Teória šťastia

Príspevok v téme: Teória šťastia
Fero M.

Zdravím všetkých.
Chcel by som otvoriť diskusiu o tomto novodobom fenoméne, čo sa deje okolo mna a mám pocit, že aj okolo ostatných ľudí. Poprosím ľudí, ktorí chcú tuto temu kritizovať aby neprispievali.

Celkovo v poslednej dobe badám, že šťastie je len v rozprávke. Čo je vlastne šťastie? Veľa známych a priateľov si túto otázku kladie čim ďalej tým častejšie...
Ludia su nervozni, ududraní, podráždení a všetko chápem kôli dnešnej dobe. Ako pomôcť takému človeku? Sami bojujeme s týmto pocitom ale ked sa to objaví vo vašej rodine alebo vo vašom vzťahu tak je to nepríjemné.
Viem, že bojovať stým musíme sami a určiť si bod 0 a od neho si stanoviť čo je šťastie, kde je základ toho všetkého a od ktoreho bodu šťastie začina...
Prečo sa netešíme zo slnka, z nových veci, z auta, zo zdravia, z dobrých susedov, z výplaty, z toho ake mame možnosti, ist na dovolenku, kupiť sa datle a kiwi... Neviem Pýtate sa priateľky čo jej je a ona vám odpovie:

ja neviem vobec kde som , nie som stastna proste
neviem co mi je ani co chcem

Ludia si to uvedomuju, ale čo stým??
Co robíte aby ste boli šťastnejší a viac prežili šťastie a čo robite pre človeka, blizkeho, ktorí prežíva to iste??

Dakujem

m,mlk

Fero M, musis pockat. Ked ona chce cas, tak jej ho daj.
A stastie urcite netreba hladat nikde. Stastie je vsade, len ho treba vnimat.

Fero M.

Viem, že máš pravdu, je to ako hovoríš skôr o vnútornom dozrení a hodnôť. Možno ak sa ti pospája viac vecí zo života, ktore si neporiešiš, tak sa časom nabalia.

Ex priatel, praca kadečo.

Viem, že je to všetko o čase, bývala priatelka riešila to iste a do dnes ešte nemá jasno samá v sebe.
Lenže ako a čo dalej? Nechcem o nu prísť a viem, že to potrvá viac než ´´paru dni´´

Neviem fakt... Asi sa dá šťastie len vyhľadávať a možno jej dohovoriť ako a kde ho hľadať, ale podstatu musí sama v sebe poriešiť, môžem ju len podporiť..

Kedy taký človek dozrie vnutorne tak to asi nevie nikto ... Možno až ked stratí to najcennejšie..

kafe

Šťastie je podľa mňa pokoj a vyrovnanosť. Človek, ktorý má tieto dve veci vo svojom vnútri sa dokáže tešiť z malých vecí a viac menej mu nič nechýba - vychutnáva si život taký, aký je a ani zlé veci ho neničia.
Ja tvojej priateľke rozumiem. Ono to nie je otázka chcenia, či poznania (porovnávať sa s tými čo sa majú horšie) ale nejakého vnútorného dozretia. Dozrieť sa dá iba časom, skúsenosťami. S tým kočke asi veľmi nepomôžeš.

m,mlk

Treba robiť to, čo človeka robí šťastným :) Každého jedného robí šťastným niečo iné, takže univerzálna "teória šťastia" neexistuje.

Fero M.

Jasnéé, len ako to citlivo vysvetliť niekomu kto vie o sebe a tomto probleme, uvedomuje si ho, ale zároven píše, že si stým musí poradiť sám/a ale zjavne sa nedarí.
Nechápem tiež, ak napr. je štastný/á s kamaratom, priateľom rodinou, ale paradoxne ich odsuva bokom.

Máte pravdu, treba asi ludi povodiť po luniku a kadetade, neviem fakt. Ale tento negatívny postoj o nešťastí resp. o tom že neviem čo je šťastie počujem z každej strany už. Je to skôr o tom že sa ludia strácaju v tom všetko naokolo

doubledog

suhlasim s lostom

velmi dobra metoda na ziskanie aspon akej takej zivotnej spokojnosti je porovnavat sa s tymi, co sa maju horsie.

lost

Mozno to bude zniet vtipne, ale seriozne odporucam ist pozriet do Afriky )ci naozaj staci Lunik IX) a v neposlednom rade do vazenia..

Clovek co nie je mentalne naruseny, resp. ma zmyslove organ zrak aspon, tak pochopil, ze aky je stastlivec, ked ma tecucu vodu..

Neexistuje auto, barak, cifra na ucte, ktora by zniesla stastie len tak z holeho neba, NEEXISTUJE !!! - existuje len jedno a to si spravne poznamenal, treba stanovit si bod 0, resp.. nejaky bod zlomu , odkedy to bude stastie.. (ale mozno by mohlo byt pohyblive? :D netusim)

Proste taky pokoj by si clovek mal najst kazdy sam (!) ... ale ked sa clovek zabava od nevidim do nevidim a klame sam seba (neuvazuje o zivote), tak ten bod nenajde :D resp - mozno ma aj stastie, ze si nic neuvedomuje, ale to je uz opak tejto temy :D

k teme
"Co robíte aby ste boli šťastnejší?"
vnimam veci pozitivne(jsie)

aj ked viem, ze nic neviem - netusim co chcem, netusim co budem robit, bola by relativne hlupost si povedat" som nesatstny a basta! meeeeeeeee"
no ale zas mozno by to motivovalo? :D
haha, neviem, moja odpoved je ako vzdy NEJASNA :D

doubledog

ja sa tesim z mnohych, casto jednoduchych veci, ja s tym nejake extra problemy nemam.

podla mna ide o hodnoty, ktore vyznavas a za ktorymi v zivote ides.