Operácia, čo ma čaká?

po opke

a klystír mi dávali 2x, pri pôrode, nebolí to, len... určite si videl film Blbý a blbší, keď jeden nalial tomu druhému to preháňadlo do čaju... presne na toho som myslela, keď to začalo na mňa účinkovať, necháš tam aj vianočnú večeru z minulého roka, ale inak v pohode :-) prežiješ

po opke

no vidíš, presne na toto som myslela, keď som písala, že záleží aj kde a čo ti budú operovať, lebo aj narkozy sú rôzne.. mne klystír nedávali ani raz, ale v deň opky som bola od rána nalačno, a operovali ma v ten deň, ako som mala stanovený termín, ale to je najlepšie sa spýtať priamo tam, kde ťa budú operovať... a ani cievku som nemala, ale ak nebudeš môcť vstať z postele, je to lepšie riešenie ako vyzváňať na sestričku a modliť sa či stihne dofrčať včas, aby si nedopadol ako biela mačka a neležal v jazierku vlastnej výroby :-) a tú masku na tvár si tiež vôbec nepamätám, že by mi dávali, možno som mala ľahšiu narkózu a možno mi ju dali, keď som zaspala, fakt neviem, ale je pravda, že tie moje opky trvali tak hodinku - hodinku a pol, neboli to náročné zákroky, bude to v pohode, uvidíš, pospíš si a keď sa zobudíš budeš o.k.

biela mačka

Ja som sa tiež bála a nakoniec to nebolo až také strašné. Horšie ako samotná operácia bola tvrdá posteľ a chrápajúca spolubývajúca na izbe. Anesteziolog bol fešák a sympoš, (dúfam, že je nezadaný), cievkovanie prebehlo ok, až na to, že keď som sa v noci otáčala, mi tá hadička vypadla a mala som postľ od moču...fuj. A ešte som na izbe vracala po narkóze.

macik

gadget podla toho na aku ides ,resp coho operaciu :D ale neboj sa ..vobec to neboli ..ved ta uspia paneboze,nic nebudes vnimat :) budes tuho spat :)mne sa to dokonca pacilo :D:D

:)

Pri plánovanej operácii si spravíš asi dva týždne predtým predoperačné vyšetrenia ( to ti zrejme povedali ), v určený deň sa dostavíš na oddelenie, kde sa prezlečieš do pyžama, podľa toho kedy budeš v poradí nedajú ti už jesť, dajú klistír, večer ukľudňujúcu pirulku, ktorú zapiješ len malým dúškom, lebo už neješ, nepiješ a spíš. Ráno ťa podľa poradia prídu zobrať, dajú ti zelenú košeľu, ľahneš na vozík a ideš. Pred sálou ti čosi pichnú do ruky, potom si ľahneš na operačný stôl, priložia ti masku, pár krát sa nadýchaš a spíš. Po operácii ešte ťa nechajú na pooperačke, kde ťa aj preberú a ostaneš tam do druhého dňa. Na druhý deň ťa prevezú na izbu. Každý deň ti budú pichať injekciu proti embolii, daj si ju pichnúť do brucha, tam menej štípe. No a už sa len zotavuješ. Pri platničkách neviem či nebudeš musieť ležať v kľude, ale to ti povedia. A neboj, nie je to také strašné ako si myslíme pokiaľ to neprežijeme. Nech ti to dobre dopadne.

Heatherka

no ak nie na lacno tak nebudu v ten den ta operovat. prides tam, dostanes maximalne obed. veceru uz asi nie. urobia ti klistir.

ja som mala prist na lacno s tym, ze den pred tym som mala prehanadlo, miesto klistiru

Heatherka

ja som na internom a predoperacnom bola tyzden pred OP. rozbor krvi, mocu, meranie tlaku, EKG.pred OP som vyplnala s lekarom tiez papiere, dali mi nieco co ust,oblbovak ale akosi nezabral :D no a potom na operacku som sla, vyzliekli ma, napojili, pichli do zily a potom som sa zazrakom zobudila na izbe :) pri mne sestricka, merala mi tlak, pulz, teplotu. tomi robila cca 24 hodin. asi kazde tri hodiny. zle mi nebolo. vecer prisiel lekar porozpravali sme sa. rano, zase lekar a vizita. nic hrozne. mne bolo fajn,spolubyvajucej ani nie, asi je to individualne.

gadget3

po opke: ďakujem ti za reakciu.
Budú mi operovať platničky v Ružomberskej vojenskej nemocnici.
Dúfam, že aj u mňa pôjde všetko tak dobre ako u teba.

Ešte by ma zaujímalo, že ak mám dátum operácie napr. 12.-stého a do nemocnice mám prísť 12.-stého budú ma v ten deň operovať? Lebo mi nekázali prísť nalačno.