Ake granule pre labradora

Palko1989

Tu je článok že čo majú obsahovať granule pre šteniatko, adulta a starého labradora. propet.sk Ak je toto spam tak to pokojne vymažte. Ja som chcel len pomôcť.

Palko1989

Ja krmím mojhu Arinku s PROPET KENNEL'S FAVOURITE Active Rings. Ale si myslím že je to vec vkusu čím krmiť. Pes je ako človek. Nechutí mu úplne všetko. A dobra rada. Pri výbere krmiva nehľadte v prvom rade na cenu.

Deria

wreck, pravdaze im nechuti to iste dokola, tiez pes potrebuju zmenu, tak ako clovek. to je akoby sme my museli byt cely zivot len na konzervach! moze nam niekto nahovarat, ze su zdrave:)

Deria

tak je, pozor na to obratenie zaludka! jedna gynekologicka, (ktora ma svojho neboheho dobermana na fotke v ordinacii)mi povedala, ze veru nevedela, ako k tomu u psa moze prist. dala mu zrat a zakratko isli von. pes vraj ani nejako moc nebehal a predsa doslo k torzii, uz ho nezachranili. (tam je rychla pomoc a samozrejme spravna dianoza rozhodujuca!)
po krmeni sa ma s vencenim pockat aspon 11/2-2 hod. myslim, ze ani tak nezalezi na tom, ci jedol pes granule alebo nieco ine, proste behat s plnym zaludkom moze byt nebezpecne. hlavne u velkych ras.

wreck

tak je, veru. a to uz nebadane smerujeme k torzii zaludka. staci raz prehnat davku, mozno len v dobrej, hoci neopodstatnenej viere, ze psik nebude hladny, a potom neustriehnut aktivitu a... :(

skusenost nemam, ale ini rozpravali. :(

Deria

kedysi nasi psi tiez vyberali iba samotne mäso, teraz uz zjedia vsetko ale ja im to tak roztlacim a zamiesam, ze je to takmer neoddelitelne:D a spucuju to s chutou komplet.
no, urcite su aj v granuliach rozdiely. proplan nepoznam, viem len tak zvoleja, ze marengo su jedny z tych kvalitnejsich ale neviem, ci je ich na sk dostat.
okrem toho, vsetky granule obsahuju latky, ktore sa postaraju o to, aby v zaludku nabubtnali a ho vyplnili. cize, viac je ten zaludok vyplneny, nez vyziveny. pozor, granule potrebuju vela vody! a nakolko pes nie je bezne schopny vypit tolko vody, kolko je pri krmeni granulami potrebne, resp. nutne, moze vzniknut problem s ladvinami. a ked obcas granule, povedzme v casovej tiesni alebo na dovolenke, tak potom kvalitnejsie.

wreck

napriek napisanemu musim povedat, ze mam skusenost napriklad s radom proplan od puriny. lososovym. ked otvoris to vrece, tak to je cista dovolenka. z toho tak citis more, ze fakt uz len to vyvliect na balkon a pockat az slnko vyjde spoza mraku. :) neskutocna vona ryb. uplne zacnes byt hladna ako to tam tak stoji a vonia na teba. :))

ale aj tak. najprv psik sice nadseny, uz ked to zhodis doma v chodbe, vie o co ide, chodi okolo a ryje do toho. :D das mu to, a este ani nestihnes oplachnut a naplnit druhu misku vodou, a uz je to v nom. ale po case sa mu to akosi preje a musis zmenit chut alebo celu znacku.

to sa pri beznej strave nestava. tu ked nepapa, najma maso, tak je bud roztuzeny za vonavymi suckami v okoli :) alebo chory.

dobra vila

wreck - :)) tvoj psik je ako moji! Ja tiez nieco naservirujem a vyberu si z toho, co chcu! Zvysok sa vala povyberany pri miske alebo rozvrtany v miske :D.
A veru, tvaroh zvyknem psikom primiesavat aj ja, ten ma dobre vyzivove hodnoty. Jednoducho treba mat pestru stravu. Ja som kedysi zvykla pripravit cestoviny ako sebe, cize do vody pridavat sol, ale teraz im uz nesolim vobec. A ked je to s tymi granulami tak, ako pisete, tak to je pekne svinstvo :-/. Verim, ze vela tych granul ma opacny vplyv ako prezentuju, to je jasne. Lacne psie patoky by som ani nekupovala, ani tie, co maju cenu vysoku vdaka reklamam. Moji psici granulky papat moc nechcu, iba ked im do toho nieco primiesam. ale ako vravim, ja pouzivam vyhradne tie pro-natur. Ale aspon si tu jeden po druhom precitame, co je fajn a co nie je fajn pre stravovanie psika :P

wreck

dobra vila viac-menej dobre napisala podla mna, ale deria, koxooooo :-O ty si ja v zenskom tele! :D

presne tak je to. presne moje skusenosti a praktiky. krasa. nechapem. :) najvacsi rehot bol ako psik vyhrabal vsetko maso a vlocky nechal porozhadzovane okolo a prisiel sa posadit pred kuchynsku linku a divat sa hore na nu, kde este bolo dalsie maso pripravovane na mrazenie. :))))

ja som sa vyslovene pytal veterinara v trnave, ci ani granule v cene 6000 vtedajsich korun za vrece by neboli dobre, a vraj nie. ze tam ide o to, ze to dlhodobo zle vplyva na traviaci trakt, je to neprirodzena strava. takze si stojim za tym, ze ak som schopny pripravit pestru stravu, s vyraznym podielom zivocisnych bielkovin, a kombinujem to s primeranou fyzickou aktivitou (rozvoj kostroveho svalstva, obmedzenie ukladania tuku a nasledne problemy s klbami), granule vobec nemusim davat.

Deria

granule vobec nie su take zdrave, ako ich propaguju veterinari (coby nie, ved z toho maju provizie:))v granuliach je tolko svinstva, ze keby to vsetko bolo na obale pravdivo deklarovane, nikto by v zivote granule nekupil! ked je na obale uvedene, ze krmivo neobsahuje konzervacne latky, este neznamena, ze tam nie su! ano, vyrobca sam ich tam nepridava a preto to tak smie deklarovat. o tom uz vsak nepise, ze suroviny, ktore kupuje od svojich dodavatelov, konz. latky obsahuju! dalej, v kostnej mucke, ktora sa pridava do granul, je pekny sajrajt: zdochliny, zobaky, perie, kopyta, vykaly, pravdaze aj antibiotika, hormony lieky, lebo medzi uhynutymi zvieratami boli aj chore....atd, atd. teda neviem, co na tom moze byt zdrave. tie umele vitaminy? ved je tam viac chemie, nez vitaminov!
cim dalej, tym viac sa potvrdzuje, ze najlepsi sposob krmenia je BARF. moja homeopaticka pre zvierata vyliecila tymto sposobom zopar psov z alergii. ja som mala vzdy starsich psikov, (z utulka) ktori neboli na tu stravu zvyknuti, tak som im vzdy varila. na to si pravdaze zvykli okamzite!:) granulami nekrmim uz roky a psi su v pohode, nemaju ziadny deficit. a pes musi mat stravu rozmanitu, nie iba mäso. to si uvarim povedzme na 3 dni a k tomu davam väcsinou to, co mame prave na obed, ibaze psom predtym odoberiem kvoli soli a koreninam. takze raz pridam ryzu, inokedy zemiaky, krupy, cestovinu, ovsene vlocky, kukuricnu kasu, pohanku, do toho postruham trosku mrkvy alebo cukiny, dyne, jablko, uhorku. 1-2x za tyzden kosti (nie vsak hydinove a nie vela!) kvoli zubom a kalciu, kalcium je velmi dolezite! velmi dobre je tiez pridat do krmiva trosku vyvaru z mäsovej, ci zeleninovej polievky. zdrava je tiez pre psa kysla kapusta (upravuje aj travenie)ale aj tej nie vela. obcas sa moze dat aj nizkotucny tvaroh, ci vajicko. a mäsa striedam tiez.
zda sa, ze je to narocne ale nie. prisposobujem krmivo tomu, co prave varim. robim aj tak, ze naporcujem viac a zamrazim.

tieto tipy som dostala od jednej nemeckej odbornicky na vyzivu psov. (inac, tiez neuznava granule.) vyskusajte, vasi havinovia vam budu vdacni a usetrite tak na veterinaroch, lebo vyziva psa je zaklad zdravia, ako u cloveka.:)