Mentálna Anorexia u 8 ročného chlapca?

Príspevok v téme: Mentálna Anorexia u 8 ročného chlapca?
MonikaKE

Som zhrozená a aj ked som si preštudovala podklady k tejto chorobe na internete nejde mi dačo do hlavy.Všetko sedí a mám so synom neskutočné problémi ale nepasuje tam jedno posadnutost váhou.To on nerieši on nemá také stavy.Jemu nechutí a má odpor k jedlu a už aj k pitiu ale to je dieta ! on nerieši že akú váhu má .Tak ako to je vlastne može ma mentálnu anorexiu? dnes mi odporučila pani doktorka aby som ho dala do liečebne na 2 mesiace.Nepristupila som že to ešte skúsim no s ním sa nedá.Bud schováva jedlo ,teraz uz ani nie nemá kde a aj keby bojí sa.Naposledy ked som mu našla skládku jedla zmastila som ho s varechou.Musela som ...odsudzujte ma kolko schcete uz ani ja nevladzem.Nad jedlom sedí hodiny !!! nad jedním rohlikom tak hodinku urcite .Od masa ho napína to neznesie .sladkosti nechce a najnovsie ani pit velmi nie ked 2 hrceky caju za den tak to je uspech.Tak radte lebo uz si pripadám ako sialenec ,policajt nad vlsatnym deckom.Dakujem

??!!??

toto je len vystrihnute z článku resp. z jednej knihy tak neviema ko to zabrá....snáď to pomôže
NECHUŤ DO JEDENIA U DETI

Mladá matka nariekala, že jej syn trpí chronickou nechuťou do jedenia, nemá dobrú náladu, je unavený, nechce chodiť na prechádzky, málo sa pohybuje a pod očami má výrazné čierne kruhy. Bleskovo sa to zmenilo, keď na moju radu ponorila matka svoje dieťa do tymianového kúpeľa (dúšky materinej alebo tymianovej), ktorý bol pripravený z 50 g bylín (na noc sa dajú rastliny do studenej vody, kúpeľ má trvať 20 minút, srdce nemá byť vo vode, byliny možno zaliať ešte dvakrát vodou, vcelku možno z bylín pripraviť tri kúpele). Okrem toho dieťa denne vypilo po dúškoch šálku pŕhľavového čaju. Natešená matka rozprávala, že svoje dieťa nemôže spoznať. Dostalo chuť do jedenia, má radosť z pohybu na čerstvom vzduchu, z prechádzok a celkom žartovne svojej mamičke pripomína pŕhľavový čaj. „Len glg musím vypiť!" hovorieva jej šibalsky.

pralinka89

skus mu davat nejake tabletky na podporu chuti do jedla ved aj vitaminy su B-komplex alebo nejake vitaminy co obsahuju cely rad vitaminov, z toho chuti velmi jest.

ajajja

Aha, ešte mi napadlo, nechodí na nejaký šport? Po takom tréningu tiež zvyknú decká pekne vyhladnúť, telo si jednoducho samé žiada prísun energie. Vezmi ho trebárs na klzisko, nech si zamaká, možno mu viac bude chutiť.
A on je inak úplne v pohode? Vládze fungovať keď nepapá?

ajajja

Chudáčik, je mi ho ľúto :( A aj teba :( A to už psychiater odporučil tú liečebňu? Nejaké vyšetrenia mu nerobili? Gastro alebo čo ja viem ... či nemá nejaký vnútorný problém. A tak ho nechaj, nech prežúva aj hodinu a pol, hlavne, že dačo zje. Povedz mu predtým, že nech si vyberie čo mu spravíš, lebo papať bude tak či tak musieť a že inak mu spravíš čo ty chceš. Spýtaj sa ho, či chce jesť hneď alebo za pol hodinku. Nech si zase vyberie sám, nech nemá pocit, že ho do toho tlačíš. Povedz mu, nech spapá polovičku ( napr. toho rožka alebo čoho ), že nemusí všetko, ale aspoň trošku. Vezmi ho do obchodu, nech si sám vyberie sirup, čaj, čo chce, lebo inak bude piť čistú vodu.
Možno si to už všetko skúšala, ale len píšem čo mi také napadá. Môj malý ma 10 rokov, výšku 142 cm a 33 kg. Podľa toho mi tvoj synček nepripadá nejako moc na podváhu. A že je malý? Tak možno po niekom z rodiny, dedko alebo kto nebude vysoký.
A hlavne kľud, kľud, kľud. Viem, že máš nervy v prd*li, ale asi to je beh na dlhú trať, nevzdávaj to. Držím vám palce!

maruska123

no a nemoze mat take stavy preto, ze napr mu byva zle po najedeni, boli ho brucho, ma problem ist na velku potrebu alebo take nieco..?niekomu staci par zlych zazitkov a potom to uz ide...alebo mu vobec nechuti jest a tym padom sa musi nutit...alebo nema silny daviaci reflex, nenapina ho z jedla?

a co ti povedal, preco nechce jest?podla mna on nema anorexiu, ani nic podobne,

MonikaKE

Tak poporiadku to nie je novinka ze on neje .Skusala som snad uz vsetko milo ,dohovaranim ta varecha bol uz nad moje sily.On ma 8 rokov vaha 20kg a víska 122cm.Najmensi z triedy.Ku psychologicke aj psychiatricke chodime nič žiadna zmena.To nam už ide roky kedy jeho stav sa len zhorsuje.Jedlo ktore ma rad ? teraz ziadne uz nic ... on uz ani pit nechce.Počul dnes doktorku čo rozpravala nepohlo to s nim.On ma proste odpor k jedlu a on to povazuje za najhorsi vytvor ludstva.Za kazdym jedlo uteka na zachod,prezuva tak hodinu a pol ... nepomozes si aby si ho presvedcila aby jedol. Skusala som vsetko mozne.