Potrebujem pribať

Príspevok v téme: Potrebujem pribať
djmirente

Zdravím potrebujem poradiť. Som diabetik, fajčím, nepijem a moja váha je približne 66kg čo je dosť málo keď si vezmem že koncom roka 2009 som mal 78kg no vtedy som začal fajčiť a pil som. Začal som brať aj b-komplex, pretože som sa dočítal že by mi to mohlo pomôcť ale zatiaľ nevidím zmeny. Tak mi poraďte čo mám robiť aby som pribral, začal som aj vo väčšom množstve príjmať bielkoviny ale zatiaľ nič.Ďakujem a ešte poprosím odpovede typu "si mal rovno začať fetovať" a pod kvôli fajčeniu si nechajte pre seba.

DiabetikIvo

djmirente,

mýliš sa, keď tvrdíš, že glykovaný hemoglobín (HbA1c) v hodnotách okolo 9mmol/l nie je až tak strašne zlý.

Na stránke www.aidia.cz si môžeš pozrieť aké hodnoty HbA1c sa považujú za dobré.

Dobré hodnoty glykovaného hemoglobínu sú prevenciou pred vznikom chronických komplikácií diabetu ako je napr. zlyhanie obličiek, vyžadujúce hemodialýzu, alebo transplantáciu obličky, prevenciou pred zhoršením ba až stratou zraku, prevenciou pred srdcovo cievnymi ochoreniami vplyvom zle kompenzovaného diabetu, prevenciou pred vznikom diabetickej nohy v dôsledku poškodenia nervov...

djmirente

janda dakujem za radu stačilo si pridať inzulin pretože ja som si zacal kontrolovať glykemie a boli katastrofálne potom mi to aj diabetologicka potvrdila plus som mal veľmi zvýšenú hladinu trigliceridov co spôsobuje nedostatok inzulinu behom dvoch mesiacov som pribral 12kg a váha ide este stale ale pomaličky hore samozrejme ze nie k obezite Ale zacal som aj cvičiť takze si dávam viac pozor na stravu Este raz veľké Diky :)

johny001

djmirente, ja mam podobny problem s vyraznejsim schudnutim a ked som nad tym rozmyslal, napadlo ma opytat sa (-kedze pracujes da sa povedat manualne), ze ako casto jedavas? - totiz (velmi zjednodusene povedane) telo potrebuje nieco "spalovat" a bud spaluje to co si si dal pred chvilou do zaludka, alebo ak mas "prazdne brucho" tak ide zo zasob (tukove zasoby, v horsom pripade aj bielkoviny...), Takze ak rano zobnes nieco male a potom 4-5 hodin do obeda makas, tak by som sa necudoval, keby telo bralo "zo zasob"... Ak je to tvoj pripad, skus pravidelne desiatovat aj olovrantovat, pripadne jedavat este castejsie...
(a k fajceniu - ja som presiel na elektronicku - a postupne si znizujem nikotin v naplniach... teraz pokojne vydrzim aj tri dni nefajcit a papierove mi uz doslova smrdia :), ale je pravda, ze ked sa nudim, tak tu elektronicku cucam aj hodiny vkuse... Ak to budes zvazovat, tak jedna rada - nekupuj si tie co vyzeraju ako skutocna cigareta - nezozenies k tomu nahr. diely, cartidge su predrazene a baterie nic nevydrzia...)

elma41

no to je jasne,kde je aka vyspela civilizacia,tak ruka v ruke idu aj v takej intenzite civilizacne trable (ochorenia) a doplacaju najviac na to jednoduchi malo informovani ludia,lebo ti scitany sa celkom este uspesne chrania aj ked si ziju povedzme viac gerojsky....to je jasne,ze pomaly a isto ameriku budu bobiehat okrem europy aj japonci,cinania,ci africania....
mam silny dojem ze toho helikobaktera som si vypestovala sama svojimi neodbornymi crevnymi vyplachmi,ktore mi ale na druhej strane vela pomohli na ine trable...no nic,niejake prasky musim aj ja brat,ved to by ako bolo zit v dnesnej dobe bez praskov :)))

Janda

elma41
Viem, že si nevymýšľaš, verím ti, áno na každého všetko pôsobí inak.
Amerika je jiný problém, presne tak ako opisuješ je to o tom, čo píšeš. Ale pojem "amerika" sa sa vyskytuje čoraz viac aj v Európe, takže by som to nenazýval "amerika", keďže je to problém aj u nás v strednej Európe, žijem síce v Česku..kde to je asi aj väčší "problém" ako na samotnom Slovensku. Holdovať nezdravej strave je možné kdekoľvek, kde sú obchody, nákupné centrá atď.

elma41

pan janda,pisem iba z vlastnej skusenosti,nic si nevymislam,naozaj ak holdujem cokolade (skusam rozne,lebo vyber je obrovsky,takze neviem ktora ako posoby) napriklad,zjem dve za tyzden,tak vaha mi fakt ide hore,viem to,lebo sa denne vazim...pripustam,ze to nemusi fungovat u kazdeho rovnako....ale to,ze napr amerika je obezna suvysi to zo sladkym,zlymi tukmi a malym pohybom,teda zla strava a pohodlny zivot mi nevyvrati nikto
ale chcel by som sa ine opytat...ak uz toho helikobaktera pilory mam,tak funguje nanho aj nieco ine ako iba prasky? mate niejaku skusenost?dik

Janda

No tu ťa musím fakt zastaviť, to čo si povedal, že by si o tom vedel..To si každý myslí a toto tvoje tvrdenie dokazuje len tvoju nevyspelosť.. Aj tí navonok "najčistejší" ľudia, na ktorých žiadny príznak nie je badať, kľudne môžu mať ktorúkoľvek ťažkú chorobu, fakt... Napr. v USA má helikobaktera okolo 50 % populácie, kopa ľudí ho prekoná, bez toho, že by o tom vedeli, zároveň veľa ľudí ho aj má, bez toho, že by o tom vedeli, takže prevencia je najlepší liek. Skús sa nad tým zamyslieť. Tie testy skús, samozrejme, netvrdím že ho máš. Ale na vyšetrenia zadarmo máš zo zákonu nárok, tak prečo nie?
Rapídne schudnutie môže spôsobiť viacero faktorov, okrem iného aj stres - skús pozrieť google...
Čo ti píše elma41 o tej čokoláde - je to blud, nepriberieš z jednej čokolády denne navyše, tobôž nie, keď robíš manuálnu prácu. To by si musel zjesť tých čokolád denne 10, aby si pribral len z toho, ale to si kvôli cukru dovoliť nemôžeš.
Dôvod tvojho schudnutia je jasný (vracanie-dehydratácia a pod.), takže ti už neviem nič navyše poradiť. Jedine to, že by si sa mal zbaviť fajčenia, ale to vieš aj sám. Skús to. Dá sa to.

djmirente

fuu elma akožéé to mi nemusíš nič hovoriť o kolísaní cukru, keby si videla že čo všetko zjem tak nechápeš, napr moja večera že misa cereálií a za tým 4 rezne ktomu zemiaková kaša, proste ja viac hádam prejem ako zarobím. A to si vezmi že glykovaný gemoglobín mám 9,0m/mol čo nieje až také strašné

elma41

a to som este nespomenula fakt,ze tlsty ludia vobec neberu ziadny taurin a podobne doplnky a predsa maju tu nadvahu..sice tukovu ale maju :) ...proste jedia pre radost z jedla,nie preto aby to prospievalo ich zdraviu,nepoznaju hranicu ako mi,ktorich nas limituje davka inzulinu....ktoru si sice mozeme samozrejme upravovat,podla toho ci chceme chudnut,alebo priberat,ale z tym ide ruka v ruke aj rozkolisanie glykemii