Ľuďom už načisto šibe....

Príspevok v téme: Ľuďom už načisto šibe....
TRULY

Ja neviem, či ste si to všimli aj vy, ale vkuse narážam na nervóznych a nespokojných ľudí. Partnerské vzťahy sa rúcajú bez štipky logiky, susedia po sebe hučia, rodinný príslušníci sa navzájom nevážia. Každý je napätý a radšej riešia cudzie problémy ako svoje. Všetko to na nás vplýva, či si to uvedomujeme alebo nie. Ja chápem, že je stresová uponáhľaná doba, všetko pre peniaze, ale do kedy to takto budeme zvládať?!

ajajaja

no ano, listok by bol neplatny...keby to tak urobila vacsina ludi...cize by bolo veeeeeela listkov neplatnych a teda de facto nebol zvoleny nikto...co by potom nasledovalo? ...nechce sa mi zistovat po nete, nevie niekto ,kto sa tomu NAOZAJ rozumie?

(chciet sa mi chce, ale davam si pohov od pc, bolia ma oci ...)

Mia_11

Konečne som si všetko prečitala od úplneho začiatku. Nestačím sa čudovať ako to v dnešnej dobe naozaj funguje a hlavne na tom Slovensku.Ja žijem 5 rokov (neni to ešte tak vela) vo Švajčiarskua,ale ten rozdiel je vidieť už na prvy pohlad ako sa tu ludia inak správajú a ako si žiju. Tuna je politika,ludia a neviem čo všetko na správnom mieste ako má byť. Prídeš do obchodu kde ťa od uch k uchu víta predavačka,s ochotou ti chce pomôcť,a to nehovorím len o jednom,to je tu všade tak,na ulici ťa pozdraví hocikto aj ked ťa nepozná,ludia majú z čoho žiť lebo finančná ekonomika im to dovoluje,ludia si dovolia takmer všetko,tu sú reštauracie stale plné,a to najmä domácimi,áno robim tu čašníčku preto to viem,hosť sa ti pekne odvdačí,nemá žiadny kyslí ksicht,neponáhla sa ...cez výkend mám tringelt tak velky ako moja mamina výplatu za cely mesiac,proste tu si to ludia môžu dovoliť. ale čo je najsmutnejšie a to som tu vlastne chcela hlavne napísať že ked tu stretnem slováka tak nič iné len intrigy,závisť a nedajbože aby sa nechvastal čo on všetko má a bla bla bla.naozaj som tu už dosť vela slovákov postetala aj poznám čo tu dlhšie pracuju no vždy jeden cez druhého sa budu predbiehať čo kto má,aké auto a pritom je tu uplne nič,keby sa mal takto pred domácimy ukazovať tak ho vysmeju,preto sa ukazuju medzi svojimi slovakmi lebo si myslia že su medzi nami bohovia, ako kde sme mňa to nezaujíma,nepotrebujem sa ukazovať,som rada že si tu môžem zarobiť,sem tam poslať niečo mame,kupiť sestrám nejaky darček. nerada to hovorím ale hanbím sa za slovákov čo tu robia a potom aj za celu krajinu,radšej sa od nich držím dalej.viem som aj ja slovenka nemala by som toto hovoriť ale je to bohužial tak.

TRULY

Aha, dalšie pozitívum dna :DD oco mi práve vrátil 200eur, uplne som na to zabudol :D asi mu vyšiel ticket :)))

ajajaja

ved sa to da vyriesit tak,ze pojdem volit(teda vyuzijem svoje pravo a ucast bude platna), ale nezvolim nikoho(lebo s nikym nesuhlasim...)

čerešňa

Prešla som všetky príspevky a páči sa mi ako pekne ste si tu pokecali. Uznávam že to bol rozumnejšie strávený čas ako pri pozeraní tých sračiek v TV, ale neriešte dobu, že aká je. Všetkým sa nám každý deň ponúkajú veci dobré a aj zlé, je na nás čo si vyberieme. Máme slobodnú vôľu, tak sa nevyhovárajme na režim, politikov, ľudí okolo seba, susedov či rodinu. Ak je tu veľa arogancie a neúcty, môžeme za to všetci a prečo je to tak? Lebo sa neľúbime, lebo ak by vás len tak niekto neznámy na ulici objal, pokladali by ste ho za blázna, ak by ste niekomu len tak pomohli s nákupom, alebo ho odviezli domov keď vidíte, že má problém s chôdzou neveril by vám, že to robíte z čiste ľudského hľadiska, ak by ste pomohli starenke pohľadať v taške kľúče od bytu, lebo sa jej trasú ruky a už má s tým problém, možno by vás obvinila, že jej chcete niečo ukradnúť...je na prd, že už ani v to dobro neveríme a prečo? Lebo sa BOJÍME ! Asi by mal začať ozaj každý sám od seba, no uznávam,že je to sakramensky ťažká vec. Páči sa mi ako tu už bolo spomenuté, že sa nájdu ešte ľudia, ktorí si vážia to, že majú okolo seba blízkych a milujúcich ľudí, svoju rodinu a viac nepotrebujú. Skromnosť nám chýba. Pritom láska čo i len od jedného človeka je neskutočný prepych, a my ho pokladáme za samozrejmosť.