. Neviem čo sa deje, ja si ho hýčkam, snažím sa aby bol spokojný aj všetko ale on je ku mne chvíľu odmeraný, potom ma zase chviľku na rukách nosí od lásky. Čo ďalej??

katiiia

lenze momentálne je to cele na nom ci spolu zostaneme alebo nie :(( jemu je jedno ze ja sa trapim, ze so mnou mava ze som ako na ihlach co bude..on mi povie ze ma neopusti ze ideme spolu dalej lebo ma miluje a za hodinu uz zase chce odist..ja som z toho v koncoch..nechcem ho nutit aby sa rozhodol, ale takto dalej nevladzem..knihy citam ale teraz sa mi vobec neda, kedze stale mam v hlave len toto..vecer aspon pozerame spolu telku a rozpravame sa okrem vcerajska teda no :(( neviem co mam robit :(( ci mu sama nemam povedat aby odisiel ked je takyto ze sa nevie do nicoho nakopnut sam :(

anjelik

Nepočúva..alebo skôr nečíta sa to ľahko..:o)) ale momentálne si na neho skutočne naviazaná..je pre teba droga.. Ale samozrejme, že existuje riešenie..proti terapia.Jednoducho musíš vnútorne zosilnieť..a to sa deje myslením a sebapoznávaním..teda znovu opakujem..knihy, filmy, čas na seba, cvičenie...atď. A keď zosilnieš, tak sa rozhodneš..ver mi, že to potom bude jednoduché. Buď s ním zostaneš, lebo je to to, čo sa slobodne rozhodneš, že chceš. Alebo ho vyhodíš..a už ťa to nebude mrzieť ani najmenej. Nebudeš si musieť dávať žiadne lieky. A máš pravdu, netlač..lebo tlačením vieš čo asi tak vznikne..:o)))))))))

katiiia

anjelik: dakujem krasne za povzbudenia... jeho rodinu neriesim, ale on to riesi az moc..a som na neho moc naviazana to ano, ja ho opustit nechcem..a on je nerozhodny,aj chce aj nechce..uz sa snazim to brat s nadhladom lebo viem ze ked na neho budem tlacit aby sa rychlo rozhodol tak urobi unahlene rozhodnutie ktore mozno nebude spravne..tak len cakam :(( ale popravde uz som si musela kupit tabletky na ukludnenie lebo mi bolo hrozne..a po nich som taka trosku flegmatickejsia, menej si to pripustam a som kludnejsia..ale kazdopadne ak pri mne zostane, tak neviem na isto ci sa ku mne bude spravat tak ako by mal :(( myslim ze zas budem len handra ktora mu bude prat, varit a vsetko to a bude na mna vystekavat za vsetko..

anjelik

:o) Pekné ráno..
Tak poďme zase späť k tebe...čo chceš ty..ako píšeš, chceš, aby sa rozhodol...ale on nevie...tak to vyzerá tak, že je to také decko...aj by ťa chcel, aj nevie. A to nezmeníš. Ale opäť ti opakujem..môžeš niekoho milovať aj keď je taký alebo onaký. A môžeš byť šťastná a spokojná. Je to vec tvojho rozhodnutia. Nestavaj svoj život na jeho správaní, na jeho rozhodnutiach. Proste to ber len také, aké to je. Chce sa baviť?? Bav sa s ním. Nechce sa baviť?? Zabávaj sa sama. Si príliš na neho naviazaná, aby si ho opustila a práve teraz. Tak ho neopúšťaj. Venuj sa sebe..nemyslím, že začneš lietať po diskotékach. Proste si kúp nejakú knihu..inštinkt ťa určite zavedie k tej správnej..vyber si film, a užívaj si kľudu a pohody. Každý ti dá len toľko lásky, koľko sám v sebe má. :o) A jeho rodinu nerieš, s nimi nežiješ.

katiiia

hmm...ked tam toho je o moc viac..jeho rodina ma uz nema rada, on sa toho boji, ze si ma u nich nemoze ani ukazat..ale pritom ma miluje a nechce ma opustit,ale vraj co to bude za vztah ked k nim nemozem dojst :((ja som z toho cela mimo, chlapec nevie co chce a mava so mnou, chvilku je dobre ze bude proti nim bojovat ze nech ma akceptuju a potom zase ze nie, ze odchadza :(( a popritom mu stale vypisuje ta jeho nova, s ktorou vraj nic neriesi len si pisu :(( ale ona mu pise ako moc jej chyba a ze chce byt s nim :(( teraz ma par dni hyckal ked videl v akom som zlom stave, vcera uz absolutne nic, zase bol odmerany :(( ja viem ze jeho nezmenim, ani nechcem..len chcem aby sa uz rozhodol co chce, lebo stale vravi ze ma miluje a ze nechce byt bezo mna a potom zas ma chvilku ked mi povie ze by chcel odist..a takto je to uz skoro tri mesiace :((

anjelik

Keď som ti písala pred pár dňami, to si bola iba na priateľa nahnevaná. Teraz po pár dňoch a po kope rád si na pokraji rozchodu. :o)
Moju radu si neakceptovala...tak skúsim znovu. Vzťah je vždy o dvoch ľuďoch a bohužiaľ je to len a len o tom, že raz tlačí jeden a raz tlačí druhý. Nič viac, nič menej. Teraz si začala tlačiť ty, tak sa priateľ " zmenil " A ty máš zrazu čo si tak veľmi chcela..máš pozornosť. a máš lásku... Máš lásku??? Skutočne? ..lebo ak máš skutočne lásku, tak zavri oči a predstav si samu seba o 4 roky povedzme. Ako sa chceš cítiť, s kým chceš byť?? Ak si si predstavila priateľa, tak potom láskavo začni na sebe pracovať. Na sebe, nie na ňom. Jeho nezmeníš. Ale dokážeš zmeniť svoj postoj k nemu. Dokážeš sa na neho pozrieť ako na samostatnú bytosť, ktorá, keby vedela byť dokonalá, tak by bola. Ale ty môžeš byť dokonalá...ty môžeš byť určujúca vo vašom vzťahu..tá, ktorá do neho vnáša skutočnú lásku a pokoj a mier a nie hádky a scény. A ak na to nemáš, nikdy šťastná vo vzťahu nebudeš..lebo ako som ti písala, láska sa buduje v sebe, nedostaneš ju na tanieri od druhého...Nehýčkaj ho preto, lebo si myslíš, že to tak má byť..hýčkaj ho, lebo ho skutočne miluješ a aj skutočne chápeš. :o))

pipkooo

nepije on nahodou?Ak ano tak tu je vysvetlenie jeho chovania.Ruky od neho prec ak pije,lebo sa bude k tebe chovat stale horsie.

rruby

....:-) no je tam to "asi"...co podla toho, co si napisala znamena, ze ostavate spolu. Takze drzim palce, nech ta jeho nahla zmena nie je len docasna a ak ostanete spolu, nech mu to vydrzi a je taky dobry k tebe stale.Podla vsetkeho to ale v hlave nema v poriadku, lebo chlap sa takto rapidne menit zo dna na den nemoze a byt plny paradoxov. Ale v kazdom pripade vam prajem vsetko dobre ;-)