Ake granule pre labradora

dobra vila

wreck - maso vraj obsahuje vela soli (teda ked mu davas konzumovat maso, co si doma vyvaril a pod.), takze by ho nemal konzumovat kazdy den, tak ako aj granule (ale mali by byt sucastou stravy). Na travenie psika a jeho pecianky je vraj velmi dobry tvaroh, tak by sme mu ho mali asi sem-tam primiesat :D, tak ako aj struhanu repu pripadne (je dobra na srst+vitaminy).

Ja kupujem z granul vyhradne pro-nature, tym ho krmili od malicka aj jeho chovatelia, tak sme pri tom ostali. Mimo toho mu davame masko, samozrejme, rozne, kosti...i cestoviny. Ale potom uz granule nechce :D. Moj psik /teda obaja, mam dvoch/ zboznuju brydzove halusky, kapustovu polievku! nakladanu kapustu a pod., ale taketo veci by jedavat nemali.
Co sa tyka Royal Canin, osobne skusenosti nemam, ale z danych produktov je to vraj jeden z lepsich. A mal by mat aj prisun granul, musi mat. Ked ho budete krmit vyhradne domacou stravou a roznymi "pamlskami", skuste ho za rok vziat na veterinu na odber krvi a uvidite.

wreck

omg, velke a lacne balenie z tesca! :-O

to by som radsej ja tvrde suche rozky zral, len aby som mu nemusel davat taku zumpu ako granule tesco value! chlape, kurrrrna, budicek! psik je masozravec. takze zaklad jeho stravy ma byt maso, a tym myslim vnutornosti alebo svalovina, a nie kadejaky humus a normam nevyhovujuci odpad z produktov pre ludi, zlisovany na navonane, farebne, vysusene patoky. vyhni sa tomu oblukom a to iste plati pre vsetky podobne sracky dostupne v ostatnych hypermarketoch.

ak ti na psikovi zalezi, granuliam by som sa vyhol uplne. aj tie co stoja 10€/kg su zumpa v porovnani so skutocnou stravou ako BARF alebo hoci aj tou domacou, ak je tam vysoky podiel zivocisnych bielkovin.

ak si nedas povedat nijako nijakovsky, tak sa aspon zariad podla tohoto:

kvalitnejsie granule musia byt mastne na dotyk a musia vonat. ked jednu zoberies a posuchas ju v prstoch, musia ti zostat mastne. ked sa pozries na obal na zlozenie, na prvom mieste musi byt uvedene maso (percentualne najvyssi podiel, aspon 20-25%). granule su dehydratovany vyrobok, preto psik musi mat cely den k dispozicii cerstvu vodu a mas mu ju pravidelne vymienat.

vyhol by som sa royal caninu (okrem rady veterinary diet), eukanube, aj vsetkym tymto najznamejsim krmivam, ktore bezne dostat. alternativa moze byt acana, purina proplan, bento kronen, trainer. nejde len o to, aky je tam podiel masa, ale aj o pouzitie konzervacnych latok. je rozdiel ked je krmivo konzervovane vitaminom e a nejakym slabo preskumanym, potencialne rakovinotvornym svinstvom typu bha/bht. :(

ale samozrejme musis pocitat s tym, ze kilo akoze lepsich granul stoji okolo 3€, takze 15kg balenie ta vyjde na 45€ a pri dospelom labradorovi ti vydrzi mozno mesiac.

dobra vila

Majitel ho krmil domacou stravou? Steniatko? Pffff...tak to robil velmi nespravne.
Najlepsie krmiva su Pro-nature (dostanes vo Zverimexoch) a Royal Canin (asi ho dostat aj v obchodnych sietach?). Dalej je v pohode aj Purina, vraj.