krestan - gay

wreck

1. peklo nie je, iba ak metaforicke ("moj zivot je peklo na zemi")

2. biblia ma tu skvelu vlastnost, ze nou mozes ospravedlnit aj odsudit hadam cokolvek. ak chces silou mocou patrit do takej krestanskej sekty, ktora homostyky odsudzuje (napriklad katolicimus, luteranstvo a vsetky ostatne mainstreamove sektosiny), tvoja volba. ak si krestan-freelancer :D cize mas svoju vlastnu interpretaciu, tak sam musis vediet ako ti to do nej zapada.

osobne by som lasku (hoci aj voci muzovi, ak by to bol moj pripad) nikdy nezradil kvoli ludskym vymyslom, nech by boli akokolvek presvedcive. ak veris, ze sa rozpravas s bohom, tak musis verit aj tomu, ze ta vypocuje a usmerni. vzhladom na obludnost stareho zakona by som sice mal obavy, ze to usmernenie by najskor prislo vo forme nejakej pohlavnej choroby, ale zas hovoria, ze v novom zakone je to uz uplne inak a ze ta miluje, tak neviem no. :)

knazov by som sa nepytal. odpoved bude vzdy v tom zmysle, ze ako gay si povolany k cistote, a ze panove cesty su nevyspytatelne, alebo nejaka podobna amorfna omacka.

J111

Tak ci onak je to cele okolo viery prd platne. Kolko ludi je chorych a prd sa stal, aj ked sa modlili jak hluchi a kolki sa zazracne uzdravili, vplyvom placebo effektu...

Marlye

Gayom sa rodis,krestanom sa stavas..To prve si si nevybral,je to uplne prirodzene.Mne sa pozastavuje rozum nad tym,ze ludia sa skor pohorsuju nad zivotom homosexuala ako nad tym ze niekto veri privretym dveriam do neba.Ako naznacil muchacc uprednostnujem vieru neobmedzujucu ludske telesne vasne,a vyuzivam toto satanovo dielo-internet.Ak chces byt spravny krestan tak sa preorientuj a radsej ziadne stranky nenavstevuj,lebo niekto ta moze bonznut pri vecernej motlitbe Bohu a ako spravny krestan sa bude tesit,ze jeho dvere do neba su otvorenejsie ako tie tvoje :-DD

Tanicka1981

suhlasim - na nete je vela nekrestanov ktori veria ze pojdu aj napriek ze nie su znovuzrodeni do neba tak tato otazka sem nepatri a to vies sam;)
Ateisti si nemyslia ze hocijaky mimonanzelsky sexualny zivot je hriech tak preco by mali tvrdit ze to ovplyvni spasenie :-) treba sa pytat na inych miestach

Joo

je to hriech ? ......tak hriech je i moc a bohactvo cirkevnych hodnostarov , biskupov ,knazov ,papeza ci kardinala .... hriech je ,ze nezviazali ruky nacistom a tak .....
plob
nie neskoncis v pekle ..... za toto nie :-)

Maoam

stokrat radsej byt gay a zit slusny zivot s nejakym muzom, s ktorym si budes rozumiet, nikomu nebudes ublizovat (tvoja orientacia nema nic spolocne s tym, ci si zly alebo dobry clovek, to dokazuju tvoje myslienky a ciny) ako byt pokryteckym krestanom, ktory sa vydava dobreze nie za sväteho, ale pretahuje male deti, sorry ale tak to vnimam