Mentálna Anorexia u 8 ročného chlapca?

Príspevok v téme: Mentálna Anorexia u 8 ročného chlapca?
MonikaKE

Som zhrozená a aj ked som si preštudovala podklady k tejto chorobe na internete nejde mi dačo do hlavy.Všetko sedí a mám so synom neskutočné problémi ale nepasuje tam jedno posadnutost váhou.To on nerieši on nemá také stavy.Jemu nechutí a má odpor k jedlu a už aj k pitiu ale to je dieta ! on nerieši že akú váhu má .Tak ako to je vlastne može ma mentálnu anorexiu? dnes mi odporučila pani doktorka aby som ho dala do liečebne na 2 mesiace.Nepristupila som že to ešte skúsim no s ním sa nedá.Bud schováva jedlo ,teraz uz ani nie nemá kde a aj keby bojí sa.Naposledy ked som mu našla skládku jedla zmastila som ho s varechou.Musela som ...odsudzujte ma kolko schcete uz ani ja nevladzem.Nad jedlom sedí hodiny !!! nad jedním rohlikom tak hodinku urcite .Od masa ho napína to neznesie .sladkosti nechce a najnovsie ani pit velmi nie ked 2 hrceky caju za den tak to je uspech.Tak radte lebo uz si pripadám ako sialenec ,policajt nad vlsatnym deckom.Dakujem

ajajja

U 8 ročného dieťaťa to hádam nemôže byť anorexia. Akú má výšku a váhu? Nie je žiadne jedlo, ktoré by zjedol? Hocičo... polievka nejaká, zemiaky, pizza, buchty... čo ja viem ... Niečo čo má alebo mal mimoriadne rád. A keď si sa s ním v kľude rozprávala, prečo nechce jesť, čo ti povie? Ale ozaj v kľude, bez výčitiek, bez kriku, nech vidí, že má v tebe oporu ( mlátenie ti fakt nepomôže ). Vysvetli mu, ako je veľmi jedlo dôležité, čo sa môže stať, keď nebude papať, že ťa to veľmi trápi, lebo sa o neho bojíš, či ho bolí bruško, či ho niečo iné trápi ... Skúšala si? Čo on na to? Z 8-ročného chalana musíš niečo vytiahnuť. Povedz mu, že sa nebudeš hnevať ( ale to aj dodrž ), ale že to potrebuješ vedieť. Žiadne iné problémy nemá? V škole, s kamarátmi, doma ... A to ako prečo do liečebne?? Doktorka povedala, že to je anorexia alebo ako ti to zdôvodnila?? Tam by som ho ani ja nedala. A malému si povedala, že ho pani doktorka chce dať do liečebne na 2 mesiace, keď ti nepovie, čo ho trápi? A psychológa si neskúšala?

Annika1987

Mentalna anorexia, myslim, nemusi existovat iba kvoli vahe. Dolezite je to, ze odmieta jedlo. Ale do liecebne s nim? Nie je to trochu radikalne riesenie? Ved tam chodia tazke pripady. Treba zistit pricinu, a snad by to malo ist aj ambulantne... Skuste detsku psychologicku mozno... a ak vam detska psychologicka poradila liecebnu, skuste sa este obratit na dalsiu.