Práca do USA

david23

sad2 to by mohla byť celkom oddychovka, máš pravdu. Ešte som teraz čítal o práci na lodi vo švajčiarsku, keby len človek vedel rozlíšiť, čo je odrb a čo reálna ponuka... mohlo by to byť celkom dobre platené

sad2

bude to v bazenoch, takze tam zraloky nehrozia, a je to cez lifeguard.sk
to nemecko by sa celkom aj oplatilo, len ma odradza ta praca ( bud niekde na linke alebo na sklade atd.) to som zazil posledne leto na Aljaske, takze teraz dufam v oddychovu pracu vedla bazena..:))

david23

aspoň ideš do oblasti, kde nie sú žraloky?:-) Môže to byť zaujímavá práca, tam aspoň môžeš komunikovať a zlepšiť v jazyku:-) a už máš agentúru, veľa ľudí bolo cez ccusa
oka, keď sa dozviem o kuchaní kurčiat niečo viac, dám vedieť:-)

sad2

ja asi skusim opät to USA, praca plavcika, tak to bude dufam aj taka dovolenka:))
a to nemecko si necham o rok, ale kludne ak sa nieco nove dozvies o tej tvojej robote, tak napis,ze tuna co mas nove..

david23

sad2 baby tuším robili upratovačky, čašníčky, jeden spolužiak bol v stánku s popcornom, druhý vracal vozíky.
No to švajčiarsku budem pozerať cez víkend, ale už mám nové referencie, že na jahody ísť nemám, lebo tam sú v nadvláde rusi, tí berú jahody halabala a ty tam musíš pokolenačky sa brodiť v blate a hľadať malé jahôdky, či tam nejaké nezostali a platený si od bedničky. Spolužiaci z 1. stupňa vš boli pred 2 rokmi v Nemecku v hydinárni, popýtam sa ešte ich:-)))

sad2

david23: tak to je dost zle, ze boli az v takejto strate, asi to zavisi aj od druhu prace..
co sa tyka toho Svajciarska, enpoznas nejaku agenturu , ktora sprostredkuvava pracu tam?

david23

sad2 tak som sa rozhodol, že na to kašlem, rozprával som sa so spolužiakmi, naozaj v čistom zarobili len niečo cez 6 dolárov na hodinu. Väčšine sa náklady nevrátili, boli tak 500 až 1000eur v strate, lebo strava a ubytko boli drahé, odpracovali len 20 až 35 hodín týždenne a okradali ich supervisori. Teraz to vychádza vraj na nejakých 1400 eur len vycestovanie a pracovné pozície na dobrých miestach sú už rozobraté. Tak som si povedal,že za 1400eur môžem precestovať ameriku aj bez pracovania. Rozmýšľal som ešte nad farmou vo švajčiarsku...

lost

nj, risk je zisk ;)
clovek aspon podporuje ekonomiku, ked plati agenture :)
hlavne ak ma clovek len a len 1 pokus, tak je to asi fakt dobra positka :)

sweater*

lost ved asi nemas moc navyber, je to dan zato ze ti agentura vsetko sprostredkuje, mozno by si si nasiel ubytovanie aj roboru sam ale takto platis agenture v podstate za nejaku istotu, pretoze keby tam ides na vlastnu past mozno by si sa vratil z holou ri*ou, kazda volba ma svoje klady aj zapory, uz kazdi sam si ich musi porovnat a zvolit pre neho tu lepsiu moznost. napr. keby nesli, agentura by sice nemala za nich prachy ale ani oni by nemali, takze... :)