Chcem sa <censored> ... mat rada :)

Príspevok v téme: Chcem sa <censored> ... mat rada :)
lera

Ahojte Mam 17rokov a asi pred rokom aj nieco som zacala s dietami.Mala som 163cm a 54kg.Schudla som behom pol roka na 47 a vtedy sa to zacalo.Dovtedy som totiz sice drzala diety ale tie znamenali len obmedzovanie sladkeho ci pitie cistej vody miesto coli a pod. ale tak sa chudlo velmi malo a tak som postupne obmedzovala prijem jedla na minimum.Posledne 2-3 mesiace je to tak ze nejem nic len pijem az kym mi neni na odpadnutie potom si nieco dam len aby som neodpadla.Lenze potom to vystrieda uplny zachvat prejedania sa a zjem take mnozstva ze mi je zle mam pocit ze prasknem a tak to cele vyvratim bo mam vycitky a bojim sa ze priberem.A tak hned za tym zase nasleduje ocista cize znova cele dni nic nezjem a takto dookola.Idem sa s toho zblaznit neviem to zastavit pretoze aj keby som chcela staci mi jeden pohlad do zrkadla a je mi zo seba zle.Citim sa tucna a hanbim sa chodit medzi ludi.Nehala som vsetko co ma doteraz bavilo a utapam sa doma v depresiach.Teraz uz viem preco toto cele zacalo.Je to prostredie v ktorom zijem,pretoze som stratila vlastny domov.Malo to byt len na kratko no teraz je to pre mna nekonecne a ja sa citim ako zviazana.vo mne to krici ale nikto ma nepocuje a nechape a ja si neviem pomoct.nemozem nic spravit a preto robim to co jedine mozem ovplyvnit-postava.ale uz nevladzem chcem sa zabit pretoze nevidim zmysel zivota pretoze nechcem zit v depresi nechcem sa trapit nejedenim ci zvracanim.PROSIM piste len tie co toto prezivaju alebo prezivali co ma chapu pretoze ludi co ma nechape je uz viac ako dost.A sama viem ze pokial som toto nezazila tiez by som nevedela na take nieco regovat.dakujem

vandicka

OCH lEERA, PREZIVAM PRESNE to ISTE UZ TIEZ NEVIEM CO MAM ROBIT. sTALE SA LEN POKUSAM CHUDNUT, CELE DNI NEJEM, A KED DACO ZJEM TAK VRACEM.. JE TO HROZNE. aLE TY NA ROZDIEL ODO MNA SI OCHOTNA PRIJAT POMOC, TAKZE TI STOPERCENTE RADIM IST K NAJBLIZSEJ PSYCHIATRICKE. dA SA TO VELMI PEKNE LIECIT ESTE V TAKOMTO STADIU. sPRAV TO INAK SA FAKTICKY ZBLAZNIS...
pA VANDA

jacquelin

nemam sice ppp, ale cem ti aspon powedat ze ti moc drzim palce, pretoze je malo takyx co si powedia dost s takymto ziwotom, cem fungowat dalej normalne.. drz sa!!

hu

no, lera, poviem ti len to, co mne kazdy povedal, ked som mal stavy ála dno...

Su Ludia, ktori su na to horsie, ktori umieraju za ziva s rakovinou, leukemiou, HIV, nemaju nohu, ruku, alebo su cely zivot na invalidnom voziku....

Ja viem, ze TVOJ problem je ten najvacsi, a najnevyriesitelnejsi, pretoze je PRÁVE TVOJ...
Pozri sa okolo seba, a uvedom, si, ze si zdrava, mlada buchta :-) ktora moze mat hocico a v zivote moze dokazat tiez velmi vela, ak budes chciet, pretoze bez sebazaprenia to nejde...

Nehovorim, ze sa teraz mas napchavat jedna radost, a nic nerobit....
Ale je jedno slovo, ktore som nemal velmi rad, a nemam ho rad dodnes, a velmi dlho ho rad nebudem mat - MUSIS sa prekonat a nemysliet stale v jednom kuse na seba.... si taka aka si, a s tym sa zmier, zacni sa o seba starat primerane, hladaj prakticke veci a pozeraj sa okolo seba, aby si videla, ako ziju ostatni, a vsimaj si hlavne tych beznych obycajnych ludi, nie tych "vyvolenych" (tych je malo).....

Drz sa....

milli

Aj ked nepoznam problemy typu ppp, ale z toho co som si pozrel o tomto syndrome, rozumiem tomu tak, ze problem choroby nespociva ani vo vahe, ci vyzore, ale v mysleni - vazila si 54 a bolo dobre, potom vaha 47 a su tu problemy ppp. Podla mna niekde v tvojom zivote nastal nejaky zlomovy okamih, kedy si sa otvorila na tuzbu byt stihla - mohol to byt film, clanok z casopisu, fotka modelky, alebo nieco podobne. Ale v tvojom pripade by som asi odbornu pomoc pokladal za primarne riesenie problemu. Inak, ak si vydata, naco ti je mat vyzor superstihlej modelky? Hlavne je, aby si sa ty citila dobre.